ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite acţiunea formulată de reclamantul UBY MOB S.R.L. în contradictoriu cu pârâtul MINISTERUL INVESTIŢIILOR ŞI PROIECTELOR EUROPENE. Suspendă executarea actelor administrative Proces Verbal de constatare neregulă şi de stabilire a creanţelor bugetare nr. G2025 – 130220/ 05.11.2025 şi Proces verbal de stabilire a creanţelor bugetare rezultate din aplicarea dobânzii datorate nr. G2025 – 132215/ 10.11.2025, până la soluţionarea definitivă a cererii de anulare a acestor acte. Executorie de drept. Constată consemnată la dispoziţia instanţei cauţiunea în valoare de 14.352,47 lei, conform recipisei de consemnare nr. 212125182/1 din 16.02.2026. Ia act că reclamantul a indicat solicitarea cheltuielilor de judecată pe cale separată. Cu drept de recurs, ce se depune la Tribunalul Iaşi, în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată azi, 17 martie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pentru comunicarea către pârât a înscrisurilor depuse la termenul de astăzi de către reclamant, amână cauza si acordă termen la data de 17.03.2026, ora 09.00
Acordă termen la data de 30.09.2026, pentru continuarea procedurii
Acordă termen la data de 08.04.2026, pentru continuarea procedurii
Admite cererea formulată de debitoarea U M SRL, precum şi cererea formulată de către reprezentanţii creditorului C B SA, prin care s-a solicitat deschiderea procedurii generale a insolvenţei debitorului. În temeiul art. 71 din Legea nr.85/2014, Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei U M SRL În temeiul art. 73 din Legea nr. 85/2014, numeşte în calitate de administrator judiciar provizoriu pe M I I, până la confirmarea ori, după caz, înlocuirea sa de către adunarea creditorilor în condiţiile art. 57 din lege. Fixează onorariu administratorului judiciar provizoriu de 1000 lei/lunar. În temeiul art. 99 din Legea nr.85/2014 dispune notificarea deschiderii procedurii tuturor creditorilor, debitorului şi oficiului registrului comerţului, conform prevederilor Codului de procedură civilă şi publicarea notificării, pe cheltuiala averii debitorului, într-un ziar de largă circulaţie şi în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Pune în vedere debitorului să predea până la data de 07.07.2025 actele prevăzute de art. 67 din lege administratorului judiciar. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de creanţe la 08.08.2025. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea tabelului preliminar al creanţelor la 28.08.2025. Contestaţiile la tabel vor fi depuse la Tribunal în termen de 7 zile de la publicarea in Buletinul procedurilor in Insolvenţă a tabelului preliminar. Fixează termenul pentru verificarea definitivării tabelului de creanţe la data de 03.12.2025. Fixează data primei şedinţe a adunării creditorilor in locaţia ce va fi stabilita de administratorul judiciar şi dispune convocarea creditorilor debitorului pentru alegerea comitetului creditorilor, desemnarea preşedintelui acestuia, confirmarea sau înlocuirea administratorului judiciar desemnat provizoriu şi stabilirea remuneraţiei acestuia, precum şi a oricăror alte aspecte necesare derulării procedurii. Dispune trimiterea notificărilor către debitor, către toţi creditorii debitorului, către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se afla sediul debitorului declarat la registrul comerţului şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, de către administratorul judiciar. Administratorul judiciar va întocmi şi va supune judecătorului-sindic până la data de 15.07.2025 un raport prin care să propună fie intrarea in faliment in procedură simplificată, fie continuarea perioadei de observaţie şi până la data de 04.08.2025 raportul asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la insolvenţă, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă şi a existenţei premiselor angajării răspunderii acestora în condiţiile art. 169, precum şi celelalte situaţii incidente, iar lunar câte un raport cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi măsuri concrete privind desfăşurarea procedurii precum si dovada publicării in extras in Buletinul procedurilor in insolvenţă. În temeiul art. 39 din Lege , dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar la o unitate bancară de pe raza municipiului Iaşi, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare . Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 25.06.2025.
Respinge cererea ca ramasa fara obiect
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 25.06.2025
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 15177/2025
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 18546/2025
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.021.277 RON | -4.722.247 RON | 5.398.716 RON | 1.372.721 RON | 701.013 RON | -4.178.104 RON | 14 |
| 2023 | 2.005.124 RON | 102.681 RON | 3.623.070 RON | 1.997.250 RON | 3.633.679 RON | 544.144 RON | 17 |
| 2021 | 1.148.103 RON | 80.543 RON | 3.047.257 RON | 901.943 RON | 3.936.900 RON | 348.820 RON | 10 |
| 2020 | 1.054.712 RON | 78.454 RON | 2.147.662 RON | 471.398 RON | 2.295.360 RON | 268.277 RON | 9 |
| 2019 | 1.103.020 RON | 44.853 RON | 1.835.569 RON | 553.409 RON | 1.770.392 RON | 172.649 RON | 9 |
| 2018 | 1.096.766 RON | 59.158 RON | 1.829.632 RON | 625.722 RON | 1.615.520 RON | 127.796 RON | 9 |
| 2017 | 825.367 RON | 5.844 RON | 1.056.385 RON | 26.508 RON | 1.395.833 RON | 68.638 RON | 7 |
| 2016 | 631.446 RON | 5.521 RON | 855.478 RON | 22.800 RON | 1.092.656 RON | 62.794 RON | 7 |
| 2015 | 336.738 RON | 7.339 RON | 771.900 RON | 24.150 RON | 909.238 RON | 57.273 RON | 5 |
| 2014 | 219.709 RON | 49.348 RON | 427.034 RON | 15.683 RON | 474.705 RON | 49.934 RON | 2 |
| 2013 | 72.183 RON | 3.862 RON | 121.118 RON | 10.737 RON | 118.817 RON | 586 RON | 1 |
| 2012 | 0 RON | -1.761 RON | 5.005 RON | 724 RON | 2.720 RON | -1.561 RON | — |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.021.277 RON | 2.005.124 RON | 1.148.103 RON | 1.054.712 RON | 1.103.020 RON | 1.096.766 RON | 825.367 RON | 631.446 RON | 336.738 RON | 219.709 RON | 72.183 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 3.765.875 RON | 3.684.923 RON | 1.773.192 RON | 1.802.100 RON | 1.783.535 RON | 1.960.576 RON | 1.458.058 RON | 983.370 RON | 546.158 RON | 463.831 RON | 159.114 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 7.913.853 RON | 3.562.191 RON | 1.686.241 RON | 1.713.873 RON | 1.727.652 RON | 1.890.450 RON | 1.443.795 RON | 972.923 RON | 537.421 RON | 407.885 RON | 152.856 RON | 1.761 RON |
| Profit brut | 0 RON | 122.732 RON | 86.951 RON | 88.227 RON | 55.883 RON | 70.126 RON | 14.263 RON | 10.447 RON | 8.737 RON | 55.946 RON | 6.258 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 4.147.978 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 1.761 RON |
| Profit net | 0 RON | 102.681 RON | 80.543 RON | 78.454 RON | 44.853 RON | 59.158 RON | 5.844 RON | 5.521 RON | 7.339 RON | 49.348 RON | 3.862 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 4.722.247 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.761 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.372.721 RON | 1.997.250 RON | 901.943 RON | 471.398 RON | 553.409 RON | 625.722 RON | 26.508 RON | 22.800 RON | 24.150 RON | 15.683 RON | 10.737 RON | 724 RON |
| Active circulante | 701.013 RON | 3.633.679 RON | 3.936.900 RON | 2.295.360 RON | 1.770.392 RON | 1.615.520 RON | 1.395.833 RON | 1.092.656 RON | 909.238 RON | 474.705 RON | 118.817 RON | 2.720 RON |
| Stocuri | 431.095 RON | 3.201.470 RON | 2.543.221 RON | 2.008.346 RON | 1.511.348 RON | 1.387.717 RON | 1.194.464 RON | 979.126 RON | 861.585 RON | 462.007 RON | 118.140 RON | 2.377 RON |
| Creante | 268.256 RON | 428.039 RON | 1.344.879 RON | 286.473 RON | 227.136 RON | 210.836 RON | 200.819 RON | 85.111 RON | 47.264 RON | 12.648 RON | — | — |
| Casa si conturi la banci | 1.662 RON | 4.170 RON | 48.800 RON | 541 RON | 31.908 RON | 16.967 RON | 550 RON | 28.419 RON | 389 RON | 50 RON | 677 RON | 343 RON |
| Cheltuieli in avans | 8.823 RON | 8.823 RON | 10.603 RON | 3.425 RON | 727 RON | 1.093 RON | 1.093 RON | 727 RON | 727 RON | 200 RON | 500 RON | — |
| Datorii totale | 5.398.716 RON | 3.623.070 RON | 3.047.257 RON | 2.147.662 RON | 1.835.569 RON | 1.829.632 RON | 1.056.385 RON | 855.478 RON | 771.900 RON | 427.034 RON | 121.118 RON | 5.005 RON |
| Venituri in avans | 861.945 RON | 1.472.538 RON | 1.453.369 RON | 354.244 RON | 316.310 RON | 284.907 RON | 298.411 RON | 197.911 RON | 104.942 RON | 13.620 RON | 8.350 RON | — |
| Capitaluri proprii | -4.178.104 RON | 544.144 RON | 348.820 RON | 268.277 RON | 172.649 RON | 127.796 RON | 68.638 RON | 62.794 RON | 57.273 RON | 49.934 RON | 586 RON | -1.561 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 14 | 17 | 10 | 9 | 9 | 9 | 7 | 7 | 5 | 2 | 1 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
21 de contracte atribuite, in valoare de 87.948 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 52.816 lei.
Achizitii directe
16 contracte
52.800 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
5 contracte
35.148 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 21:44).