ONRC
ONRC
ANAF · anul 2022
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | -7.237 RON | 0 RON | 0 RON | 1.732 RON | 1.732 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | -40.377 RON | 5.010 RON | 0 RON | 13.926 RON |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|
| 8.969 RON |
| 0 |
| 2020 | 130.453 RON | 20.557 RON | 4.749 RON | 503 RON | 97.377 RON | 93.449 RON | 0 |
| 2019 | 211.372 RON | 62.006 RON | 10.559 RON | 3.365 RON | 79.289 RON | 72.891 RON | 1 |
| 2018 | 310.314 RON | -105.143 RON | 36.723 RON | 14.647 RON | 31.674 RON | 10.885 RON | 10 |
| 2017 | 1.042.913 RON | 83.798 RON | 84.162 RON | 30.223 RON | 247.447 RON | 196.028 RON | 24 |
| 2016 | 1.115.601 RON | -160.111 RON | 186.057 RON | 50.707 RON | 244.437 RON | 112.230 RON | 37 |
| 2015 | 1.997.174 RON | 288.255 RON | 256.002 RON | 29.257 RON | 619.788 RON | 397.341 RON | 70 |
| 2014 | 660.851 RON | -97.476 RON | 183.390 RON | 25.012 RON | 300.142 RON | 145.086 RON | 30 |
| 2013 | 693.969 RON | 243.400 RON | 110.738 RON | 25.406 RON | 327.222 RON | 242.562 RON | 42 |
| 2013 |
|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 130.453 RON | 211.372 RON | 310.314 RON | 1.042.913 RON | 1.115.601 RON | 1.997.174 RON | 660.851 RON | 693.969 RON |
| Venituri totale | 1 RON | 9.696 RON | 130.455 RON | 211.745 RON | 310.351 RON | 1.050.365 RON | 1.115.632 RON | 1.997.266 RON | 660.889 RON | 696.069 RON |
| Cheltuieli totale | 7.238 RON | 49.782 RON | 105.984 RON | 143.387 RON | 412.391 RON | 956.417 RON | 1.275.743 RON | 1.650.314 RON | 758.365 RON | 401.015 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 24.471 RON | 68.358 RON | 0 RON | 93.948 RON | 0 RON | 346.952 RON | 0 RON | 295.054 RON |
| Pierdere bruta | 7.237 RON | 40.086 RON | 0 RON | 0 RON | 102.040 RON | 0 RON | 160.111 RON | — | 97.476 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 20.557 RON | 62.006 RON | 0 RON | 83.798 RON | 0 RON | 288.255 RON | 0 RON | 243.400 RON |
| Pierdere neta | 7.237 RON | 40.377 RON | 0 RON | 0 RON | 105.143 RON | 0 RON | 160.111 RON | 0 RON | 97.476 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | 0 RON | 503 RON | 3.365 RON | 14.647 RON | 30.223 RON | 50.707 RON | 29.257 RON | 25.012 RON | 25.406 RON |
| Active circulante | 1.732 RON | 13.926 RON | 97.377 RON | 79.289 RON | 31.674 RON | 247.447 RON | 244.437 RON | 619.788 RON | 300.142 RON | 327.222 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 22.769 RON | 23.765 RON | 21.766 RON | 14.521 RON | 14.152 RON | 9.364 RON | — | — |
| Creante | 297 RON | 13.573 RON | 9.499 RON | 9.007 RON | 8.351 RON | 67.388 RON | 89.596 RON | 326.554 RON | 149.471 RON | 1.857 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.435 RON | 353 RON | 65.109 RON | 46.517 RON | 1.557 RON | 165.538 RON | 140.689 RON | 283.870 RON | 150.671 RON | 325.365 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 53 RON | 318 RON | 796 RON | 1.287 RON | 2.520 RON | 3.143 RON | 4.298 RON | 3.322 RON | 672 RON |
| Datorii totale | 0 RON | 5.010 RON | 4.749 RON | 10.559 RON | 36.723 RON | 84.162 RON | 186.057 RON | 256.002 RON | 183.390 RON | 110.738 RON |
| Capitaluri proprii | 1.732 RON | 8.969 RON | 93.449 RON | 72.891 RON | 10.885 RON | 196.028 RON | 112.230 RON | 397.341 RON | 145.086 RON | 242.562 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 0 | 0 | 1 | 10 | 24 | 37 | 70 | 30 | 42 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| Nume | Cotă Capital |
|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
20 de contracte atribuite, in valoare de 201.156 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 92.351 lei.
Achizitii directe
17 contracte
92.334 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
108.822 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 15:11).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.