ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | — | -795 RON | 1.759.330 RON | — | 1.212.617 RON | -546.713 RON | — |
| 2022 | — | -700 RON | 1.758.530 RON | — | 1.212.612 RON | -545.918 RON | — |
| 2021 | 421.770 RON | 27.874 RON | 1.757.780 RON | — | 1.212.562 RON | -545.218 RON | — |
| 2020 | 33.066 RON | 6.727 RON | 1.736.395 RON | — | 1.173.807 RON | -562.588 RON | — |
| 2019 | 248.970 RON | -98.648 RON | 1.780.477 RON | — | 1.211.162 RON | -569.315 RON | 1 |
| 2018 | 295.892 RON | -127.841 RON | 1.833.025 RON | 259 RON | 1.362.099 RON | -470.667 RON | 1 |
| 2017 | 232.481 RON | -148.441 RON | 1.627.019 RON | 16.126 RON | 1.268.067 RON | -342.826 RON | 3 |
| 2016 | 235.753 RON | -81.058 RON | 1.276.051 RON | 15.248 RON | 1.066.419 RON | -194.384 RON | 4 |
| 2015 | 609.176 RON | 42.553 RON | 1.267.911 RON | 14.240 RON | 1.140.344 RON | -113.327 RON | 2 |
| 2014 | 704.822 RON | -246.640 RON | 1.162.327 RON | 13.440 RON | 993.008 RON | -155.879 RON | 2 |
| 2013 | 82.595 RON | -137.123 RON | 1.328.914 RON | 51.898 RON | 1.367.777 RON | 90.761 RON | 3 |
| 2012 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 0 RON | — |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | — | 421.770 RON | 33.066 RON | 248.970 RON | 295.892 RON | 232.481 RON | 235.753 RON | 609.176 RON | 704.822 RON | 82.595 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 421.773 RON | 33.066 RON | 249.156 RON | 299.486 RON | 232.483 RON | 235.755 RON | 609.179 RON | 704.836 RON | 180.938 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 795 RON | 700 RON | 381.246 RON | 26.041 RON | 345.437 RON | 424.368 RON | 378.678 RON | 316.813 RON | 558.483 RON | 949.712 RON | 312.496 RON | — |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 40.527 RON | 7.025 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 50.696 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 795 RON | 700 RON | 0 RON | 0 RON | 96.281 RON | 124.882 RON | 146.195 RON | 81.058 RON | 0 RON | 244.876 RON | 131.558 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 27.874 RON | 6.727 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 42.553 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 795 RON | 700 RON | 0 RON | 0 RON | 98.648 RON | 127.841 RON | 148.441 RON | 81.058 RON | 0 RON | 246.640 RON | 137.123 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | — | — | 259 RON | 16.126 RON | 15.248 RON | 14.240 RON | 13.440 RON | 51.898 RON | — |
| Active circulante | 1.212.617 RON | 1.212.612 RON | 1.212.562 RON | 1.173.807 RON | 1.211.162 RON | 1.362.099 RON | 1.268.067 RON | 1.066.419 RON | 1.140.344 RON | 993.008 RON | 1.367.777 RON | — |
| Stocuri | 54.815 RON | 54.815 RON | 54.815 RON | 432.759 RON | 445.508 RON | 570.125 RON | 439.574 RON | 349.975 RON | 354.243 RON | 607.809 RON | 1.026.487 RON | — |
| Creante | 1.155.629 RON | 1.155.629 RON | 1.155.629 RON | 735.311 RON | 757.056 RON | 789.133 RON | 779.314 RON | 697.741 RON | 750.708 RON | 371.225 RON | 310.409 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 2.123 RON | 2.118 RON | 2.068 RON | 5.687 RON | 8.544 RON | 2.841 RON | 49.179 RON | 18.703 RON | 35.393 RON | 13.974 RON | 30.881 RON | — |
| Datorii totale | 1.759.330 RON | 1.758.530 RON | 1.757.780 RON | 1.736.395 RON | 1.780.477 RON | 1.833.025 RON | 1.627.019 RON | 1.276.051 RON | 1.267.911 RON | 1.162.327 RON | 1.328.914 RON | 0 RON |
| Capitaluri proprii | -546.713 RON | -545.918 RON | -545.218 RON | -562.588 RON | -569.315 RON | -470.667 RON | -342.826 RON | -194.384 RON | -113.327 RON | -155.879 RON | 90.761 RON | 0 RON |
| Capital subscris varsat | 228.000 RON | 228.000 RON | 228.000 RON | 228.000 RON | 228.000 RON | 228.000 RON | 228.000 RON | 228.000 RON | 228.000 RON | 228.000 RON | 228.000 RON | 0 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | — | 1 | 1 | 3 | 4 | 2 | 2 | 3 | — |
312 contracte atribuite, in valoare de 7.418.013 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 25.348 lei.
Achizitii directe
252 de contracte
25.096 lei
Licitatii publice
57 de contracte
7.381.926 lei
Achizitii offline
3 contracte
10.991 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 02:56).