ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
spaţiul comercial nr. 2
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea în anulare formulată de debitoarea-pârâtă RAMSORMEB COMPANY SRL în contradictoriu cu creditoarea-reclamantă CB FURNITURE SRL, ca neîntemeiată. Obligă debitoarea-pârâtă la plata către creditoarea-reclamantă a sumei de 3630 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Definitivă. Pronun?ată la data de 12.02.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei .
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta creditoare CB FURNITURE SRL în contradictoriu cu debitoarea SC RAMSORMEB COMPANY SRL, având ca obiect „ordonan?ă de plată„. Obligă debitoarea să plătească creditoarei în termen de 30 zile de la comunicarea prezentei hotărâri, suma de 6883,27 lei, reprezentând debit principal- contravaloare factură fiscală nr. 68188/25.09.2023 precum ?i la plata dobânzii legale penalizatoare ce va fi calculată de la data scaden?ei, 25.09.2023 ?i până la data plă?ii efective. Obliga debitoarea să plătească creditoarei suma de 3770 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată (200 lei contravaloare taxă judiciară de timbru ?i 3570 lei onorariu avocat). Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 17.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.07.2025 pentru când părţile vor lua la cunoştinţă de soluţie prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţarea s-a făcut prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi,04.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.07.2025 pentru când părţile vor lua la cunoştinţă de soluţie prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţarea s-a făcut prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 27.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.06.2025 pentru când părţile vor lua la cunoştinţă de soluţie prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţarea s-a făcut prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 12.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 12.06.2025 pentru când părţile vor lua la cunoştinţă de soluţie prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţarea s-a făcut prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 27.05.2025.
Amână pronuntarea cauzei la data de 27.05.2025, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi 12.05.2025.
PENTRU ACHITAREA TAXEI DE TIMBRU
Admite în parte cererea în anulare formulată de debitoarea S.C. RAMSORMEB COMPANY S.R.L, în contradictoriu cu creditoarea S.C. MOBSTORE SRL . Anulează în parte sentinţa civilă nr. 10333/19.09.2024, pronunţată de Judecătoria Foc?ani, în dosarul nr. 10391/231/2024, respectiv: Respinge ca rămas fără obiect capătul principal al cererii de emitere a ordonanţei de plată privind debitul principal în cuantum de 18.673,48 lei. Obligă debitoarea la plata dobânzii legale penalizatoare aferentă sumei de 12.485,48 lei, calculată conform art. 3 alin (2) din OG 13/2011, de la data de 21.11.2023 ?i până la data plă?ii integrale a debitului principal, respectiv data de 11.07.2024. Menţine sentinţa civilă indicată anterior în ce priveşte dispoziţiile referitoare la cheltuielile de judecată. Respinge în rest cererea în anulare, ca neîntemeiată. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 21.11.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.11.2024, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 08.11.2024
Admite cererea de emitere a ordonan?ei de plată formulată de creditoarea S.C. MOBSTORE SRL în contradictoriu cu debitoarea S.C. RAMSORMEB COMPANY S.R.L. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de 18.673,48 lei, cu titlu de debit principal, reprezentând contravaloarea bunurilor livrate, precum ?i dobânda legală penalizatoare aferentă acestei sume, calculată conform art. 3 alin. (2) din OG 13/2011, de la data de 21.11.2023 ?i până la data plă?ii integrale a debitului principal, în termen de 20 de zile de la data comunicării prezentei hotărâri. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 1.700 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Focşani. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia părţilor prin intermediul grefei instan?ei, astăzi 19.09.2024.
Amână pronunţarea la data de 19.09.2024, pronunţarea urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 12.0692024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.798.967 RON | 21.861 RON | 2.520.937 RON | 1.342.546 RON | 1.591.961 RON | 413.570 RON | 7 |
| 2024 | 4.036.799 RON | 84.158 RON | 1.778.569 RON | 833.549 RON | 1.336.730 RON | 391.710 RON | 7 |
| 2023 | 4.880.517 RON | 95.094 RON | 1.771.041 RON | 993.650 RON | 1.191.018 RON | 413.627 RON | 7 |
| 2022 | 4.188.616 RON | 23.636 RON | 1.457.497 RON | 903.922 RON | 872.108 RON | 318.533 RON | 5 |
| 2021 | 2.706.885 RON | 40.128 RON | 1.161.768 RON | 565.122 RON | 791.544 RON | 194.898 RON | 4 |
| 2020 | 1.833.567 RON | 28.523 RON | 1.198.519 RON | 633.879 RON | 719.410 RON | 154.770 RON | 3 |
| 2019 | 2.151.675 RON | 38.769 RON | 1.366.935 RON | 766.504 RON | 726.678 RON | 126.247 RON | 3 |
| 2018 | 2.427.326 RON | 5.849 RON | 1.407.532 RON | 658.329 RON | 876.681 RON | 127.478 RON | 6 |
| 2017 | 1.787.307 RON | 17.838 RON | 874.143 RON | 403.395 RON | 592.377 RON | 121.629 RON | 5 |
| 2016 | 1.741.791 RON | 1.769 RON | 879.796 RON | 264.647 RON | 718.940 RON | 103.791 RON | 10 |
| 2015 | 951.671 RON | 71.085 RON | 783.270 RON | 347.256 RON | 538.036 RON | 102.022 RON | 8 |
| 2014 | 225.903 RON | -25.520 RON | 300.264 RON | 48.376 RON | 282.825 RON | 30.937 RON | 2 |
| 2013 | 178.507 RON | 56.257 RON | 53.236 RON | 66.476 RON | 43.217 RON | 56.457 RON | 2 |
| 2012 | 0 RON | 0 RON | 505 RON | 705 RON | — | 200 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.798.967 RON | 4.036.799 RON | 4.880.517 RON | 4.188.616 RON | 2.706.885 RON | 1.833.567 RON | 2.151.675 RON | 2.427.326 RON | 1.787.307 RON | 1.741.791 RON | 951.671 RON | 225.903 RON | 178.507 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 4.138.510 RON | 4.326.464 RON | 4.890.853 RON | 4.564.757 RON | 2.995.366 RON | 2.176.270 RON | 2.301.362 RON | 2.436.394 RON | 1.798.256 RON | 1.753.201 RON | 1.026.089 RON | 228.412 RON | 178.699 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 4.101.413 RON | 4.223.369 RON | 4.772.609 RON | 4.501.475 RON | 2.925.350 RON | 2.126.025 RON | 2.243.588 RON | 2.406.212 RON | 1.762.459 RON | 1.750.057 RON | 941.464 RON | 247.472 RON | 117.738 RON | — |
| Profit brut | 37.097 RON | 103.095 RON | 118.244 RON | 63.282 RON | 70.016 RON | 50.245 RON | 57.774 RON | 30.182 RON | 35.797 RON | 3.144 RON | 84.625 RON | 0 RON | 60.961 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 19.060 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 21.861 RON | 84.158 RON | 95.094 RON | 23.636 RON | 40.128 RON | 28.523 RON | 38.769 RON | 5.849 RON | 17.838 RON | 1.769 RON | 71.085 RON | 0 RON | 56.257 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 25.520 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.342.546 RON | 833.549 RON | 993.650 RON | 903.922 RON | 565.122 RON | 633.879 RON | 766.504 RON | 658.329 RON | 403.395 RON | 264.647 RON | 347.256 RON | 48.376 RON | 66.476 RON | 705 RON |
| Active circulante | 1.591.961 RON | 1.336.730 RON | 1.191.018 RON | 872.108 RON | 791.544 RON | 719.410 RON | 726.678 RON | 876.681 RON | 592.377 RON | 718.940 RON | 538.036 RON | 282.825 RON | 43.217 RON | — |
| Stocuri | 1.326.563 RON | 1.130.368 RON | 722.827 RON | 483.804 RON | 475.769 RON | 446.125 RON | 302.269 RON | 371.635 RON | 210.225 RON | 274.761 RON | 163.816 RON | 141.028 RON | 23.474 RON | — |
| Creante | 151.669 RON | 204.056 RON | 450.535 RON | 338.518 RON | 309.869 RON | 267.087 RON | 411.675 RON | 468.006 RON | 360.377 RON | 443.992 RON | 374.193 RON | 138.569 RON | 19.525 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 113.729 RON | 2.306 RON | 17.656 RON | 49.786 RON | 5.906 RON | 6.198 RON | 12.734 RON | 37.040 RON | 21.775 RON | 187 RON | 27 RON | 3.228 RON | 218 RON | — |
| Datorii totale | 2.520.937 RON | 1.778.569 RON | 1.771.041 RON | 1.457.497 RON | 1.161.768 RON | 1.198.519 RON | 1.366.935 RON | 1.407.532 RON | 874.143 RON | 879.796 RON | 783.270 RON | 300.264 RON | 53.236 RON | 505 RON |
| Capitaluri proprii | 413.570 RON | 391.710 RON | 413.627 RON | 318.533 RON | 194.898 RON | 154.770 RON | 126.247 RON | 127.478 RON | 121.629 RON | 103.791 RON | 102.022 RON | 30.937 RON | 56.457 RON | 200 RON |
| Capital subscris varsat | 100.200 RON | 100.200 RON | 100.200 RON | 100.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 7 | 7 | 7 | 5 | 4 | 3 | 3 | 6 | 5 | 10 | 8 | 2 | 2 | — |
5 contracte atribuite, in valoare de 78.843 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 78.848 lei.
Achizitii directe
5 contracte
78.843 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 16:15).