ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia rămânerii fără obiect a cererii de chemare în judecată invocată din oficiu. Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta NAPAR CRIS SRL în contradictoriu cu pârâta METAXACIP SRL ca rămasă fără obiect. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 1360 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Suceava. Pronunţată azi, 20.06.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână judecarea cauzei la data de 20.06.2025, ora 10:00.
Admite cererea de valoare redusă formulată şi precizată de către reclamanta ARABESQUE SRL, în contradictoriu cu pârâta METAXACIP S.R.L. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 2199,19 reprezentând debit şi la plata dobânzii legale asupra debitului acordat calculată de la data introducerii cererii de chemare în judecată şi până la achitarea efectivă a debitului. Obligă pârâtul la plata în favoarea reclamantei a sumei de 200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând contravaloarea taxei judiciare de timbru. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Judecătoria Suceava. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 30.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 28.05.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.05.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.05.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 934.066 RON | 373.932 RON | 1.710.135 RON | 3.288.847 RON | 3.218.075 RON | 4.796.787 RON | 1 |
| 2024 | 536.928 RON | 214.923 RON | 2.766.261 RON | 3.370.728 RON | 3.866.454 RON | 4.443.896 RON | 1 |
| 2023 | 1.481.111 RON | 711.507 RON | 2.115.588 RON | 3.178.514 RON | 3.226.269 RON | 4.228.973 RON | 1 |
| 2022 | 1.298.109 RON | 522.157 RON | 1.991.065 RON | 3.204.119 RON | 2.458.767 RON | 3.517.466 RON | 1 |
| 2021 | 4.757.672 RON | 1.851.636 RON | 1.256.199 RON | 2.920.279 RON | 1.376.705 RON | 2.995.309 RON | 1 |
| 2020 | 1.154.800 RON | 611.750 RON | 1.225.720 RON | 975.540 RON | 1.393.853 RON | 1.143.673 RON | 1 |
| 2019 | 216.246 RON | 113.276 RON | 1.400.551 RON | 862.196 RON | 1.126.939 RON | 588.584 RON | 1 |
| 2018 | 228.023 RON | -38.024 RON | 1.261.683 RON | 587.977 RON | 1.047.221 RON | 373.515 RON | 1 |
| 2017 | 121.855 RON | 77.854 RON | 1.116.327 RON | 521.361 RON | 1.006.505 RON | 411.539 RON | — |
| 2016 | 150.105 RON | 68.909 RON | 1.222.139 RON | 547.331 RON | 1.008.493 RON | 333.685 RON | — |
| 2015 | 106.578 RON | 87.968 RON | 1.379.844 RON | 517.937 RON | 1.109.017 RON | 247.110 RON | — |
| 2014 | 120.733 RON | 91.029 RON | 947.161 RON | 83.984 RON | 1.022.320 RON | 159.143 RON | — |
| 2013 | 91.826 RON | 67.914 RON | 1.067.869 RON | 97.422 RON | 1.038.561 RON | 68.114 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 934.066 RON | 536.928 RON | 1.481.111 RON | 1.298.109 RON | 4.757.672 RON | 1.154.800 RON | 216.246 RON | 228.023 RON | 121.855 RON | 150.105 RON | 106.578 RON | 120.733 RON | 91.826 RON |
| Venituri totale | 961.633 RON | 569.631 RON | 1.487.446 RON | 1.298.109 RON | 4.364.622 RON | 1.310.978 RON | 216.246 RON | 228.023 RON | 121.855 RON | 150.105 RON | 106.578 RON | 120.733 RON | 91.858 RON |
| Cheltuieli totale | 566.547 RON | 345.278 RON | 765.168 RON | 766.467 RON | 2.476.819 RON | 687.024 RON | 100.807 RON | 262.008 RON | 40.345 RON | 76.692 RON | 15.413 RON | 26.082 RON | 21.188 RON |
| Profit brut | 395.086 RON | 224.353 RON | 722.278 RON | 531.642 RON | 1.887.803 RON | 623.954 RON | 115.439 RON | 0 RON | 81.510 RON | 73.413 RON | 91.165 RON | 94.651 RON | 70.670 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 33.985 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 373.932 RON | 214.923 RON | 711.507 RON | 522.157 RON | 1.851.636 RON | 611.750 RON | 113.276 RON | 0 RON | 77.854 RON | 68.909 RON | 87.968 RON | 91.029 RON | 67.914 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 38.024 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 3.288.847 RON | 3.370.728 RON | 3.178.514 RON | 3.204.119 RON | 2.920.279 RON | 975.540 RON | 862.196 RON | 587.977 RON | 521.361 RON | 547.331 RON | 517.937 RON | 83.984 RON | 97.422 RON |
| Active circulante | 3.218.075 RON | 3.866.454 RON | 3.226.269 RON | 2.458.767 RON | 1.376.705 RON | 1.393.853 RON | 1.126.939 RON | 1.047.221 RON | 1.006.505 RON | 1.008.493 RON | 1.109.017 RON | 1.022.320 RON | 1.038.561 RON |
| Stocuri | 1.715.608 RON | 1.401.373 RON | 1.360.336 RON | 1.166.334 RON | 323.253 RON | 83.787 RON | 81.030 RON | 10.054 RON | 4 RON | 4 RON | 41.474 RON | 837.043 RON | 840.750 RON |
| Creante | 1.494.693 RON | 2.459.058 RON | 1.846.339 RON | 1.270.706 RON | 862.540 RON | 1.250.739 RON | 1.034.447 RON | 1.019.279 RON | 990.993 RON | 960.482 RON | 1.066.380 RON | 171.914 RON | 181.729 RON |
| Casa si conturi la banci | 7.774 RON | 6.023 RON | 19.594 RON | 21.727 RON | 190.912 RON | 59.327 RON | 11.462 RON | 17.888 RON | 15.508 RON | 48.007 RON | 1.163 RON | 13.363 RON | 16.082 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 242 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.710.135 RON | 2.766.261 RON | 2.115.588 RON | 1.991.065 RON | 1.256.199 RON | 1.225.720 RON | 1.400.551 RON | 1.261.683 RON | 1.116.327 RON | 1.222.139 RON | 1.379.844 RON | 947.161 RON | 1.067.869 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 27.267 RON | 60.222 RON | 154.355 RON | 45.476 RON | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 4.796.787 RON | 4.443.896 RON | 4.228.973 RON | 3.517.466 RON | 2.995.309 RON | 1.143.673 RON | 588.584 RON | 373.515 RON | 411.539 RON | 333.685 RON | 247.110 RON | 159.143 RON | 68.114 RON |
| Capital subscris varsat | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
18 contracte atribuite, in valoare de 1.658.306 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.656.974 lei.
Achizitii directe
17 contracte
1.656.957 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
1.349 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 08:27).