ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Anulează cererea aflată în etapa premergătoare cerere formulată de petenta SC MED PRO BUCOVINA SRL – cu sediul în comuna Şcheia, nr.58, judeţul Suceava. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare, la Tribunalul Suceava – Secţia de contencios administrativ şi fiscal. Dată în Cameră de Consiliu. Pronunţată azi, 21.05.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Tribunalului Botoşani- Secţia de Contencios Administrativ şi Fiscal. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Suceava. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 436.115 RON | 35.352 RON | 411.917 RON | 433.337 RON | 251.347 RON | 140.548 RON | 2 |
| 2024 | 733.328 RON | 104.996 RON | 422.318 RON | 590.821 RON | 129.199 RON | 105.196 RON | 5 |
| 2023 | 700.709 RON | 351.770 RON | 353.619 RON | 798.554 RON | 268.396 RON | 440.492 RON | 4 |
| 2022 | 501.235 RON | 278.312 RON | 5.753 RON | 24.565 RON | 259.700 RON | 278.512 RON | 2 |
| 2021 | 308.609 RON | 193.466 RON | 5.450 RON | 20.265 RON | 236.452 RON | 251.267 RON | 2 |
| 2020 | 221.642 RON | 154.151 RON | 6.581 RON | 21.134 RON | 243.249 RON | 257.802 RON | 2 |
| 2019 | 187.566 RON | 103.451 RON | 4.900 RON | 17.231 RON | 91.320 RON | 103.651 RON | 1 |
| 2018 | 125.337 RON | 45.301 RON | 5.591 RON | 8.342 RON | 42.750 RON | 45.501 RON | 1 |
| 2017 | 75.513 RON | 44.121 RON | 1.043 RON | 13.437 RON | 61.580 RON | 73.974 RON | 1 |
| 2016 | 47.659 RON | 8.750 RON | 1.904 RON | 16.939 RON | 14.200 RON | 29.853 RON | 1 |
| 2015 | 51.268 RON | 20.583 RON | 2.746 RON | 18.254 RON | 5.595 RON | 21.103 RON | 1 |
| 2014 | 22.727 RON | 94 RON | 25.949 RON | 23.591 RON | 2.878 RON | 520 RON | 1 |
| 2013 | 9.005 RON | 226 RON | 30.326 RON | 29.062 RON | 1.690 RON | 426 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 436.115 RON | 733.328 RON | 700.709 RON | 501.235 RON | 308.609 RON | 221.642 RON | 187.566 RON | 125.337 RON | 75.513 RON | 47.659 RON | 51.268 RON | 22.727 RON | 9.005 RON |
| Venituri totale | 499.875 RON | 814.681 RON | 756.131 RON | 503.506 RON | 347.211 RON | 269.776 RON | 213.690 RON | 127.589 RON | 75.515 RON | 48.214 RON | 51.274 RON | 22.727 RON | 9.149 RON |
| Cheltuieli totale | 451.335 RON | 687.655 RON | 397.325 RON | 220.282 RON | 151.295 RON | 113.471 RON | 108.363 RON | 79.494 RON | 29.167 RON | 38.019 RON | 29.152 RON | 21.950 RON | 8.662 RON |
| Profit brut | 48.540 RON | 127.026 RON | 358.806 RON | 283.224 RON | 195.916 RON | 156.305 RON | 105.327 RON | 48.095 RON | 46.348 RON | 10.195 RON | 22.122 RON | 777 RON | 487 RON |
| Profit net | 35.352 RON | 104.996 RON | 351.770 RON | 278.312 RON | 193.466 RON | 154.151 RON | 103.451 RON | 45.301 RON | 44.121 RON | 8.750 RON | 20.583 RON | 94 RON | 226 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 433.337 RON | 590.821 RON | 798.554 RON | 24.565 RON | 20.265 RON | 21.134 RON | 17.231 RON | 8.342 RON | 13.437 RON | 16.939 RON | 18.254 RON | 23.591 RON | 29.062 RON |
| Active circulante | 251.347 RON | 129.199 RON | 268.396 RON | 259.700 RON | 236.452 RON | 243.249 RON | 91.320 RON | 42.750 RON | 61.580 RON | 14.200 RON | 5.595 RON | 2.878 RON | 1.690 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 10.357 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Creante | 13.345 RON | 19.979 RON | 37.042 RON | 19.907 RON | 2.409 RON | 6.914 RON | 6.374 RON | 4.142 RON | 1.487 RON | 351 RON | 0 RON | — | — |
| Casa si conturi la banci | 238.002 RON | 109.220 RON | 220.997 RON | 239.793 RON | 234.043 RON | 236.335 RON | 84.946 RON | 38.608 RON | 60.093 RON | 13.849 RON | 5.595 RON | 2.878 RON | 1.690 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 618 RON | 0 RON | — | — |
| Datorii totale | 411.917 RON | 422.318 RON | 353.619 RON | 5.753 RON | 5.450 RON | 6.581 RON | 4.900 RON | 5.591 RON | 1.043 RON | 1.904 RON | 2.746 RON | 25.949 RON | 30.326 RON |
| Venituri in avans | 132.219 RON | 192.506 RON | 272.839 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 140.548 RON | 105.196 RON | 440.492 RON | 278.512 RON | 251.267 RON | 257.802 RON | 103.651 RON | 45.501 RON | 73.974 RON | 29.853 RON | 21.103 RON | 520 RON | 426 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 5 | 4 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
86 de contracte atribuite, in valoare de 1.093.404 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.074.752 lei.
Achizitii directe
82 de contracte
1.074.670 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
18.734 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 18:32).