MONITRON SRL
- ALL ENERGY-PROJECTS MANAGEMENT - S.R.L.documentat pana in 2015
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 40% |
| persoană | 40% |
| 2 deținători în act | 80% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea. Dispune completarea dispozitivului încheierii din 21.02.2023, pronunţată în dos. nr. 1448/299/2022/a1 în sensul că: Respinge ca inadmisibilă cererea de restituire taxă timbru. Definitivă. Proonunţată prin grija grefei, azi, 22.03.2024.
Având în vedere Adunarea Generală a Judecătorilor Tribunalul Bucureşti nr. 7 din data de 14 decembrie 2023, în care s-a hotărât adoptarea unei forme de protest prin amânarea tuturor cauzelor, cu excepţia celor urgente, pe o perioadă nedeterminată, urmează a amâna cauza.
Admite recursurile. Caseaza sentinta civila recurata si in rejudecare: Respinge cererea de chemare in judecata ca neintemeiata. Pronuntata, azi, 4 octombrie 2024, prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instanţei.
1. Admite cererea de majorare a onorariului de expert. 2. Majorează onorariul de expert datorat doamnei expert Răduţ Carmen de la suma de 1.000 lei (achitată în considerarea domnului expert Mihai Caramihai), la suma de 2.500 lei. 3. Stabileşte în sarcina reclamantei obligaţia de consemnare a diferenţei de onorariu de expert în valoare de 1.500 lei. 4. Executorie sub acest aspect, potrivit art. 339 alin. 2 C.pr.civ. 5. Dispune emiterea unei adrese către BLE prin care se va comunica definitivarea raportului de expertiză şi posibilitatea eliberării onorariului de expert consemnat de reclamantă în acest dosar către doamna expert Răduţ Carmen. 6. Admite cererea de chemare în judecată. 7. Anulează în parte Notificarea privind Situaţia Cererii de Plată nr. 2, precum şi Decizia de soluţionare a contestaţiei reclamantei împotriva Notificării. 8. Obligă pârâţii să plătească reclamantei suma de 6.873 lei, reprezentând corecţia financiară de 5 % din valoarea eligibilă a contractului de furnizare nr. 137/13.03.2018 încheiat cu S.C. Alfa Premium S.R.L. aferentă Notificării privind Situaţia Cererii de Plată nr. 2. 9. Obligă pârâţii să ramburseze reclamantei cheltuielile de judecată în valoare de 6.280 lei, reprezentând taxă judiciară de timbru, onorarii de expert şi onorariu de avocat. 10. Prezenta hotărâre poate fi atacată cu recurs, în termen de 15 zile de la comunicare, potrivit art. 20 alin. 1 din Legea nr. 554/2004, calea de atac urmând a fi depusă la Tribunalul Bucureşti, Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal, conform art. 490 C.pr.civ. 11. Prezenta hotărâre se va comunica părţilor, în copie, conform art. 427 C.pr.civ. 12. Pronunţată astăzi, 22.12.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
1. Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 22.12.2023, când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. 2. Dată astăzi, 07.12.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
1. Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 07.12.2023, când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. 2. Dată în şedinţă publică, astăzi, 22.11.2023.
Pentru a se comunica părţilor raportul de expertiză în specialitatea informatică înregistrat la dosar la data de 20.09.2023, amână cauza la data de 22.11.2023, completul C23 Fond-CA, ora 15:00
Pentru depunerea raportului de expertiză, se acordă termen la 20.09.2023, ora 14:00.
Pentru lipsa raportului de expertiză.
Pentru depunerea raportului de expertiză.
lipsa raportului de expertiză.
Pentru administrarea probei cu expertiza încuviinţată.
Pentru administrarea probei cu expertiza încuviinţată.
1. În temeiul art. 411 alin. 1 pct. 2 C.pr.civ., suspendă judecarea cauzei. 2. Cu drept de recurs la instanţa superioară ce poate fi declarat cât timp durează suspendarea, conform art. 414 C.pr.civ., calea de atac urmând a fi depusă la Tribunalul Bucureşti, Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal, conform art. 490 C.pr.civ. 3. Prezenta hotărâre se va comunica părţilor, în copie, conform art. 427 C.pr.civ. 4. Dată astăzi, 04.05.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pentru ca expertul să răspundă la obiecţiuni şi să facă precizările solicitate.
Pentru a se comunica părtilor raportul de expertiză.
Pentru administrare probei cu expertiza tehnică încuviinţată.
administrarea probelor propuse
1. În temeiul art. 413 alin. 1 pct. 1 C.pr.civ., suspendă judecarea prezentei cauze, până la soluţionarea definitivă a dosarului nr. 4705/3/2019. 2. Cu drept de recurs la instanţa superioară ce poate fi declarat cât timp durează suspendarea, conform art. 414 C.pr.civ. 3. Prezenta hotărâre se va comunica părţilor, în copie, conform art. 427 C.pr.civ. 4. Dată astăzi, 19.06.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pentru a se lua cunoştinţă de cererea de suspendare a judecăţii formulată de reclamantă, se acordă termen la 19.06.2019.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 85.857 RON | -400.492 RON | 1.128.738 RON | 451.813 RON | 1.880.379 RON | 472.396 RON | 10 |
| 2024 | 1.503.546 RON | 521.082 RON | 477.500 RON | 724.928 RON | 3.000.801 RON | 1.672.888 RON | 8 |
| 2023 | 5.047.552 RON | 1.150.606 RON | 1.048.853 RON | 935.330 RON | 3.774.867 RON | 2.060.081 RON | 1 |
| 2022 | 1.989.671 RON | 746.626 RON | 2.125.611 RON | 1.258.754 RON | 2.946.239 RON | 909.475 RON | 1 |
| 2021 | 681.362 RON | 120.394 RON | 758.721 RON | 1.882.780 RON | 1.332.042 RON | 689.165 RON | 2 |
| 2020 | 1.296.337 RON | 161.467 RON | 930.723 RON | 2.496.857 RON | 1.475.904 RON | 674.034 RON | 2 |
| 2019 | 886.877 RON | 347.938 RON | 1.119.892 RON | 3.135.431 RON | 1.480.400 RON | 475.691 RON | 2 |
| 2018 | 333.904 RON | 8.594 RON | 1.078.594 RON | 3.801.378 RON | 1.018.000 RON | 127.753 RON | 9 |
| 2017 | 229.272 RON | 47.992 RON | 966.140 RON | 2.014.894 RON | 3.159.956 RON | 119.159 RON | 8 |
| 2016 | 365.170 RON | 29.007 RON | 950.325 RON | 644.523 RON | 4.598.465 RON | 71.167 RON | 3 |
| 2015 | 127.890 RON | -115.346 RON | 210.398 RON | 130.136 RON | 122.330 RON | 42.160 RON | — |
| 2014 | 45.000 RON | 2.756 RON | 21.722 RON | 159.932 RON | 19.296 RON | 157.506 RON | — |
| 2013 | 199.098 RON | 142.590 RON | 15.916 RON | 2.657 RON | 156.049 RON | 142.790 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 85.857 RON | 1.503.546 RON | 5.047.552 RON | 1.989.671 RON | 681.362 RON | 1.296.337 RON | 886.877 RON | 333.904 RON | 229.272 RON | 365.170 RON | 127.890 RON | 45.000 RON | 199.098 RON |
| Venituri totale | 946.752 RON | 2.417.997 RON | 5.257.983 RON | 2.686.395 RON | 1.282.328 RON | 1.903.019 RON | 1.493.359 RON | 1.899.492 RON | 1.897.089 RON | 646.828 RON | 127.890 RON | 44.999 RON | 199.122 RON |
| Cheltuieli totale | 1.347.244 RON | 1.828.293 RON | 3.926.200 RON | 1.920.269 RON | 1.155.732 RON | 1.729.221 RON | 1.136.552 RON | 1.887.559 RON | 1.846.799 RON | 612.897 RON | 239.399 RON | 40.893 RON | 50.558 RON |
| Profit brut | 0 RON | 589.704 RON | 1.331.783 RON | 766.126 RON | 126.596 RON | 173.798 RON | 356.807 RON | 11.933 RON | 50.290 RON | 33.931 RON | 0 RON | 4.106 RON | 148.564 RON |
| Pierdere bruta | 400.492 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 521.082 RON | 1.150.606 RON | 746.626 RON | 120.394 RON | 161.467 RON | 347.938 RON | 8.594 RON | 47.992 RON | 29.007 RON | 0 RON | 2.756 RON | 142.590 RON |
| Pierdere neta | 400.492 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 115.346 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 451.813 RON | 724.928 RON | 935.330 RON | 1.258.754 RON | 1.882.780 RON | 2.496.857 RON | 3.135.431 RON | 3.801.378 RON | 2.014.894 RON | 644.523 RON | 130.136 RON | 159.932 RON | 2.657 RON |
| Active circulante | 1.880.379 RON | 3.000.801 RON | 3.774.867 RON | 2.946.239 RON | 1.332.042 RON | 1.475.904 RON | 1.480.400 RON | 1.018.000 RON | 3.159.956 RON | 4.598.465 RON | 122.330 RON | 19.296 RON | 156.049 RON |
| Stocuri | 116.310 RON | 315.934 RON | 588.567 RON | 1.331.884 RON | 222.945 RON | 193.289 RON | 19.498 RON | 19.508 RON | — | — | — | — | — |
| Creante | 491.961 RON | 999.469 RON | 1.994.891 RON | 1.025.070 RON | 563.184 RON | 922.501 RON | 967.359 RON | 989.954 RON | 3.085.650 RON | 4.434.155 RON | 46.134 RON | — | 156.011 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.272.108 RON | 1.685.398 RON | 1.191.409 RON | 589.285 RON | 545.913 RON | 360.114 RON | 493.543 RON | 8.538 RON | 74.306 RON | 164.310 RON | 76.196 RON | 19.296 RON | 38 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | 136 RON | 327 RON | 627 RON | 425 RON | 308 RON | 433 RON | 96 RON | 95 RON | 92 RON | — | — |
| Datorii totale | 1.128.738 RON | 477.500 RON | 1.048.853 RON | 2.125.611 RON | 758.721 RON | 930.723 RON | 1.119.892 RON | 1.078.594 RON | 966.140 RON | 950.325 RON | 210.398 RON | 21.722 RON | 15.916 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | 45.876 RON | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 731.058 RON | 1.575.341 RON | 1.601.399 RON | 1.170.234 RON | 1.767.563 RON | 2.368.429 RON | 2.974.680 RON | 3.613.464 RON | 4.089.647 RON | 4.221.591 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 472.396 RON | 1.672.888 RON | 2.060.081 RON | 909.475 RON | 689.165 RON | 674.034 RON | 475.691 RON | 127.753 RON | 119.159 RON | 71.167 RON | 42.160 RON | 157.506 RON | 142.790 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 10 | 8 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 9 | 8 | 3 | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
27 de contracte atribuite, in valoare de 8.645.711 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 748.805 lei.
Achizitii directe
15 contracte
748.790 lei
Licitatii publice
9 contracte
7.665.074 lei
Achizitii offline
3 contracte
231.847 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TECHNO VOLT SRLCUI 11997742 | 3 | terț susținător | 3 | — | vezi ↗ |
AUDIT IT&C SRLCUI 23327045 | 1 | ofertant · l-a avut terț | 1 | — | vezi ↗ |
ADORA SYNCCITY S.R.L.CUI 43638186 | 1 | ofertant · l-a avut terț | 1 | — | vezi ↗ |
SIXENSE MONITORINGCUI 388672339 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
SIXENSE SOLUTIONS S.R.L.CUI 42870039 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.