PRONOR IMPEX SRL
- RONOR IMPEX SRLdenumire anterioara, fara perioada cunoscuta
- J40/21509/1992BUCURESTIdin 17.08.1992
- J12/688/2000CLUJdin 29.06.2000in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 40% |
| persoană | 10% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de petenta PONOR IMPEX SRL în contradictoriu cu intimata COSAN IMPEX SRL, având ca obiect restituire cau?iune. Dispune restituirea cau?iunii în cuantum de 5.000 lei conform recipisei nr. 210640058/1 din data de 07.10.2024 în dosarul nr. 3535/175/2024 având ca obiect sechestru asigurător. Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Judecătoria Aiud. Pronun?ată prin punerea soluţiei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 19.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 05.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 05.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.05.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.05.2025.
Respinge cererea de chemare în judecată, formulată de către reclamanta SC Pronor Impex SRL, în contradictoriu cu pârâta SC Cosan Impex SRL, ca neîntemeiată. Anulează ca netimbrat petitul numărul doi. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel va fi depusă la Judecătoria Aiud. Pronun?ată, astăzi, 02.06.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 02.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 19.05.2026.
În vederea administrării unor probe suplimentare, amână judecarea cauzei la data de 19.05.2026, ora 10:00.
Admite cererea formulată de creditoarea PRONOR IMPEX SRL, în contradictoriu cu debitoarea COSAN IMPEX SRL. Dispune înfiinţarea sechestrului asigurător asupra bunurilor mobile sau imobile urmăribile ale debitoarei până la concurenţa sumei de 95.985,97 lei. Obligă creditoarea ca, în termen de 15 zile de la comunicarea prezentei, să depună, în original, recipisa de consemnare a unei cauţiuni în cuantum de 5.000 lei, sub sancţiunea desfiinţării de drept a sechestrului asigurător. Obligă debitoarea să achite creditoarei suma de 1.100 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, din care 1.000 lei reprezintă onorariu avoca?ial, iar suma de 100 lei reprezintă taxă judiciară de timbru. Prezenta încheiere se va comunica de îndată creditoarei, de către instanţă, şi debitoarei, de către executorul judecătoresc, odată cu luarea măsurii. Executorie. Cu drept de apel în 5 zile de la comunicare. Cererea de declarare a căii de atac se va depune la Judecătoria Aiud. Dată în cameră de consiliu şi pusă la dispoziţie prin grefa instanţei, azi 17.09.2024.
Anulează ca insuficient timbrat apelul declarat de pârâta apelantă COSAN IMPEX PLUS S.R.L. împotriva sentinţei civile nr. 534/2024 pronunţată de Judecătoria Aiud în dosarul nr. 158/175/2023. Obligă pe pârâta apelantă să plătească reclamantei intimate PRONOR IMPEX S.R.L. suma de 1.500 lei, cheltuieli de judecată în apel. Definitivă. Dată la 9.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, potrivit art. 402 Codul de procedură civilă 2010.
Dosar nr. 158/175/2023 HOT. Admite ac?iunea formulată de reclamanta SC Pronor Impex SRL în contradictoriu cu pârâta SC Cosan Impex SRL, având ca obiect preten?ii. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 95.985,97 lei, reprezentând contravaloare factură nr. 1014 din 24.09.2022. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 6025 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Aiud. Pronun?ată prin punerea soluţiei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 15.05.2024. Pre?edinte,
Amână pronunţarea în cauză la data de 15.05.2024.
Faţă de prevederile Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Aiud, întrunită la data de 08.01.2024, prin care s-a hotărât continuarea protestului declanşat prin Hotărârea nr. 7/14.12.2023 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Aiud, precum şi a Hotărârii Adunării Generale Extraordinare a Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare din data de 09.12.2023, prin care s-a hotărât adoptarea unor forme de protest de către personalul auxiliar de specialitate şi conex din instanţe şi parchete şi, având în vedere că prezenta cauză nu se încadrează în cauzele apreciate ca fiind urgente.
În vederea efectuării unei adrese către Rom Silva, cu menţiune.
Faţă de cererea de amânare formulată.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 634.045 RON | -489.320 RON | 356.177 RON | 1.985.223 RON | 841.461 RON | 2.470.507 RON | 10 |
| 2024 | 845.844 RON | -378.926 RON | 92.060 RON | 2.065.715 RON | 986.172 RON | 2.959.827 RON | 13 |
| 2023 | 1.303.485 RON | -22.105 RON | 281.881 RON | 2.211.862 RON | 1.407.325 RON | 3.338.753 RON | 16 |
| 2022 | 3.952.518 RON | 1.425.808 RON | 480.709 RON | 2.307.292 RON | 2.254.649 RON | 4.088.858 RON | 20 |
| 2021 | 4.109.819 RON | 1.158.309 RON | 467.780 RON | 2.217.772 RON | 2.172.632 RON | 3.926.206 RON | 20 |
| 2020 | 1.482.001 RON | 110.879 RON | 1.587.041 RON | 2.289.069 RON | 2.146.040 RON | 2.850.001 RON | 19 |
| 2019 | 2.276.944 RON | 385.260 RON | 1.722.646 RON | 2.355.897 RON | 2.103.124 RON | 2.739.123 RON | 15 |
| 2018 | 2.020.507 RON | -260.017 RON | 1.484.143 RON | 2.427.003 RON | 1.406.047 RON | 2.353.862 RON | 22 |
| 2017 | 2.601.630 RON | 419.906 RON | 1.768.072 RON | 2.539.253 RON | 1.839.139 RON | 2.613.879 RON | 16 |
| 2016 | 2.791.074 RON | 757.181 RON | 1.332.041 RON | 2.482.742 RON | 1.041.956 RON | 2.193.973 RON | 20 |
| 2015 | 3.292.803 RON | 464.116 RON | 1.919.725 RON | 2.527.502 RON | 1.351.511 RON | 1.961.450 RON | 24 |
| 2014 | 1.789.948 RON | 158.273 RON | 2.248.977 RON | 2.553.636 RON | 1.185.788 RON | 1.497.334 RON | 23 |
| 2013 | 1.197.874 RON | -42.399 RON | 2.334.013 RON | 1.865.932 RON | 1.103.738 RON | 636.809 RON | 23 |
| 2012 | 1.613.805 RON | 52.014 RON | 2.700.691 RON | 2.199.981 RON | 1.178.524 RON | 679.207 RON | 23 |
| 2011 | 1.653.961 RON | -53.737 RON | 2.945.865 RON | 2.221.025 RON | 1.350.112 RON | 627.193 RON | 20 |
| 2010 | 1.257.501 RON | -53.610 RON | 3.077.388 RON | 2.409.951 RON | 1.346.428 RON | 679.930 RON | 14 |
| 2009 | 1.588.766 RON | -84.805 RON | 3.467.252 RON | 2.534.392 RON | 1.260.723 RON | 329.509 RON | 26 |
| 2008 | 1.697.481 RON | 23.108 RON | 3.476.271 RON | 2.725.371 RON | 1.159.677 RON | 414.314 RON | 33 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 634.045 RON | 845.844 RON | 1.303.485 RON | 3.952.518 RON | 4.109.819 RON | 1.482.001 RON | 2.276.944 RON | 2.020.507 RON | 2.601.630 RON | 2.791.074 RON | 3.292.803 RON | 1.789.948 RON | 1.197.874 RON | 1.613.805 RON | 1.653.961 RON | 1.257.501 RON | 1.588.766 RON | 1.697.481 RON |
| Venituri totale | 639.157 RON | 847.798 RON | 1.332.406 RON | 3.979.421 RON | 4.139.101 RON | 1.557.179 RON | 2.280.513 RON | 2.050.844 RON | 2.640.345 RON | 2.852.855 RON | 3.322.438 RON | 1.831.696 RON | 1.535.324 RON | 1.689.890 RON | 1.675.949 RON | 1.263.669 RON | 1.645.312 RON | 1.779.804 RON |
| Cheltuieli totale | 1.128.477 RON | 1.219.042 RON | 1.342.222 RON | 2.518.570 RON | 2.943.034 RON | 1.430.021 RON | 1.872.448 RON | 2.290.361 RON | 2.108.738 RON | 1.925.760 RON | 2.711.623 RON | 1.608.881 RON | 1.571.555 RON | 1.637.876 RON | 1.729.686 RON | 1.310.829 RON | 1.724.384 RON | 1.748.718 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.460.851 RON | 1.196.067 RON | 127.158 RON | 408.065 RON | 0 RON | 531.607 RON | 927.095 RON | 610.815 RON | 222.815 RON | 0 RON | 52.014 RON | 0 RON | — | — | 31.086 RON |
| Pierdere bruta | 489.320 RON | 371.244 RON | 9.816 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 239.517 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 36.231 RON | 0 RON | 53.737 RON | 47.160 RON | 79.072 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.425.808 RON | 1.158.309 RON | 110.879 RON | 385.260 RON | 0 RON | 419.906 RON | 757.181 RON | 464.116 RON | 158.273 RON | 0 RON | 52.014 RON | 0 RON | — | — | 23.108 RON |
| Pierdere neta | 489.320 RON | 378.926 RON | 22.105 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 260.017 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 42.399 RON | 0 RON | 53.737 RON | 53.610 RON | 84.805 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.985.223 RON | 2.065.715 RON | 2.211.862 RON | 2.307.292 RON | 2.217.772 RON | 2.289.069 RON | 2.355.897 RON | 2.427.003 RON | 2.539.253 RON | 2.482.742 RON | 2.527.502 RON | 2.553.636 RON | 1.865.932 RON | 2.199.981 RON | 2.221.025 RON | 2.409.951 RON | 2.534.392 RON | 2.725.371 RON |
| Active circulante | 841.461 RON | 986.172 RON | 1.407.325 RON | 2.254.649 RON | 2.172.632 RON | 2.146.040 RON | 2.103.124 RON | 1.406.047 RON | 1.839.139 RON | 1.041.956 RON | 1.351.511 RON | 1.185.788 RON | 1.103.738 RON | 1.178.524 RON | 1.350.112 RON | 1.346.428 RON | 1.260.723 RON | 1.159.677 RON |
| Stocuri | 405.770 RON | 441.048 RON | 470.411 RON | 388.860 RON | 349.293 RON | 913.314 RON | 1.018.157 RON | 999.924 RON | 1.298.701 RON | 465.335 RON | 701.389 RON | 904.440 RON | 857.533 RON | 726.886 RON | 721.429 RON | 724.410 RON | 632.092 RON | 629.348 RON |
| Creante | 373.308 RON | 472.172 RON | 776.358 RON | 397.395 RON | 395.091 RON | 375.636 RON | 356.582 RON | 340.145 RON | 262.561 RON | 346.210 RON | 411.653 RON | 186.248 RON | 228.901 RON | 435.309 RON | 568.481 RON | 599.681 RON | 573.320 RON | 489.389 RON |
| Casa si conturi la banci | 62.383 RON | 72.952 RON | 160.556 RON | 1.468.394 RON | 1.428.248 RON | 857.090 RON | 728.385 RON | 65.978 RON | 277.877 RON | 230.411 RON | 238.469 RON | 95.100 RON | 17.304 RON | 16.329 RON | 60.202 RON | 22.337 RON | 55.311 RON | 40.940 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | 1.447 RON | 7.626 RON | 3.582 RON | 1.933 RON | 2.748 RON | 4.955 RON | 3.559 RON | 1.316 RON | 2.162 RON | 6.887 RON | 1.152 RON | 1.393 RON | 1.921 RON | 939 RON | 1.646 RON | 5.537 RON |
| Datorii totale | 356.177 RON | 92.060 RON | 281.881 RON | 480.709 RON | 467.780 RON | 1.587.041 RON | 1.722.646 RON | 1.484.143 RON | 1.768.072 RON | 1.332.041 RON | 1.919.725 RON | 2.248.977 RON | 2.334.013 RON | 2.700.691 RON | 2.945.865 RON | 3.077.388 RON | 3.467.252 RON | 3.476.271 RON |
| Capitaluri proprii | 2.470.507 RON | 2.959.827 RON | 3.338.753 RON | 4.088.858 RON | 3.926.206 RON | 2.850.001 RON | 2.739.123 RON | 2.353.862 RON | 2.613.879 RON | 2.193.973 RON | 1.961.450 RON | 1.497.334 RON | 636.809 RON | 679.207 RON | 627.193 RON | 679.930 RON | 329.509 RON | 414.314 RON |
| Capital subscris varsat | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 501.200 RON | 500.200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 10 | 13 | 16 | 20 | 20 | 19 | 15 | 22 | 16 | 20 | 24 | 23 | 23 | 23 | 20 | 14 | 26 | 33 |
86 de contracte atribuite, in valoare de 2.890.602 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.289.685 lei.
Achizitii directe
83 de contracte
2.289.602 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
601.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 17:11).