ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 50% |
| persoană | 50% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Pentru comunicarea înscrisurilor depuse la dosar, amână judecarea cauzei la data de 06.11.2026.
Respinge apelul. Fără cheltuieli de judecată. Definitivă. Pronunţată azi, 25 Martie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.03.2026.
Respinge plângerea. Menţine ca temeinic şi legal procesul verbal de contravenţie seria B nr. 03825/06.03.2025 emis de intimat. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţata in data de 02.07.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, cu mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 02.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.06.2025.
Respinge apelul formulat de apelanta petentă ECOMEDCLEAN S.R.L., în contradictoriu cu intimatul INSPECTORATUL GENERAL PENTRU IMIGRARI – SERVICIUL PENTRU IMIGRĂRI AL JUDEŢULUI TIMIŞ, împotriva sentinţei civile nr. 19603/02.07.2025 pronunţate de Judecătoria Timişoara în dosarul nr. 8749/325/2025, ca nefondat. Respinge cererea apelantei petente de acordare a cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 18.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 04.06.2026.
Respinge plângerea. Menţine ca temeinic şi legal procesul verbal de contravenţie seria B nr. 03822/06.03.2025 emis de intimat. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţata in data de 02.07.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, cu mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 02.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.06.2025.
Conexează prezentul dosar la dosarul nr. 8744/325/2025, C33 civil, secţia I civilă, cu termen de judecată la 16.09.2025.
Admite excep?ia conexită?ii, invocată din oficiu. Conexează prezenta cauză având ca obiect plângere contraven?ională, formulată de către reclamantul ECOMEDCLEAN SRL, în contradictoriu cu pârâtul INSPECTORATUL GENERAL PENTRU IMIGRARI - SERVICIUL PENTRU IMIGRARI AL JUDETULUI TIMIS, la dosarul nr. 8744/325/2025, aflat pe rolul Judecătoriei Timişoara la completul C33 Civil, cu termen de judecată la data de 20.01.2026. Trimite prezentul dosar la completul ce soluţionează dosarul cu nr. 8744/325/2025. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi, 12.12.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.631.003 RON | 656.337 RON | 1.456.358 RON | 2.420.469 RON | 1.218.499 RON | 2.193.225 RON | 14 |
| 2024 | 4.427.168 RON | 901.337 RON | 2.878.199 RON | 2.948.416 RON | 1.675.442 RON | 1.732.022 RON | 11 |
| 2023 | 3.836.368 RON | 443.356 RON | 1.522.781 RON | 1.315.961 RON | 1.245.189 RON | 982.861 RON | 13 |
| 2022 | 3.115.656 RON | 459.998 RON | 1.162.524 RON | 1.328.026 RON | 722.790 RON | 790.913 RON | 17 |
| 2021 | 2.281.493 RON | -24.158 RON | 1.403.442 RON | 1.620.293 RON | 396.851 RON | 487.649 RON | 16 |
| 2020 | 1.710.148 RON | 3.326 RON | 1.335.068 RON | 1.775.209 RON | 330.037 RON | 616.650 RON | 14 |
| 2019 | 2.097.869 RON | 215.312 RON | 879.925 RON | 712.247 RON | 1.014.636 RON | 665.956 RON | 23 |
| 2018 | 2.002.216 RON | 257.905 RON | 362.665 RON | 614.627 RON | 344.611 RON | 651.760 RON | 21 |
| 2017 | 1.906.878 RON | 307.991 RON | 497.883 RON | 601.341 RON | 298.138 RON | 491.646 RON | 20 |
| 2016 | 1.314.394 RON | 195.267 RON | 412.980 RON | 283.852 RON | 324.635 RON | 195.507 RON | 15 |
| 2015 | 875.050 RON | 32.947 RON | 251.290 RON | 236.161 RON | 150.816 RON | 135.687 RON | 10 |
| 2014 | 694.002 RON | 93.175 RON | 192.804 RON | 152.780 RON | 142.763 RON | 102.739 RON | 8 |
| 2013 | 157.051 RON | 9.364 RON | 280.884 RON | 141.601 RON | 148.847 RON | 9.564 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.631.003 RON | 4.427.168 RON | 3.836.368 RON | 3.115.656 RON | 2.281.493 RON | 1.710.148 RON | 2.097.869 RON | 2.002.216 RON | 1.906.878 RON | 1.314.394 RON | 875.050 RON | 694.002 RON | 157.051 RON |
| Venituri totale | 4.662.676 RON | 4.480.268 RON | 3.899.348 RON | 3.165.727 RON | 2.323.633 RON | 1.757.701 RON | 2.109.499 RON | 2.005.538 RON | 1.908.267 RON | 1.315.186 RON | 877.714 RON | 696.369 RON | 157.715 RON |
| Cheltuieli totale | 3.885.620 RON | 3.493.180 RON | 3.372.602 RON | 2.676.694 RON | 2.325.364 RON | 1.738.296 RON | 1.873.206 RON | 1.727.603 RON | 1.581.602 RON | 1.097.601 RON | 838.808 RON | 587.415 RON | 143.620 RON |
| Profit brut | 777.056 RON | 987.088 RON | 526.746 RON | 489.033 RON | 0 RON | 19.405 RON | 236.293 RON | 277.935 RON | 326.665 RON | 217.585 RON | 38.906 RON | 108.954 RON | 14.095 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.731 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 656.337 RON | 901.337 RON | 443.356 RON | 459.998 RON | 0 RON | 3.326 RON | 215.312 RON | 257.905 RON | 307.991 RON | 195.267 RON | 32.947 RON | 93.175 RON | 9.364 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 24.158 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.420.469 RON | 2.948.416 RON | 1.315.961 RON | 1.328.026 RON | 1.620.293 RON | 1.775.209 RON | 712.247 RON | 614.627 RON | 601.341 RON | 283.852 RON | 236.161 RON | 152.780 RON | 141.601 RON |
| Active circulante | 1.218.499 RON | 1.675.442 RON | 1.245.189 RON | 722.790 RON | 396.851 RON | 330.037 RON | 1.014.636 RON | 344.611 RON | 298.138 RON | 324.635 RON | 150.816 RON | 142.763 RON | 148.847 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | 20.595 RON | 15.923 RON | — | — | — | 11.432 RON | 7.602 RON | 9.020 RON | — | — | 4.612 RON |
| Creante | 642.777 RON | 1.253.943 RON | 1.028.930 RON | 429.681 RON | 371.106 RON | 249.263 RON | 903.198 RON | 253.724 RON | 244.212 RON | 216.313 RON | 125.745 RON | 93.749 RON | 98.763 RON |
| Casa si conturi la banci | 575.722 RON | 421.499 RON | 195.664 RON | 277.186 RON | 25.745 RON | 80.774 RON | 111.438 RON | 79.455 RON | 46.324 RON | 99.302 RON | 25.071 RON | 49.014 RON | 45.472 RON |
| Cheltuieli in avans | 10.615 RON | — | — | — | 13.197 RON | 27.593 RON | 41.990 RON | 55.187 RON | 90.050 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.456.358 RON | 2.878.199 RON | 1.522.781 RON | 1.162.524 RON | 1.403.442 RON | 1.335.068 RON | 879.925 RON | 362.665 RON | 497.883 RON | 412.980 RON | 251.290 RON | 192.804 RON | 280.884 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 13.637 RON | 55.508 RON | 97.379 RON | 139.250 RON | 181.121 RON | 222.992 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.193.225 RON | 1.732.022 RON | 982.861 RON | 790.913 RON | 487.649 RON | 616.650 RON | 665.956 RON | 651.760 RON | 491.646 RON | 195.507 RON | 135.687 RON | 102.739 RON | 9.564 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 14 | 11 | 13 | 17 | 16 | 14 | 23 | 21 | 20 | 15 | 10 | 8 | 4 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
95 de contracte atribuite, in valoare de 39.694.066 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 348.834 lei.
Achizitii directe
64 de contracte
348.770 lei
Licitatii publice
26 de contracte
39.176.205 lei
Achizitii offline
5 contracte
169.091 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 11:29).