ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
corp clădire C7
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 80% |
| persoană | 20% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte contestaţia la executare. Anulează în parte încheierea de stabilire a cheltuielilor de executare silită din data de 02.09.2024 emise în dosarul de executare nr. 126/2024 al BEJ Bucur Giurgea. Dispune reducerea onorariului avocaţial de la 6000 lei la 2.000 de lei. Dispune refacerea acestui act conform prezentei hotărâri. Anulează în parte executarea silită pentru suma de 4000 lei. Admite în parte cerere de întoarcere a executării silite. Dispun întoarcerea executării silite pentru suma de 4000 de lei. În temeiul art. 45 alin. 1 lit. f OUG 80/2013, la rămânerea definitivă a prezentei contestaţii la executare, dispune restituirea către contestatoare a taxei judiciare de timbru în cuantum de 285 lei, proporţională cu admiterea contestaţiei. Obligă intimata la plata către contestatoare a sumei de 50 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă de timbru proporţională cu admiterea cererii de întoarcere a executării silite. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 13.12.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.12.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.12.2024.
Admite cererea de emitere a unei ordonan?e de plată formulată de creditoarea EDENVIS S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea CREATIVE CONCEPT IMOBILIARE S.R.L.. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 5.768,79 lei, cu titlu de debit principal. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 800 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, constând în taxă judiciară de timbru şi onorariu de avocat. Stabile?te un termen de plată de 30 de zile de la data comunicării prezentei hotărâri. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Vaslui. Pronunţată astăzi, 06.08.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite în parte în cererea formulată de reclamanta SC EDENVIS SRL, ...în contradictoriu cu pârâta Allianz – Ţiriac Asigurări SA, ... şi intervenientul forţat Moisă Andrei ...Obligă pârâta Allianz – Ţiriac Asigurări SA să plătească reclamantei SC EDENVIS SRL contravaloarea despăgubirii aferente autovehiculul marca Mercedes Benz model E 270CDI cu număr de înmatriculare VS74VIS şi serie şasiu WDB210616B389652 în sumă de 9246 Euro în echivalent lei la curs BNR de la data plă?ii din care se va scădea valoarea epavei în sumă de 2500 lei, Obligă pârâta la plata penalităţilor de întârziere în cuantum de 0,2% pe zi de întârziere asupra diferenţei de despăgubire precizată în paragraful anterior, începând cu a unsprezecea zi de la rămânerea definitivă a prezentei hotărâri şi până la data plăţii efective. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 9444 lei, reprezentând cheltuieli de judecată, suma fiind compusă din 2444 lei taxă de timbru, 3000 lei onorariu expert şi 4000 lei, onorariu avocaţial. Cu drept de apel, care se va introduce la Judecătoria Vaslui, în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată azi, 26.01.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
amână pronuntarea la data de 26.01.2024.
Amână pronun?area la data de 12.01.2024
amână pronuntarea la data de 29.12.2023.
având nevoie de timp pentru a delibera amână pronuntarea la data de 22.12.2023.
Amână pronun?area la data de 11.12.2023
având nevoie de timp pentru a delibera amână pronuntarea la data de 28.11.2023.
Amână pronun?area la data de 15.11.2023
Amână pronun?area la data de 02.11.2023
pentru a se studia suplimentul la raportul de expertiză.
pentru a se comunica expertului obieţiunile formulate de către pârâtă cu men?iunea de a răspunde la acestea
pentru a se lua la cunoştinţă de raportul de expertiză
Faţă de lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 15.12.2022, ora 09:00
în vederea administrării probatoriului încuviinţat
în temeiul art. 78 cod procedură civilă dispune introducerea în cauză a intervenientului forţat M.A
Trimite cauza la primul complet învestit – Completul 3 civil + minori+IPF, raportat dispoziţiilor art. 107 alin. 3 din Hotărârea Consiliului Superior al Magistraturii nr.1375/17.12.2015. Pronunţată în şedinţa din Camera de consiliu de la 21 octombrie 2021.
În baza art. 107 din ROI dispune scoaterea de pe rolul completului C5 BIS CIVIL+MINORI+IPF a prezentei cauze. Dispune trimiterea prezentei cereri la compartimentul Registratură pentru a fi înaintată la completul C 6 BIS CIVIL+MINORI+IPF, primul învestit cu soluţionarea cauzei prin dosarul 7996/333/2020, în vederea judecării. Dată în camera de consiliu şi pronunţată astăzi, 14.10.2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronun?area la data de 14.10.2021, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.123.363 RON | 107.553 RON | 519.713 RON | 846.344 RON | 225.922 RON | 552.553 RON | 23 |
| 2024 | 1.542.028 RON | 88.077 RON | 579.591 RON | 702.627 RON | 262.815 RON | 385.851 RON | 17 |
| 2023 | 1.468.022 RON | 37.574 RON | 455.540 RON | 541.021 RON | 212.293 RON | 297.774 RON | 17 |
| 2022 | 1.499.892 RON | 203.510 RON | 554.406 RON | 633.476 RON | 291.960 RON | 371.030 RON | 15 |
| 2021 | 1.219.177 RON | 107.320 RON | 248.673 RON | 229.568 RON | 236.625 RON | 217.520 RON | 14 |
| 2020 | 1.082.566 RON | 304.612 RON | 181.288 RON | 193.550 RON | 217.938 RON | 230.200 RON | 6 |
| 2019 | 513.105 RON | 42.447 RON | 234.416 RON | 254.929 RON | 120.687 RON | 141.200 RON | — |
| 2018 | 406.679 RON | 58.674 RON | 44.488 RON | 90.710 RON | 75.830 RON | 122.052 RON | 5 |
| 2017 | 341.336 RON | 53.513 RON | 109.933 RON | 126.322 RON | 49.745 RON | 66.134 RON | 3 |
| 2016 | 87.013 RON | 1.371 RON | 84.560 RON | 57.924 RON | 39.256 RON | 12.620 RON | — |
| 2015 | 43.728 RON | -39.908 RON | 76.657 RON | 74.870 RON | 13.036 RON | 11.249 RON | 1 |
| 2014 | 225.909 RON | 63.686 RON | 3.284 RON | 31.027 RON | 34.302 RON | 62.045 RON | 1 |
| 2013 | 0 RON | -1.841 RON | 5.483 RON | 2.342 RON | 1.500 RON | -1.641 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.123.363 RON | 1.542.028 RON | 1.468.022 RON | 1.499.892 RON | 1.219.177 RON | 1.082.566 RON | 513.105 RON | 406.679 RON | 341.336 RON | 87.013 RON | 43.728 RON | 225.909 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 2.201.485 RON | 1.586.946 RON | 1.527.182 RON | 1.561.614 RON | 1.245.885 RON | 1.087.301 RON | 548.911 RON | 436.705 RON | 366.533 RON | 138.725 RON | 43.828 RON | 226.078 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 2.068.501 RON | 1.450.757 RON | 1.474.922 RON | 1.344.005 RON | 1.126.937 RON | 775.708 RON | 501.130 RON | 373.621 RON | 309.295 RON | 134.579 RON | 82.421 RON | 155.610 RON | 1.841 RON |
| Profit brut | 132.984 RON | 136.189 RON | 52.260 RON | 217.609 RON | 118.948 RON | 311.593 RON | 47.781 RON | 63.084 RON | 57.238 RON | 4.146 RON | 0 RON | 70.468 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 1.841 RON |
| Profit net | 107.553 RON | 88.077 RON | 37.574 RON | 203.510 RON | 107.320 RON | 304.612 RON | 42.447 RON | 58.674 RON | 53.513 RON | 1.371 RON | 0 RON | 63.686 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 39.908 RON | 0 RON | 1.841 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 846.344 RON | 702.627 RON | 541.021 RON | 633.476 RON | 229.568 RON | 193.550 RON | 254.929 RON | 90.710 RON | 126.322 RON | 57.924 RON | 74.870 RON | 31.027 RON | 2.342 RON |
| Active circulante | 225.922 RON | 262.815 RON | 212.293 RON | 291.960 RON | 236.625 RON | 217.938 RON | 120.687 RON | 75.830 RON | 49.745 RON | 39.256 RON | 13.036 RON | 34.302 RON | 1.500 RON |
| Stocuri | 207.648 RON | 220.912 RON | 199.682 RON | 114.594 RON | 124.015 RON | 106.461 RON | 99.026 RON | 71.000 RON | 43.396 RON | 36.421 RON | 11.878 RON | 18.357 RON | 91 RON |
| Creante | 8.946 RON | 17.775 RON | 8.721 RON | 78.250 RON | 45.536 RON | 37.713 RON | 8.792 RON | 453 RON | 4.541 RON | 1.435 RON | 881 RON | 1.800 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 9.328 RON | 24.128 RON | 3.890 RON | 99.116 RON | 67.074 RON | 73.764 RON | 12.869 RON | 4.377 RON | 1.808 RON | 1.400 RON | 277 RON | 14.145 RON | 1.409 RON |
| Datorii totale | 519.713 RON | 579.591 RON | 455.540 RON | 554.406 RON | 248.673 RON | 181.288 RON | 234.416 RON | 44.488 RON | 109.933 RON | 84.560 RON | 76.657 RON | 3.284 RON | 5.483 RON |
| Capitaluri proprii | 552.553 RON | 385.851 RON | 297.774 RON | 371.030 RON | 217.520 RON | 230.200 RON | 141.200 RON | 122.052 RON | 66.134 RON | 12.620 RON | 11.249 RON | 62.045 RON | -1.641 RON |
| Capital subscris varsat | 155.000 RON | 70.200 RON | 70.200 RON | 70.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 23 | 17 | 17 | 15 | 14 | 6 | — | 5 | 3 | — | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
21 de contracte atribuite, in valoare de 2.398.763 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 570.846 lei.
Achizitii directe
3 contracte
570.843 lei
Licitatii publice
8 contracte
1.738.789 lei
Achizitii offline
10 contracte
89.131 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 13:13).