ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 28,88% |
| persoană | 28,04% |
| persoană | 28,04% |
| persoană | 15,04% |
| 4 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia de conexitate invocată din oficiu. În temeiul art.139 CPC trimite prezentul dosar pentru a fi soluţionat împreună cu dosarul nr. 3116/110/2025 şi repartizat completului C4AP, cu termen de judecată în 08.12.2025, ora 10.00. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi,26.11.2025.
Admite cererea de reexaminare formulată. Constată că reclamanta datorează pentru fiecare dintre capetele 2 şi 4 ale cererii de chemare în judecată( anulare document constatator şi, respectiv, anulare notificare reziliere) câte o taxă judiciară de timbru de 450 lei. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei, azi, 15.10.2025.
Faţă de încuviinţarea cererii de amânare a cauzei formulată de apărătorul ales al recurentei-reclamante, instanţa amână cauza şi acordă termen la data de 20.10.2026, CAF 4, ora 9.00.
Respinge excepţia inadmisibilităţii cererii de suspendare executare document constatator nr.61737 din 02.10.2025 (dosarul nr.4070/110/2025), invocată de pârât, ca neîntemeiată. Respinge cererea de suspendare formulate în dosarul nr.4070/110/2025 executare document constatator nr.61737 din 02.10.2025 (dosarul nr.4070/110/2025) ca neîntemeiată. Executorie. Cu drept de recurs în 5 zile de la comunicare care se depune la Tribunalul Bacău, Secţia a II-a civilă si de contencios administrativ si fiscal, sub sancţiunea nulităţii. Respinge excepţia inadmisibilităţii capătului de cerere având ca obiect suspendare executare document constatator nr.61737 din 02.10.2025 (dosarul nr.4070/110/2025), invocată de pârât ca neîntemeiată. Respinge excepţia inadmisibilităţii capetelor de cerere de cerere având ca obiect anularea documentului constatator nr.61737 din 26.08.2025 (dosarul nr.3116/110/2025) şi, respectiv, anularea notificării de reziliere (dosarul nr.3116/110/2025), invocate de pârât, ca neîntemeiată. Admite excepţia rămânerii fără obiect a capetelor de cerere având ca obiect anularea documentului constatator nr.61737 din 26.08.2025 (dosarul nr.3116/110/2025) şi, respectiv, anularea notificării de reziliere (dosarul nr.3116/110/2025), invocată din oficiu de instanţă. Respinge ca rămase fără obiect capetele de cerere având ca obiect anularea documentului constatator nr.61737 din 26.08.2025 (dosarul nr.3116/110/2025) şi, respectiv, anularea notificării de reziliere (dosarul nr.3116/110/2025). Respinge excepţia tardivităţii formulării cererii având ca obiect anularea documentului constatator nr.61737 din 02.10.2025 (dosarul nr.4070/110/2025), invocată de pârât, ca neîntemeiată. Respinge cererea având ca obiect anularea documentului constatator nr.61737 din 02.10.2025 (dosarul nr.4070/110/2025), ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cale de atac care se depune la Tribunalul Bacău – Secţia a II-a civilă şi de contencios administrativ şi fiscal sub sancţiunea anulării. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 18.12.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.12.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.12.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 12.12.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.12.2025.
Respinge excepţia inadmisibilităţii cererii de suspendare executare document constatator nr.61737 din 26.08.2025, invocată de pârât. Respinge excepţia inadmisibilităţii cererii de suspendare notificare de reziliere din documentul constatator, invocată de pârât. Admite excepţia rămânerii fără obiect a cererii de suspendare executare document constatator nr.61737 din 26.08.2025 şi a cererii de suspendare notificare de reziliere din documentul constatator, invocată din oficiu de instanţă. Respinge ca rămase fără obiect cererea de suspendare executare document constatator nr.61737 din 26.08.2025 şi cererea de suspendare notificare de reziliere din documentul constatator. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicare, cale de atac care se va depune la Tribunalul Bacău, sub sancţiunea nulităţii. Acordă termen pe fondul cauzei la data de 08.12.2025, ora 10.00, pentru când părţile vor fi citate. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 23.10.2025.
Pentru a da posibilitatea reclamantei să depună concluzii scrise cu privire la cele două excepţii, respectiv excepţia inadmisibilităţii cauzei şi excepţia rămânerii fără obiect a cauzei, amână pronunţarea asupra celor două excepţii şi asupra fondului cererii de suspendare în cauză la data de 23.10.2025, ora 12:00, complet C4AP. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 20.10.2025.
Pentru a se lua cunoştinţă de întâmpinare, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 20.10.2025, ora 10:00, complet C4AP.
Admite cererea formulată de reclamantul M. O. prin primar în contradictoriu cu pârâta V. S. S.R.L.. Obligă pârâta să refacă lucrările în conformitate cu propunerea tehnică, cu cerinţele caietului de sarcini şi cu obligaţiile asumate prin contractul nr. 1051/21.10.2024, în termen de 20 de zile de la data rămânerii definitive a hotărârii judecătoreşti. Obligă pârâta să plătească reclamantului suma de 3.458.410,71 lei cu titlu de daune interese. Ia act că reclamantul nu solicită cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs care se va depune la Tribunalul Bacău-secţia a II-a civilă, de contencios administrative şi fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 13.05.2026.
Amână pronunţarea pentru 13.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 06.05.2026.
Amână pronunţarea pentru 06.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 22.04.2026.
Amână pronunţarea pentru 22.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 08.04.2026.
Acordă termen la data de 08.04.2026, ora 9:00, complet C3AP, pentru a se comunica către pârâtă un exemplar din procesul verbal de recepţie partială nr. 8105 din 30.01.2026 depus astăzi, în şedinţă publică. Se modifică citativul în sensul că citarea reclamantei se face la domiciliul procesual ales indicat atât în notele scrise cât şi în cererea de amânare. Pentru justa soluţionare a cauzei, pune în vedere reclamantei, de a depune la dosar înscrisul din care rezultă data începerii executării contractului(în situţia în care data diferă, dacă există o altă dată decât cea din ordinul de începere), precum şi dovada comunicării către pârâtă a documentului constatator privind neîndeplinirea obligaţiilor, conform art. 6.2 din contract, să depună, de asemenea, ordinul de începere şi dovada comunicării acesteia către pârâtă, respectiv să depună dovada comunicării către pârâtă a documentului constatator nr. 61737/26.08.2025, precum să precizeze dacă acest document a fost contestat de pârâtă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 18.02.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.316.683 RON | 460.303 RON | 874.807 RON | 100.766 RON | 3.149.462 RON | 2.385.346 RON | 32 |
| 2024 | 12.458.488 RON | 1.427.124 RON | 4.931.767 RON | 149.171 RON | 7.080.180 RON | 2.306.076 RON | 30 |
| 2023 | 7.864.601 RON | 2.313.518 RON | 4.151.247 RON | 165.838 RON | 6.323.325 RON | 2.346.343 RON | 25 |
| 2022 | 2.955.211 RON | 402.476 RON | 715.353 RON | 162.161 RON | 961.585 RON | 416.840 RON | 17 |
| 2021 | 2.318.419 RON | 300.958 RON | 521.061 RON | 137.972 RON | 756.366 RON | 378.153 RON | 15 |
| 2020 | 1.782.898 RON | 142.962 RON | 573.309 RON | 65.896 RON | 686.442 RON | 180.353 RON | 17 |
| 2019 | 1.850.794 RON | 384.405 RON | 178.777 RON | 47.465 RON | 537.124 RON | 405.812 RON | 13 |
| 2018 | 756.358 RON | 15.597 RON | 215.102 RON | 60.889 RON | 207.199 RON | 52.986 RON | 13 |
| 2017 | 695.729 RON | 11.866 RON | 93.032 RON | 5.076 RON | 125.345 RON | 37.389 RON | 13 |
| 2016 | 338.777 RON | 9.052 RON | 31.736 RON | 0 RON | 56.233 RON | 25.523 RON | 7 |
| 2015 | 196.817 RON | 173.497 RON | 14.056 RON | 7.737 RON | 189.441 RON | 183.122 RON | 4 |
| 2014 | 0 RON | -375 RON | 1.050 RON | 769 RON | 9.906 RON | 9.625 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11.316.683 RON | 12.458.488 RON | 7.864.601 RON | 2.955.211 RON | 2.318.419 RON | 1.782.898 RON | 1.850.794 RON | 756.358 RON | 695.729 RON | 338.777 RON | 196.817 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 11.340.103 RON | 12.458.605 RON | 7.873.309 RON | 2.959.239 RON | 2.318.473 RON | 1.729.520 RON | 1.852.326 RON | 814.409 RON | 695.729 RON | 338.777 RON | 196.818 RON | 1 RON |
| Cheltuieli totale | 10.818.060 RON | 10.876.487 RON | 5.227.667 RON | 2.527.802 RON | 1.994.331 RON | 1.568.729 RON | 1.449.413 RON | 791.248 RON | 676.906 RON | 326.337 RON | 17.416 RON | 376 RON |
| Profit brut | 522.043 RON | 1.582.118 RON | 2.645.642 RON | 431.437 RON | 324.142 RON | 160.791 RON | 402.913 RON | 23.161 RON | 18.823 RON | 12.440 RON | 179.402 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 375 RON |
| Profit net | 460.303 RON | 1.427.124 RON | 2.313.518 RON | 402.476 RON | 300.958 RON | 142.962 RON | 384.405 RON | 15.597 RON | 11.866 RON | 9.052 RON | 173.497 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 375 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 100.766 RON | 149.171 RON | 165.838 RON | 162.161 RON | 137.972 RON | 65.896 RON | 47.465 RON | 60.889 RON | 5.076 RON | 0 RON | 7.737 RON | 769 RON |
| Active circulante | 3.149.462 RON | 7.080.180 RON | 6.323.325 RON | 961.585 RON | 756.366 RON | 686.442 RON | 537.124 RON | 207.199 RON | 125.345 RON | 56.233 RON | 189.441 RON | 9.906 RON |
| Stocuri | 899.285 RON | 1.229.292 RON | 420.407 RON | 23.470 RON | 12.461 RON | 6.457 RON | 60.465 RON | 62.102 RON | 7.519 RON | 377 RON | 836 RON | — |
| Creante | 2.061.893 RON | 5.494.934 RON | 5.679.607 RON | 685.184 RON | 180.973 RON | 323.379 RON | 395.071 RON | 25.717 RON | 111.628 RON | 50.650 RON | 183.549 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 188.284 RON | 355.954 RON | 223.311 RON | 252.931 RON | 562.932 RON | 356.606 RON | 81.588 RON | 119.380 RON | 6.198 RON | 5.206 RON | 5.056 RON | 9.906 RON |
| Cheltuieli in avans | 9.925 RON | 8.492 RON | 8.427 RON | 8.447 RON | 4.876 RON | 1.324 RON | — | — | — | 1.026 RON | — | — |
| Datorii totale | 874.807 RON | 4.931.767 RON | 4.151.247 RON | 715.353 RON | 521.061 RON | 573.309 RON | 178.777 RON | 215.102 RON | 93.032 RON | 31.736 RON | 14.056 RON | 1.050 RON |
| Capitaluri proprii | 2.385.346 RON | 2.306.076 RON | 2.346.343 RON | 416.840 RON | 378.153 RON | 180.353 RON | 405.812 RON | 52.986 RON | 37.389 RON | 25.523 RON | 183.122 RON | 9.625 RON |
| Capital subscris varsat | 11.770 RON | 11.770 RON | 11.770 RON | 11.770 RON | 11.770 RON | 11.770 RON | 11.770 RON | 11.770 RON | 11.770 RON | 11.770 RON | — | 10.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 32 | 30 | 25 | 17 | 15 | 17 | 13 | 13 | 13 | 7 | 4 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
556 de contracte atribuite, in valoare de 35.162.687 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
3 achizitii excluse ca posibil eronate. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 22.173.761 lei.
Achizitii directe
517 contracte
22.173.244 lei
Licitatii publice
14 contracte
12.601.309 lei
Achizitii offline
25 de contracte
388.134 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
VH ELECTRONIC SRLCUI 8748091 | 3 | terț susținător | 3 | — | vezi ↗ |
INTECH SOLUTIONS SRLCUI 31965532 | 2 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
GLOBALSERV ELIN S.R.L.CUI 35310802 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
INTECH SOLUTIONS SRLCUI 31965532 | 2 | ofertant · l-a avut terț | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.