ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 45% |
| persoanăadministrator | 45% |
| persoană | 10% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Respinge, ca neîntemeiată, contestaţia înregistrată de contestatoarea Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Cluj-Napoca cu sediu în *, CUI *, prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj împotriva Hotărârii Adunării creditorilor debitoarei Jolidon Internaţional SRL publicată în BPI nr. 7973/25.0.2026, punctul 3, având ca obiect desemnarea membrilor Comitetului Creditorilor. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Apelul se va depune la Tribunalul Specializat Cluj, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 14 mai 2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Conexat la dosar nr. 741/1285/2025/a9.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Respinge declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător Sărăcuţ Mihaela de la solu?ionarea dosarului nr. 741/1285/2025/a9 aflat pe rolul Curţii de Apel Cluj. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţa publică din 13.08.2026.
Admite excepţia tardivităţii formulării contestaţiei, excepţie invocată din oficiu şi, în consecinţă: Respinge, ca tardiv formulată, contestaţiile înregistrate de contestatoarele Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Cluj-Napoca cu sediu în *, CUI *, prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj şi Exim Banca Românească S.A. cu sediul în *, CUI *, * împotriva Hotărârii Adunării creditorilor debitoarei Jolidon Internaţional SRL publicată în BPI nr. 7973/25.0.2026, punctele 1 şi 2 având ca obiect confirmarea administratorului judiciar provizoriu CII GEORGIU IOANA ALEXANDRA şi aprobarea ofertei financiare a administratorului judiciar. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Apelul se va depune la Tribunalul Specializat Cluj, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 14 mai 2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Respinge ca nefondată contestaţia formulată de contestatoarea ZALĂU VALUE S.R.L., cu sediul în *, cu sediul procesual ales la SCP COJOCARU&ASOCIAŢII în * împotriva raportului de activitate nr. 1 publicat în BPI nr. 2838/03.02.2026, întocmit de C.I.I GEORGIU ALEXANDRA IOANA în calitate de administrator judiciar al debitoarei JOLIDON INTERNAŢIONAL SRL. Aplică contestatoarei o amendă judiciară în cuantum de 1000 lei. Cu drept de cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Apelul va fi depus la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţată în conformitate cu prevederile art. 396 al. 2 Cod procedură civilă prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în data de 26 februarie 2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Respinge ca nefondată contestaţia formulată de contestatoarea DAMBOVITA MALL SRL, cu sediul în *, CUI *, *, cu sediul procesual ales la SCP COJOCARU&ASOCIAŢII în * împotriva raportului de activitate nr. 1 publicat în BPI nr. 2838/03.02.2026, depus de C.I.I GEORGIU ALEXANDRA IOANA în calitate de administrator judiciar al debitoarei JOLIDON INTERNAŢIONAL SRL. Aplică contestatoarei o amendă judiciară în cuantum de 1000 lei. Cu drept de cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Apelul va fi depus la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în data de 26 februarie 2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 425.869 RON | 37.051 RON | 62.868 RON | 0 RON | 110.348 RON | 47.480 RON | 3 |
| 2024 | 507.359 RON | 152.168 RON | 97.584 RON | — | 265.475 RON | 169.451 RON | 3 |
| 2023 | 288.556 RON | 9.086 RON | 100.231 RON | — | 116.853 RON | 17.533 RON | 4 |
| 2022 | 397.957 RON | 102.281 RON | 45.167 RON | 4.278 RON | 151.617 RON | 110.728 RON | 4 |
| 2021 | 282.817 RON | 7.683 RON | 60.247 RON | 11.017 RON | 67.341 RON | 18.111 RON | 4 |
| 2020 | 377.312 RON | 115.564 RON | 106.279 RON | 17.041 RON | 216.432 RON | 127.194 RON | 4 |
| 2019 | 351.698 RON | 62.126 RON | 85.883 RON | 29.985 RON | 118.828 RON | 72.554 RON | 4 |
| 2018 | 319.777 RON | 124.874 RON | 42.866 RON | 43.408 RON | 126.724 RON | 135.302 RON | 4 |
| 2017 | 247.290 RON | 63.293 RON | 75.848 RON | 56.182 RON | 87.927 RON | 73.721 RON | 4 |
| 2016 | 365.092 RON | 79.655 RON | 106.277 RON | 37.256 RON | 149.168 RON | 92.530 RON | 4 |
| 2015 | 432.200 RON | -78.075 RON | 55.886 RON | 3.958 RON | 151.618 RON | 113.820 RON | 3 |
| 2014 | 411.423 RON | 104.011 RON | 102.675 RON | 395.739 RON | 15.265 RON | 318.265 RON | 3 |
| 2013 | 510.904 RON | 222.605 RON | 157.635 RON | 394.198 RON | 119.856 RON | 369.346 RON | 3 |
| 2012 | 551.732 RON | 278.903 RON | 142.833 RON | 387.288 RON | 60.682 RON | 314.121 RON | 2 |
| 2010 | 568.275 RON | 233.910 RON | 358.341 RON | 449.208 RON | 143.935 RON | 238.711 RON | 3 |
| 2009 | 602.680 RON | 190.412 RON | 267.383 RON | 492.725 RON | 171.255 RON | 394.916 RON | 3 |
| 2008 | 652.563 RON | 196.177 RON | 511.609 RON | 536.728 RON | 174.294 RON | 204.504 RON | 5 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 425.869 RON | 507.359 RON | 288.556 RON | 397.957 RON | 282.817 RON | 377.312 RON | 351.698 RON | 319.777 RON | 247.290 RON | 365.092 RON | 432.200 RON | 411.423 RON | 510.904 RON | 551.732 RON | 568.275 RON | 602.680 RON | 652.563 RON |
| Venituri totale | 426.038 RON | 485.056 RON | 327.579 RON | 409.229 RON | 285.205 RON | 377.318 RON | 354.241 RON | 322.442 RON | 250.426 RON | 370.297 RON | 623.589 RON | 413.514 RON | 511.429 RON | 554.716 RON | 581.665 RON | 604.170 RON | 656.386 RON |
| Cheltuieli totale | 381.622 RON | 323.675 RON | 315.749 RON | 302.957 RON | 274.727 RON | 258.270 RON | 289.094 RON | 194.344 RON | 184.629 RON | 272.825 RON | 666.691 RON | 281.975 RON | 241.364 RON | 217.020 RON | 299.436 RON | 369.226 RON | 422.703 RON |
| Profit brut | 44.416 RON | 161.381 RON | 11.830 RON | 106.272 RON | 10.478 RON | 119.048 RON | 65.147 RON | 128.098 RON | 65.797 RON | 97.472 RON | 0 RON | 131.539 RON | 270.065 RON | 337.696 RON | 282.229 RON | 234.944 RON | 233.683 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 43.102 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 37.051 RON | 152.168 RON | 9.086 RON | 102.281 RON | 7.683 RON | 115.564 RON | 62.126 RON | 124.874 RON | 63.293 RON | 79.655 RON | 0 RON | 104.011 RON | 222.605 RON | 278.903 RON | 233.910 RON | 190.412 RON | 196.177 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 78.075 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | — | — | 4.278 RON | 11.017 RON | 17.041 RON | 29.985 RON | 43.408 RON | 56.182 RON | 37.256 RON | 3.958 RON | 395.739 RON | 394.198 RON | 387.288 RON | 449.208 RON | 492.725 RON | 536.728 RON |
| Active circulante | 110.348 RON | 265.475 RON | 116.853 RON | 151.617 RON | 67.341 RON | 216.432 RON | 118.828 RON | 126.724 RON | 87.927 RON | 149.168 RON | 151.618 RON | 15.265 RON | 119.856 RON | 60.682 RON | 143.935 RON | 171.255 RON | 174.294 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | 39.023 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creante | 92.036 RON | 183.782 RON | 45.616 RON | 108.034 RON | 65.497 RON | 73.058 RON | 87.123 RON | 65.723 RON | 82.190 RON | 132.686 RON | 127.098 RON | 10.782 RON | 85.414 RON | 22.721 RON | 80.901 RON | 65.335 RON | 120.783 RON |
| Casa si conturi la banci | 18.312 RON | 81.693 RON | 32.214 RON | 43.583 RON | 1.844 RON | 143.374 RON | 31.705 RON | 61.001 RON | 5.737 RON | 16.482 RON | 24.520 RON | 4.483 RON | 34.442 RON | 37.961 RON | 63.034 RON | 105.920 RON | 53.511 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 1.560 RON | 911 RON | — | — | — | 9.624 RON | 9.841 RON | 9.432 RON | 12.383 RON | 14.130 RON | 9.936 RON | 12.927 RON | 8.984 RON | 3.909 RON | — | 5.091 RON |
| Datorii totale | 62.868 RON | 97.584 RON | 100.231 RON | 45.167 RON | 60.247 RON | 106.279 RON | 85.883 RON | 42.866 RON | 75.848 RON | 106.277 RON | 55.886 RON | 102.675 RON | 157.635 RON | 142.833 RON | 358.341 RON | 267.383 RON | 511.609 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 1.805 RON | 3.972 RON | — | — | — | — | — | — | 1.681 RON | — |
| Capitaluri proprii | 47.480 RON | 169.451 RON | 17.533 RON | 110.728 RON | 18.111 RON | 127.194 RON | 72.554 RON | 135.302 RON | 73.721 RON | 92.530 RON | 113.820 RON | 318.265 RON | 369.346 RON | 314.121 RON | 238.711 RON | 394.916 RON | 204.504 RON |
| Capital subscris varsat | 7.000 RON | 7.000 RON | 7.000 RON | 7.000 RON | 7.000 RON | 7.000 RON | 7.000 RON | 7.000 RON | 7.000 RON | 7.000 RON | 6.910 RON | 6.910 RON | 6.910 RON | 6.910 RON | 6.900 RON | 6.900 RON | 6.900 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 5 |
3 contracte atribuite, in valoare de 45.000 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 16.002 lei.
Achizitii directe
2 contracte
16.000 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
29.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 12:27).