ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
satul Tomeşti, com. Tomeşti
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge plângerea contravenţională formulată de petenta SC Simcon Forest SRL CUI 33539070, cu sediul în sat Stejaru, com. Farcaşa, judeţul Neamţ, prin administrator Simion Ştefan Florin, în contradictoriu cu intimatul Inspectoratul de Poliţie Judeţean Neamţ, cu sediul în municipiul Piatra Neamţ, str. Eroilor, nr. 16, judeţul Neamţ, ca neîntemeiată. Menţine procesul verbal de constatare a contravenţiei seria PNTY nr. 0092813/22.10.2025 şi sancţiunile aplicate. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel se depune la sediul Judecătoriei Bicaz. Pronunţată astăzi, data de 23.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 23.03.2026, când pronun?area se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 09.03.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.391.284 RON | 235.987 RON | 1.016.094 RON | 606.042 RON | 1.166.924 RON | 770.916 RON | 14 |
| 2024 | 3.027.377 RON | 223.527 RON | 1.168.706 RON | 700.914 RON | 997.249 RON | 548.692 RON | 11 |
| 2023 | 2.621.155 RON | 202.796 RON | 952.107 RON | 466.521 RON | 753.059 RON | 285.459 RON | 10 |
| 2022 | 2.155.409 RON | 78.004 RON | 604.407 RON | 252.565 RON | 480.343 RON | 112.060 RON | 8 |
| 2021 | 1.406.091 RON | 22.728 RON | 609.629 RON | 113.965 RON | 534.293 RON | 34.056 RON | 9 |
| 2020 | 1.379.713 RON | 4.076 RON | 460.064 RON | 131.489 RON | 346.726 RON | 11.328 RON | 8 |
| 2019 | 1.385.265 RON | -28.811 RON | 454.208 RON | 144.142 RON | 335.861 RON | 7.252 RON | 6 |
| 2018 | 532.420 RON | 68.762 RON | 316.947 RON | 116.313 RON | 249.252 RON | 36.062 RON | 3 |
| 2017 | 264.550 RON | -23.794 RON | 203.531 RON | 39.260 RON | 142.464 RON | -32.701 RON | 2 |
| 2016 | 192.104 RON | 19.562 RON | 127.013 RON | 34.594 RON | 83.512 RON | -8.907 RON | 2 |
| 2015 | 98.657 RON | -17.286 RON | 47.886 RON | 2.406 RON | 17.010 RON | -28.470 RON | 2 |
| 2014 | 11.912 RON | -11.384 RON | 26.457 RON | 3.467 RON | 11.806 RON | -11.184 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.391.284 RON | 3.027.377 RON | 2.621.155 RON | 2.155.409 RON | 1.406.091 RON | 1.379.713 RON | 1.385.265 RON | 532.420 RON | 264.550 RON | 192.104 RON | 98.657 RON | 11.912 RON |
| Venituri totale | 4.578.834 RON | 3.225.083 RON | 2.824.534 RON | 2.155.410 RON | 1.406.094 RON | 1.403.338 RON | 1.385.265 RON | 535.255 RON | 267.050 RON | 193.604 RON | 98.657 RON | 11.912 RON |
| Cheltuieli totale | 4.297.765 RON | 2.958.132 RON | 2.576.896 RON | 2.058.554 RON | 1.369.341 RON | 1.385.527 RON | 1.400.205 RON | 461.139 RON | 288.173 RON | 172.121 RON | 112.983 RON | 22.939 RON |
| Profit brut | 281.069 RON | 266.951 RON | 247.638 RON | 96.856 RON | 36.753 RON | 17.811 RON | 0 RON | 74.116 RON | 0 RON | 21.483 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.940 RON | 0 RON | 21.123 RON | 0 RON | — | 11.027 RON |
| Profit net | 235.987 RON | 223.527 RON | 202.796 RON | 78.004 RON | 22.728 RON | 4.076 RON | 0 RON | 68.762 RON | 0 RON | 19.562 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 28.811 RON | 0 RON | 23.794 RON | 0 RON | 17.286 RON | 11.384 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 606.042 RON | 700.914 RON | 466.521 RON | 252.565 RON | 113.965 RON | 131.489 RON | 144.142 RON | 116.313 RON | 39.260 RON | 34.594 RON | 2.406 RON | 3.467 RON |
| Active circulante | 1.166.924 RON | 997.249 RON | 753.059 RON | 480.343 RON | 534.293 RON | 346.726 RON | 335.861 RON | 249.252 RON | 142.464 RON | 83.512 RON | 17.010 RON | 11.806 RON |
| Stocuri | 704.952 RON | 624.699 RON | 467.037 RON | 352.006 RON | 426.005 RON | 151.438 RON | 234.160 RON | 198.686 RON | 103.253 RON | 68.894 RON | 8.899 RON | 8.321 RON |
| Creante | 392.095 RON | 352.414 RON | 199.124 RON | 113.608 RON | 108.281 RON | 160.260 RON | 98.817 RON | 43.077 RON | 23.499 RON | 12.680 RON | 562 RON | 3.426 RON |
| Casa si conturi la banci | 69.877 RON | 20.136 RON | 86.898 RON | 14.729 RON | 7 RON | 35.028 RON | 2.884 RON | 7.489 RON | 15.712 RON | 1.938 RON | 7.549 RON | 59 RON |
| Cheltuieli in avans | 14.044 RON | 19.235 RON | 17.986 RON | 14.044 RON | 25.912 RON | 25.912 RON | 4.693 RON | 10.680 RON | 3.669 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 1.016.094 RON | 1.168.706 RON | 952.107 RON | 604.407 RON | 609.629 RON | 460.064 RON | 454.208 RON | 316.947 RON | 203.531 RON | 127.013 RON | 47.886 RON | 26.457 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | 30.485 RON | 30.485 RON | 32.735 RON | 23.236 RON | 23.236 RON | 14.563 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 770.916 RON | 548.692 RON | 285.459 RON | 112.060 RON | 34.056 RON | 11.328 RON | 7.252 RON | 36.062 RON | -32.701 RON | -8.907 RON | -28.470 RON | -11.184 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 14 | 11 | 10 | 8 | 9 | 8 | 6 | 3 | 2 | 2 | 2 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
4 contracte atribuite, in valoare de 342.574 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
3 contracte
340.841 lei
Achizitii offline
1 contract
1.734 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 16:42).