ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
sectorul 6, locurile nr. 64-65 din parcarea imobilului
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 95% |
| persoană | 5% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În temeiul art. 396 alin. (1), alin. (2) şi alin. (10) C. proc. pen., condamnă inculpata CHIRIC MIHAELA-ELENA la pedeapsa de 9 (nouă) luni închisoare pentru săvârşirea tentativei la furt calificat, în stare de recidivă postexecutorie, prevăzută de art. 32 alin. (1) raportat la art. 228– 229 alin. (1) lit. b), d) C. pen. cu aplicarea art. 41 alin. (1) C. pen. raportat la art. 43 alin. (5) C. pen. (faptă săvârşită la data de 08.01.2023). În temeiul art. 67 alin. 1 C.pen. interzice cu titlu de pedeapsă complementară, pe o durată de 2 (doi) ani după executarea pedepsei închisorii, exercitarea drepturilor prev. de art. 66 alin. 1 lit. a (dreptul de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice) şi lit. b (dreptul de a ocupa o funcţie ce implică exerciţiul autorităţii de stat), în condi?iile are. 68 alin. (1) lit. c) C. pen. În temeiul art. 66 alin. 1 C.pen. interzice cu titlu de pedeapsă accesorie drepturile prevăzute de art. 66 alin. 1 lit. a, b C.pen. În temeiul art. 72 alin. (1) C. pen., deduce din pedeapsa aplicată durata re?inerii de 24 de ore de la data de 03.02.2023 până la 04.02.2023. În temeiul art. 397 alin. (1) C. proc. pen. raportat la art. 19 alin. (1), alin. (2) şi alin. (5), art. 23 alin. (3) şi art. 25 alin. (1) C. proc. pen., cu referire la art. 1349 alin. (1) şi alin. (2), art. 1357, art. 1381 alin. (1) şi alin. (2), art. 1385 alin. (1) şi alin. (3), art. 1386 C. civ., admite ac?iunea civilă şi obligă inculpata Chiric Mihaela Elena la plata sumei de 455,19 euro către partea civilă Coca Cola HBC România S.R.L. în echivalentul în lei la cursul BNR din ziua plă?ii, reprezentând daune materiale. Ia act că persoana vătămată OM STORE BADA S.R.L. nu s-a constituit parte civilă în procesul penal. În temeiul art. 272 raportat la art. 274 alin. (1) C. proc. pen., obligă inculpata la plata către stat a sumei de 600 de lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat (300 lei din cursul urmăririi penale şi 300 lei din faza de cameră preliminară şi judecată). În temeiul art. 274 alin. (1) C. proc. pen., onorariul avocatului din oficiu, av. Munteanu Mihaela, care a asigurat asisten?a juridică a inculpatei, în cuantum de 942 de lei, rămâne în sarcina statului ?i se virează din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea hotărârii. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia inculpatei, persoanei vătămate, părţii civile ?i a procurorului, prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 10 noiembrie 2023.
Pronunţarea hotărârii va avea loc pe data de 10.11.2023 prin punerea acesteia la dispoziţia părţilor, persoanei vătămate şi procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei
în vederea pregătirii apărării, amână cauza
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 670.244 RON | 59.107 RON | 59.523 RON | 12.253 RON | 117.854 RON | 72.687 RON | 3 |
| 2024 | 591.855 RON | 37.417 RON | 76.862 RON | 16.006 RON | 98.777 RON | 40.024 RON | 3 |
| 2023 | 503.920 RON | 2.444 RON | 84.201 RON | 23.430 RON | 65.175 RON | 3.049 RON | 4 |
| 2022 | 324.675 RON | 31.650 RON | 94.988 RON | 24.791 RON | 85.801 RON | 15.604 RON | 2 |
| 2021 | 214.884 RON | 28.624 RON | 73.261 RON | 19.512 RON | 37.704 RON | -16.045 RON | 2 |
| 2020 | 178.786 RON | -11.452 RON | 77.087 RON | 23.817 RON | 8.601 RON | -44.669 RON | 2 |
| 2019 | 137.038 RON | -30.371 RON | 64.715 RON | 28.121 RON | 3.377 RON | -33.217 RON | 2 |
| 2018 | — | -2.666 RON | 33.825 RON | 23.742 RON | 7.237 RON | -2.846 RON | — |
| 2017 | — | -380 RON | 1.000 RON | 467 RON | 353 RON | -180 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 670.244 RON | 591.855 RON | 503.920 RON | 324.675 RON | 214.884 RON | 178.786 RON | 137.038 RON | — | — |
| Venituri totale | 672.081 RON | 592.239 RON | 504.515 RON | 328.674 RON | 214.884 RON | 182.312 RON | 137.038 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 602.960 RON | 548.293 RON | 497.125 RON | 294.841 RON | 184.048 RON | 191.899 RON | 165.985 RON | 2.666 RON | 380 RON |
| Profit brut | 69.121 RON | 43.946 RON | 7.390 RON | 33.833 RON | 30.836 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 9.587 RON | 28.947 RON | 2.666 RON | 380 RON |
| Profit net | 59.107 RON | 37.417 RON | 2.444 RON | 31.650 RON | 28.624 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.452 RON | 30.371 RON | 2.666 RON | 380 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 12.253 RON | 16.006 RON | 23.430 RON | 24.791 RON | 19.512 RON | 23.817 RON | 28.121 RON | 23.742 RON | 467 RON |
| Active circulante | 117.854 RON | 98.777 RON | 65.175 RON | 85.801 RON | 37.704 RON | 8.601 RON | 3.377 RON | 7.237 RON | 353 RON |
| Stocuri | 2.124 RON | 1.107 RON | 4.365 RON | 4.521 RON | 1.398 RON | 1.113 RON | 930 RON | — | — |
| Creante | 14.653 RON | 6.510 RON | 5.722 RON | 21.537 RON | 8.391 RON | 1.300 RON | 1.300 RON | 1.300 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 101.077 RON | 91.160 RON | 55.088 RON | 59.743 RON | 27.915 RON | 6.188 RON | 1.147 RON | 5.937 RON | 353 RON |
| Cheltuieli in avans | 3.080 RON | 3.080 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 59.523 RON | 76.862 RON | 84.201 RON | 94.988 RON | 73.261 RON | 77.087 RON | 64.715 RON | 33.825 RON | 1.000 RON |
| Venituri in avans | 977 RON | 977 RON | 1.355 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 72.687 RON | 40.024 RON | 3.049 RON | 15.604 RON | -16.045 RON | -44.669 RON | -33.217 RON | -2.846 RON | -180 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | — |
1 contract atribuit, in valoare de 1.680 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
1.680 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 08:27).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.