ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 50% |
| persoană | 50% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Înch. pen. nr. 123/19.02.2026.În baza art. 488 ind. 5 rap. la art. 4886 al. 1 C. pr. pen., admite contestaţia formulată de contestatorii-persoane vătămate TD, TD şi TDG, toţi cu domiciliul procesual ales la sediul S.C.A. „Iordăchescu şi Asociaţii” cu sediul în Cluj Napoca, str. Mărului, nr. 4, jud. Cluj, privind durata procesului penal obiect al dosarului nr. 748/199/P/2022, aflat pe rolul Parchetului de pe lângă Judecătoria Vişeu de Sus şi, în consecinţă, dispune ca procurorul ce instrumentează dosarul penal menţionat anterior să rezolve cauza, potrivit art. 327 C. pr. pen., până la data de 19.04.2026. Stabileşte data de 19.06.2026, termen până la care o nouă contestaţie privind urmărirea penală în prezenta cauză nu poate fi formulată. În baza art. 275 al. 3 C. pr. pen. cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Nesupusă niciunei căi de atac. Pronunţată în şedinţa camerei de consiliu de azi, 19 februarie 2026.
Amână judecarea cauzei la data de 19 februarie 2026, ora 09:00, termen dat în cunoştinţă contestatorilor Timiş Daniela, Timiş Dumitru şi Timiş Dumitru Gabriel. Se va repeta procedura de citare cu intimata Grec Delia Florentina. Raportat la disp. art. 353 al. 2 C. pr. pen., având în vedere că înmânarea citaţiilor s-a făcut intimaţilor Grek Roland Radu, Danci Ioana, personal, sub semnătură de primire, se prezumă că aceştia au cunoştinţă de termenele de judecată viitoare.
Amână judecarea cauzei la data de 28 ianuarie 2026, ora 10:00, pentru când se va repeta procedura de citare cu intimaţii . Raportat la disp. art. 353 al. 2 C. pr. pen., având în vedere că înmânarea citaţiilor s-a făcut contestatorilor la domiciliul procesual ales -SCA Iordăchescu şi Asociaţii sub semnătură de primire, se prezumă că aceştia au cunoştinţă de termenele de judecată viitoare.
Admite excep?ia netimbrării cererii, invocată de instan?ă din oficiu. Anulează cererea de chemare în judecată având ca obiect succesiune, formulată de către reclamantul P. I., CNP:..., cu domiciliul în ..., în contradictoriu cu pârâ?ii: Pop Leontin, cu domiciliul în ..., Grec Maria-Lenu?a (fostă Pop), cu domiciliul în ..., Pop Doina, cu domiciliul în ..., Pop Eugenia, cu domiciliul în ..., Remes Vasile, cu domiciliul în ..., Reme? Raul Ioan, cu domiciliul în ..., Reme? Raluca Maria, cu domiciliul în ..., Remes Sergiu, cu domiciliul în ..., Reme? Dorin Vasile, cu domiciliul în ..., Reme? Alin Leontin, cu domiciliul în ..., Cîrstena Mirabela Ana (fostă Pop), domiciliată în ...., Pop Lauren?iu, domiciliat în .... Cu drept de a formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la data comunicării prezentei încheieri, pentru reclamant. Cererea de reexaminare se va depune la Judecătoria Zalău. Pronunţată astăzi, 26.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.259.419 RON | 483.087 RON | 428.132 RON | 1.409.396 RON | 2.015.180 RON | 3.001.871 RON | 7 |
| 2024 | 3.461.654 RON | 471.579 RON | 678.197 RON | 1.429.452 RON | 1.814.088 RON | 2.566.784 RON | 7 |
| 2023 | 3.496.757 RON | 469.332 RON | 875.930 RON | 1.346.471 RON | 1.613.603 RON | 2.091.877 RON | 8 |
| 2022 | 3.843.657 RON | 686.647 RON | 1.226.247 RON | 1.304.139 RON | 1.548.659 RON | 1.626.551 RON | 7 |
| 2021 | 1.884.814 RON | 328.817 RON | 1.409.710 RON | 1.293.108 RON | 1.049.379 RON | 939.971 RON | 7 |
| 2020 | 411.522 RON | 1.510 RON | 792.001 RON | 1.226.030 RON | 174.032 RON | 614.416 RON | 7 |
| 2019 | 757.667 RON | 55.467 RON | 759.615 RON | 924.085 RON | 319.040 RON | 485.425 RON | 9 |
| 2018 | 926.977 RON | 29.403 RON | 469.565 RON | 251.932 RON | 643.432 RON | 429.959 RON | 6 |
| 2017 | 744.272 RON | 63.068 RON | 481.991 RON | 253.266 RON | 625.121 RON | 400.556 RON | 8 |
| 2016 | 536.845 RON | 53.381 RON | 454.980 RON | 263.708 RON | 526.659 RON | 337.488 RON | 8 |
| 2015 | 1.204.807 RON | 138.588 RON | 567.644 RON | 277.818 RON | 581.636 RON | 295.587 RON | 10 |
| 2014 | 1.452.781 RON | 207.515 RON | 710.966 RON | 212.381 RON | 655.418 RON | 156.999 RON | 10 |
| 2013 | 620.317 RON | 23.946 RON | 631.173 RON | 253.807 RON | 328.109 RON | 107.418 RON | 9 |
| 2012 | 651.819 RON | 2.021 RON | 637.849 RON | 362.371 RON | 274.288 RON | 4.505 RON | 9 |
| 2011 | 442.104 RON | -1.692 RON | 480.880 RON | 228.911 RON | 245.731 RON | 2.485 RON | 7 |
| 2010 | 444.470 RON | -128.282 RON | 465.846 RON | 256.215 RON | 204.966 RON | 4.176 RON | 6 |
| 2009 | 683.544 RON | 33.742 RON | 484.227 RON | 351.588 RON | 254.349 RON | 132.458 RON | 6 |
| 2008 | 616.368 RON | 2.280 RON | 438.208 RON | 387.762 RON | 135.638 RON | 99.513 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.259.419 RON | 3.461.654 RON | 3.496.757 RON | 3.843.657 RON | 1.884.814 RON | 411.522 RON | 757.667 RON | 926.977 RON | 744.272 RON | 536.845 RON | 1.204.807 RON | 1.452.781 RON | 620.317 RON | 651.819 RON | 442.104 RON | 444.470 RON | 683.544 RON | 616.368 RON |
| Venituri totale | 3.259.424 RON | 3.463.373 RON | 3.496.771 RON | 3.843.676 RON | 1.884.840 RON | 505.426 RON | 774.442 RON | 940.175 RON | 751.915 RON | 556.067 RON | 1.209.729 RON | 1.454.066 RON | 624.514 RON | 651.911 RON | 487.134 RON | 458.708 RON | 711.915 RON | 620.277 RON |
| Cheltuieli totale | 2.682.787 RON | 2.900.578 RON | 2.933.925 RON | 3.118.593 RON | 1.537.175 RON | 498.983 RON | 711.277 RON | 901.396 RON | 681.646 RON | 490.579 RON | 1.032.663 RON | 1.206.358 RON | 595.647 RON | 649.504 RON | 488.826 RON | 579.905 RON | 670.788 RON | 616.120 RON |
| Profit brut | 576.637 RON | 562.795 RON | 562.846 RON | 725.083 RON | 347.665 RON | 6.443 RON | 63.165 RON | 38.779 RON | 70.269 RON | 65.488 RON | 177.066 RON | 247.708 RON | 28.867 RON | 2.407 RON | 0 RON | — | 41.127 RON | 4.157 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 1.692 RON | 121.197 RON | — | — |
| Profit net | 483.087 RON | 471.579 RON | 469.332 RON | 686.647 RON | 328.817 RON | 1.510 RON | 55.467 RON | 29.403 RON | 63.068 RON | 53.381 RON | 138.588 RON | 207.515 RON | 23.946 RON | 2.021 RON | 0 RON | — | 33.742 RON | 2.280 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.692 RON | 128.282 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.409.396 RON | 1.429.452 RON | 1.346.471 RON | 1.304.139 RON | 1.293.108 RON | 1.226.030 RON | 924.085 RON | 251.932 RON | 253.266 RON | 263.708 RON | 277.818 RON | 212.381 RON | 253.807 RON | 362.371 RON | 228.911 RON | 256.215 RON | 351.588 RON | 387.762 RON |
| Active circulante | 2.015.180 RON | 1.814.088 RON | 1.613.603 RON | 1.548.659 RON | 1.049.379 RON | 174.032 RON | 319.040 RON | 643.432 RON | 625.121 RON | 526.659 RON | 581.636 RON | 655.418 RON | 328.109 RON | 274.288 RON | 245.731 RON | 204.966 RON | 254.349 RON | 135.638 RON |
| Stocuri | 1.663.336 RON | 1.556.531 RON | 1.427.641 RON | 1.364.040 RON | 964.234 RON | 51.390 RON | 104.385 RON | 151.573 RON | 227.142 RON | 63.882 RON | 8.910 RON | 54.556 RON | 183.966 RON | 101.089 RON | 109.260 RON | 99.867 RON | 196.735 RON | 75.753 RON |
| Creante | 117.502 RON | 178.737 RON | 146.028 RON | 141.062 RON | 63.696 RON | 58.639 RON | 118.492 RON | 60.766 RON | 113.229 RON | 163.597 RON | 157.626 RON | 337.556 RON | 122.978 RON | 160.504 RON | 129.205 RON | 87.725 RON | 41.918 RON | 32.635 RON |
| Casa si conturi la banci | 234.342 RON | 78.820 RON | 39.934 RON | 43.557 RON | 21.449 RON | 64.003 RON | 96.163 RON | 431.093 RON | 284.750 RON | 299.180 RON | 415.100 RON | 263.306 RON | 21.165 RON | 12.695 RON | 7.266 RON | 17.374 RON | 15.696 RON | 27.250 RON |
| Cheltuieli in avans | 5.427 RON | 1.441 RON | 7.733 RON | 0 RON | 7.194 RON | 6.355 RON | 1.915 RON | 4.160 RON | 4.160 RON | 2.101 RON | 3.777 RON | 1.111 RON | — | 5.695 RON | 8.723 RON | 8.841 RON | 10.748 RON | 14.321 RON |
| Datorii totale | 428.132 RON | 678.197 RON | 875.930 RON | 1.226.247 RON | 1.409.710 RON | 792.001 RON | 759.615 RON | 469.565 RON | 481.991 RON | 454.980 RON | 567.644 RON | 710.966 RON | 631.173 RON | 637.849 RON | 480.880 RON | 465.846 RON | 484.227 RON | 438.208 RON |
| Capitaluri proprii | 3.001.871 RON | 2.566.784 RON | 2.091.877 RON | 1.626.551 RON | 939.971 RON | 614.416 RON | 485.425 RON | 429.959 RON | 400.556 RON | 337.488 RON | 295.587 RON | 156.999 RON | 107.418 RON | 4.505 RON | 2.485 RON | 4.176 RON | 132.458 RON | 99.513 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | — | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 7 | 7 | 8 | 7 | 7 | 7 | 9 | 6 | 8 | 8 | 10 | 10 | 9 | 9 | 7 | 6 | 6 | 7 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
55 de contracte atribuite, in valoare de 1.399.852 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.035.473 lei.
Achizitii directe
46 de contracte
1.035.427 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
9 contracte
364.425 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:15).