ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte plângerea petentei VANTA ADY & MARIUS SRL, împotriva procesului verbal seria ANAR, nr. 0005246 încheiat la data de 12.10.2021 de intimata ADMINISTRAŢIA NAŢIONALĂ "APELE ROMÂNE" - ADMINISTRAŢIA BAZINALĂ DE APĂ JIU, şi în consecinţă: Dispune înlocuirea amenzii în valoare de 75.000 lei aplicată prin procesul-verbal mai sus menţionat cu avertisment. Obligă pârâta la plata cheltuielilor de judecată constând în parţial onorariu avocaţial, de 1000 lei. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Baia Mare. Pronunţată astăzi, 15.02.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronun?area la data de 15.02.2023.
Pentru a se reveni cu adresă în sensul celor dispuse anterior.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 09.11.2022.
Dispune, din oficiu, preschimbarea termenului stabilit în dosarul nr. 11176/182/2021 şi fixează un nou termen pentru data de 14.09.2022, Completul nr. 3 Civil NCPC, sala 35, ora 11:00, pentru când se citează părţile.
se va emite adresă la intimată
Admite excepţia necompetenţei specializate a completului C24, invocată din oficiu de instanţă. Dispune repartizarea aleatorie a prezentei cauze, exceptându-se de la repartizare completele de stagiari C18, C19 şi C24. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 16.11.2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite apelul declarat de apelanta Administraţia Naţională “Apele Române” – Administraţia Bazinală de Apă Jiu Craiova, în contradictoriu cu intimata SC V A & M SRL, împotriva sentinţei civile nr. 1349/2023 din 15.02.2023, pronunţată de Judecătoria Baia Mare în dosarul nr. 11176/182/2021, pe care o schimbă în parte în sensul că respinge plângerea contravenţională formulată de petenta SC V A & M SRL, împotriva procesului verbal seria ANAR nr. 0005246 din 12.10.2021 încheiat de intimată. Înlătură obligarea intimatei la plata cheltuielilor de judecată în favoarea petentei. Definitivă. Pronunţată azi, 31 octombrie 2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea gre¬fei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză şi stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză şi stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză şi stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.049.451 RON | 87.245 RON | 219.804 RON | 406.718 RON | 3.013.731 RON | 3.200.645 RON | 7 |
| 2024 | 2.786.622 RON | 534.723 RON | 494.441 RON | 485.035 RON | 3.364.016 RON | 3.354.610 RON | 7 |
| 2023 | 3.034.600 RON | 1.426.227 RON | 498.737 RON | 466.938 RON | 2.942.110 RON | 2.910.311 RON | 7 |
| 2022 | 2.744.245 RON | 688.251 RON | 283.389 RON | 454.452 RON | 1.613.020 RON | 1.784.083 RON | 7 |
| 2021 | 1.928.948 RON | 288.602 RON | 239.894 RON | 166.920 RON | 1.318.806 RON | 1.245.832 RON | 7 |
| 2020 | 1.159.246 RON | 314 RON | 487.128 RON | 5.000 RON | 1.439.358 RON | 957.230 RON | 7 |
| 2019 | 2.317.242 RON | 804.095 RON | 603.801 RON | 22.045 RON | 1.538.672 RON | 956.916 RON | 6 |
| 2018 | 1.028.922 RON | -14.091 RON | 147.721 RON | 36.391 RON | 264.151 RON | 152.821 RON | 6 |
| 2017 | 1.191.214 RON | 38.828 RON | 65.448 RON | 56.040 RON | 176.320 RON | 166.912 RON | 6 |
| 2016 | 1.100.974 RON | 105.218 RON | 51.773 RON | 84.896 RON | 358.111 RON | 391.234 RON | 6 |
| 2015 | 982.624 RON | 96.592 RON | 78.785 RON | 81.930 RON | 282.863 RON | 286.008 RON | 5 |
| 2014 | 851.278 RON | 36.470 RON | 52.246 RON | 53.961 RON | 187.700 RON | 189.415 RON | 4 |
| 2013 | 640.783 RON | 23.151 RON | 61.672 RON | 68.969 RON | 145.104 RON | 152.401 RON | 4 |
| 2012 | 416.065 RON | 12.831 RON | 145.046 RON | 26.216 RON | 248.081 RON | 129.251 RON | 3 |
| 2011 | 290.152 RON | 43.583 RON | 100.922 RON | 29.493 RON | 187.848 RON | 116.419 RON | 2 |
| 2010 | 332.295 RON | 12.851 RON | 45.178 RON | 6.571 RON | 84.392 RON | 45.785 RON | 2 |
| 2009 | 210.894 RON | 3.643 RON | 39.382 RON | 10.708 RON | 61.608 RON | 32.934 RON | 4 |
| 2008 | 72.665 RON | 1.200 RON | 40.006 RON | 16.209 RON | 52.888 RON | 29.091 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.049.451 RON | 2.786.622 RON | 3.034.600 RON | 2.744.245 RON | 1.928.948 RON | 1.159.246 RON | 2.317.242 RON | 1.028.922 RON | 1.191.214 RON | 1.100.974 RON | 982.624 RON | 851.278 RON | 640.783 RON | 416.065 RON | 290.152 RON | 332.295 RON | 210.894 RON | 72.665 RON |
| Venituri totale | 1.807.528 RON | 2.544.146 RON | 3.556.086 RON | 2.717.647 RON | 1.929.325 RON | 1.174.948 RON | 2.398.635 RON | 1.037.642 RON | 1.206.095 RON | 1.111.422 RON | 1.018.941 RON | 846.660 RON | 647.259 RON | 420.540 RON | 291.474 RON | 336.181 RON | 211.493 RON | 103.988 RON |
| Cheltuieli totale | 1.704.826 RON | 1.927.501 RON | 1.884.720 RON | 1.915.217 RON | 1.583.022 RON | 1.174.556 RON | 1.443.129 RON | 1.045.393 RON | 1.158.957 RON | 985.491 RON | 903.185 RON | 802.648 RON | 619.103 RON | 404.670 RON | 239.589 RON | 317.925 RON | 201.505 RON | 100.188 RON |
| Profit brut | 102.702 RON | 616.645 RON | 1.671.366 RON | 802.430 RON | 346.303 RON | 392 RON | 955.506 RON | 0 RON | 47.138 RON | 125.931 RON | 115.756 RON | 44.012 RON | 28.156 RON | 15.870 RON | 51.885 RON | 18.256 RON | 9.988 RON | 3.800 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.751 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 87.245 RON | 534.723 RON | 1.426.227 RON | 688.251 RON | 288.602 RON | 314 RON | 804.095 RON | 0 RON | 38.828 RON | 105.218 RON | 96.592 RON | 36.470 RON | 23.151 RON | 12.831 RON | 43.583 RON | 12.851 RON | 3.643 RON | 1.200 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.091 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 406.718 RON | 485.035 RON | 466.938 RON | 454.452 RON | 166.920 RON | 5.000 RON | 22.045 RON | 36.391 RON | 56.040 RON | 84.896 RON | 81.930 RON | 53.961 RON | 68.969 RON | 26.216 RON | 29.493 RON | 6.571 RON | 10.708 RON | 16.209 RON |
| Active circulante | 3.013.731 RON | 3.364.016 RON | 2.942.110 RON | 1.613.020 RON | 1.318.806 RON | 1.439.358 RON | 1.538.672 RON | 264.151 RON | 176.320 RON | 358.111 RON | 282.863 RON | 187.700 RON | 145.104 RON | 248.081 RON | 187.848 RON | 84.392 RON | 61.608 RON | 52.888 RON |
| Stocuri | 422.980 RON | 726.391 RON | 893.210 RON | 265.398 RON | 380.962 RON | 609.436 RON | 492.281 RON | 166.168 RON | 81.047 RON | 138.742 RON | 166.581 RON | 119.688 RON | 105.611 RON | 147.255 RON | 76.971 RON | 81.578 RON | 46.871 RON | 11.327 RON |
| Creante | 431.273 RON | 425.762 RON | 674.278 RON | 174.756 RON | 76.520 RON | 85.029 RON | 357.746 RON | 18.096 RON | 25.555 RON | 15.770 RON | 37.481 RON | 11.215 RON | 10.099 RON | 15.091 RON | 97.385 RON | 22 RON | 4.701 RON | 4.568 RON |
| Casa si conturi la banci | 2.159.478 RON | 2.211.863 RON | 1.374.622 RON | 1.172.866 RON | 861.324 RON | 744.893 RON | 688.645 RON | 79.887 RON | 69.718 RON | 203.599 RON | 78.801 RON | 56.797 RON | 29.394 RON | 85.735 RON | 13.492 RON | 2.792 RON | 10.036 RON | 36.993 RON |
| Datorii totale | 219.804 RON | 494.441 RON | 498.737 RON | 283.389 RON | 239.894 RON | 487.128 RON | 603.801 RON | 147.721 RON | 65.448 RON | 51.773 RON | 78.785 RON | 52.246 RON | 61.672 RON | 145.046 RON | 100.922 RON | 45.178 RON | 39.382 RON | 40.006 RON |
| Capitaluri proprii | 3.200.645 RON | 3.354.610 RON | 2.910.311 RON | 1.784.083 RON | 1.245.832 RON | 957.230 RON | 956.916 RON | 152.821 RON | 166.912 RON | 391.234 RON | 286.008 RON | 189.415 RON | 152.401 RON | 129.251 RON | 116.419 RON | 45.785 RON | 32.934 RON | 29.091 RON |
| Capital subscris varsat | 55.190 RON | 55.190 RON | 55.190 RON | 55.190 RON | 55.190 RON | 55.190 RON | 55.190 RON | 46.000 RON | 46.000 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 | 4 | 4 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
56 de contracte atribuite, in valoare de 66.241 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 24.189 lei.
Achizitii directe
38 de contracte
24.151 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
18 contracte
42.090 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 02:29).