ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea. Validează poprirea înfiinţată la data de 27.12.2022 de BEJ Bîrsăşteanu Florian în dosarul de executare silită nr. 365/E/2018, comunicată terţului poprit la data de 04.01.2023. Obligă terţul poprit PETMATICRIS VAL SRL să plătească creditoarei suma datorată de acesta debitorului Uscatu Petre, respectiv 1/3 din venitul lunar net al acestuia până la concurenţa creanţei în cuantum de 2677,23 lei. Obligă terţul poprit la plata către reclamantă a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, cerere ce se va depune la Judecătoria Târgu-Jiu. Pronunţată la Judecătoria Târgu Jiu azi, 31 August 2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
În acord cu prevederile Hotărârii nr. 3/20.06.2023 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Târgu Jiu, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 31.08.2023.
Acordă termen la data de 06.07.2023 în vederea refacerii procedurii de citare a debitorului.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 858.498 RON | 112.664 RON | 335.271 RON | 206.498 RON | 133.221 RON | 4.448 RON | 9 |
| 2024 | 734.605 RON | -72.638 RON | 225.203 RON | 94.618 RON | 22.369 RON | -108.216 RON | 8 |
| 2023 | 505.741 RON | -36.118 RON | 248.721 RON | — | 213.143 RON | -35.578 RON | 8 |
| 2022 | 618.042 RON | 154.933 RON | 67.098 RON | 12.000 RON | 210.571 RON | 155.473 RON | 11 |
| 2021 | 594.426 RON | 181.945 RON | 84.263 RON | 12.000 RON | 303.856 RON | 231.593 RON | 9 |
| 2020 | 689.246 RON | 124.533 RON | 59.604 RON | 13.869 RON | 140.383 RON | 94.648 RON | 10 |
| 2019 | 367.000 RON | -84.754 RON | 82.815 RON | 18.356 RON | 34.325 RON | -30.134 RON | 12 |
| 2018 | 255.900 RON | 30.139 RON | 62.913 RON | 22.842 RON | 94.691 RON | 54.620 RON | 5 |
| 2017 | 166.150 RON | 81.986 RON | 38.706 RON | 27.702 RON | 35.485 RON | 24.481 RON | 2 |
| 2016 | 214.550 RON | -75.695 RON | 90.502 RON | 32.189 RON | 808 RON | -57.505 RON | 7 |
| 2015 | 149.775 RON | 18.659 RON | 19.453 RON | — | 37.643 RON | 18.190 RON | 6 |
| 2014 | 3.406 RON | -669 RON | 4.602 RON | 849 RON | 3.284 RON | -469 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 858.498 RON | 734.605 RON | 505.741 RON | 618.042 RON | 594.426 RON | 689.246 RON | 367.000 RON | 255.900 RON | 166.150 RON | 214.550 RON | 149.775 RON | 3.406 RON |
| Venituri totale | 939.498 RON | 734.676 RON | 522.548 RON | 618.042 RON | 594.426 RON | 689.246 RON | 367.533 RON | 255.900 RON | 166.150 RON | 214.550 RON | 149.775 RON | 3.406 RON |
| Cheltuieli totale | 801.561 RON | 788.196 RON | 553.441 RON | 457.329 RON | 408.130 RON | 558.670 RON | 448.612 RON | 223.202 RON | 82.502 RON | 288.047 RON | 126.623 RON | 3.973 RON |
| Profit brut | 137.937 RON | 0 RON | 0 RON | 160.713 RON | 186.296 RON | 130.576 RON | 0 RON | 32.698 RON | 83.648 RON | 0 RON | 23.152 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 53.520 RON | 30.893 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 81.079 RON | 0 RON | 0 RON | 73.497 RON | — | 567 RON |
| Profit net | 112.664 RON | 0 RON | 0 RON | 154.933 RON | 181.945 RON | 124.533 RON | 0 RON | 30.139 RON | 81.986 RON | 0 RON | 18.659 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 72.638 RON | 36.118 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 84.754 RON | 0 RON | 0 RON | 75.695 RON | 0 RON | 669 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 206.498 RON | 94.618 RON | — | 12.000 RON | 12.000 RON | 13.869 RON | 18.356 RON | 22.842 RON | 27.702 RON | 32.189 RON | — | 849 RON |
| Active circulante | 133.221 RON | 22.369 RON | 213.143 RON | 210.571 RON | 303.856 RON | 140.383 RON | 34.325 RON | 94.691 RON | 35.485 RON | 808 RON | 37.643 RON | 3.284 RON |
| Stocuri | 57.023 RON | — | 31.958 RON | — | — | — | — | — | — | — | 3.596 RON | 2.851 RON |
| Creante | 25.000 RON | 9.745 RON | 141.411 RON | 103.783 RON | 4.962 RON | 2.448 RON | 10.498 RON | 498 RON | 4.498 RON | 498 RON | 10.498 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 51.198 RON | 12.624 RON | 39.774 RON | 106.788 RON | 298.894 RON | 137.935 RON | 23.827 RON | 94.193 RON | 30.987 RON | 310 RON | 23.549 RON | 433 RON |
| Datorii totale | 335.271 RON | 225.203 RON | 248.721 RON | 67.098 RON | 84.263 RON | 59.604 RON | 82.815 RON | 62.913 RON | 38.706 RON | 90.502 RON | 19.453 RON | 4.602 RON |
| Capitaluri proprii | 4.448 RON | -108.216 RON | -35.578 RON | 155.473 RON | 231.593 RON | 94.648 RON | -30.134 RON | 54.620 RON | 24.481 RON | -57.505 RON | 18.190 RON | -469 RON |
| Capital subscris varsat | 450 RON | 450 RON | 450 RON | 450 RON | 450 RON | 450 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 8 | 8 | 11 | 9 | 10 | 12 | 5 | 2 | 7 | 6 | 0 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
3 contracte atribuite, in valoare de 331.313 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 331.316 lei.
Achizitii directe
3 contracte
331.313 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 18:42).