ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.970.429 RON | 55.081 RON | 297.755 RON | 323.165 RON | 531.526 RON | 556.936 RON | 0 |
| 2024 | 750.612 RON | 293.681 RON | 798.933 RON | 307.227 RON | 993.561 RON | 501.855 RON | 1 |
| 2023 | 253.820 RON | 19.573 RON | 334.920 RON | 306.327 RON | 256.340 RON | 227.747 RON | 1 |
| 2022 | 228.500 RON | 1.189 RON | 281.169 RON | 325.970 RON | 364.662 RON | 409.463 RON | — |
| 2021 | 358.237 RON | 134.353 RON | 155.843 RON | 350.233 RON | 213.585 RON | 407.975 RON | — |
| 2020 | 665.365 RON | 484.550 RON | 72.352 RON | 45.763 RON | 275.084 RON | 248.622 RON | 1 |
| 2019 | 201.596 RON | 129.353 RON | 113.388 RON | 64.883 RON | 132.404 RON | 375.161 RON | — |
| 2018 | 237.404 RON | 117.929 RON | 84.515 RON | 1.876 RON | 787.359 RON | 951.430 RON | — |
| 2017 | 257.158 RON | 234.404 RON | 2.399 RON | 2.570 RON | 581.102 RON | 833.501 RON | — |
| 2016 | 389.174 RON | 368.337 RON | 122.225 RON | 4.023 RON | 465.071 RON | 599.097 RON | — |
| 2015 | 245.101 RON | 230.560 RON | 1.239 RON | 257 RON | 231.742 RON | 230.760 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.970.429 RON | 750.612 RON | 253.820 RON | 228.500 RON | 358.237 RON | 665.365 RON | 201.596 RON | 237.404 RON | 257.158 RON | 389.174 RON | 245.101 RON |
| Venituri totale | 1.972.756 RON | 799.304 RON | 253.820 RON | 238.189 RON | 358.381 RON | 665.565 RON | 203.672 RON | 242.915 RON | 261.131 RON | 395.063 RON | 246.199 RON |
| Cheltuieli totale | 1.913.105 RON | 488.884 RON | 231.713 RON | 235.679 RON | 213.277 RON | 174.359 RON | 68.208 RON | 117.698 RON | 18.893 RON | 14.992 RON | 8.286 RON |
| Profit brut | 59.651 RON | 310.420 RON | 22.107 RON | 2.510 RON | 145.104 RON | 491.206 RON | 135.464 RON | 125.217 RON | 242.238 RON | 380.071 RON | 237.913 RON |
| Profit net | 55.081 RON | 293.681 RON | 19.573 RON | 1.189 RON | 134.353 RON | 484.550 RON | 129.353 RON | 117.929 RON | 234.404 RON | 368.337 RON | 230.560 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 323.165 RON | 307.227 RON | 306.327 RON | 325.970 RON | 350.233 RON | 45.763 RON | 64.883 RON | 1.876 RON | 2.570 RON | 4.023 RON | 257 RON |
| Active circulante | 531.526 RON | 993.561 RON | 256.340 RON | 364.662 RON | 213.585 RON | 275.084 RON | 132.404 RON | 787.359 RON | 581.102 RON | 465.071 RON | 231.742 RON |
| Stocuri | 12.608 RON | 244.164 RON | 236.116 RON | 311.411 RON | 8.256 RON | — | 3.756 RON | 683 RON | — | 290 RON | — |
| Creante | 204.934 RON | 637.801 RON | — | 354 RON | 183.966 RON | — | — | 538 RON | 18.284 RON | 16.524 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 313.984 RON | 111.596 RON | 20.224 RON | 52.897 RON | 21.363 RON | 275.084 RON | 128.648 RON | 786.138 RON | 562.818 RON | 448.257 RON | 231.742 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | — | — | — | 127 RON | 291.262 RON | 246.710 RON | 252.228 RON | 252.228 RON | — |
| Datorii totale | 297.755 RON | 798.933 RON | 334.920 RON | 281.169 RON | 155.843 RON | 72.352 RON | 113.388 RON | 84.515 RON | 2.399 RON | 122.225 RON | 1.239 RON |
| Capitaluri proprii | 556.936 RON | 501.855 RON | 227.747 RON | 409.463 RON | 407.975 RON | 248.622 RON | 375.161 RON | 951.430 RON | 833.501 RON | 599.097 RON | 230.760 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 0 | 1 | 1 | — | — | 1 | — | — | — | — | 0 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
16 contracte atribuite, in valoare de 3.956.263 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.808.885 lei.
Achizitii directe
12 contracte
1.808.873 lei
Licitatii publice
4 contracte
2.147.390 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 07:31).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SILAV C. VASILE ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂCUI 25301157 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
TCC CONSULTING INSTAL S.R.L.CUI 51183743 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.