ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
satul Corunca, comuna Corunca
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.839.942 RON | 372.601 RON | 1.379.018 RON | 133.954 RON | 2.959.625 RON | 1.714.561 RON | 8 |
| 2024 | 5.555.440 RON | 714.673 RON | 1.354.423 RON | 112.903 RON | 3.294.593 RON | 2.053.073 RON | 6 |
| 2023 | 5.235.641 RON | 868.712 RON | 1.076.854 RON | 71.694 RON | 3.008.775 RON | 2.003.615 RON | 6 |
| 2022 | 5.206.578 RON | 904.926 RON | 1.058.823 RON | 53.999 RON | 2.835.375 RON | 1.830.551 RON | 5 |
| 2021 | 4.514.192 RON | 1.092.051 RON | 569.148 RON | 24.517 RON | 2.287.099 RON | 1.742.468 RON | 4 |
| 2020 | 2.787.759 RON | 706.932 RON | 337.179 RON | 28.687 RON | 1.249.438 RON | 940.946 RON | 3 |
| 2019 | 1.299.907 RON | 238.844 RON | 84.365 RON | 13.583 RON | 525.851 RON | 455.069 RON | 2 |
| 2018 | 804.231 RON | 147.804 RON | 49.545 RON | 1.307 RON | 310.251 RON | 262.013 RON | 1 |
| 2017 | 448.457 RON | 96.951 RON | 34.394 RON | 35 RON | 148.568 RON | 114.209 RON | — |
| 2016 | 98.656 RON | 14.930 RON | 28.698 RON | 241 RON | 45.715 RON | 17.258 RON | — |
| 2015 | 19.097 RON | 728 RON | 22.994 RON | 447 RON | 24.875 RON | 2.328 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.839.942 RON | 5.555.440 RON | 5.235.641 RON | 5.206.578 RON | 4.514.192 RON | 2.787.759 RON | 1.299.907 RON | 804.231 RON | 448.457 RON | 98.656 RON | 19.097 RON |
| Venituri totale | 5.901.475 RON | 5.574.819 RON | 5.260.178 RON | 5.234.089 RON | 4.526.479 RON | 2.790.555 RON | 1.301.063 RON | 804.875 RON | 448.575 RON | 98.656 RON | 19.097 RON |
| Cheltuieli totale | 5.460.549 RON | 4.740.474 RON | 4.243.353 RON | 4.209.768 RON | 3.398.010 RON | 2.061.140 RON | 1.051.438 RON | 646.487 RON | 338.166 RON | 80.766 RON | 17.796 RON |
| Profit brut | 440.926 RON | 834.345 RON | 1.016.825 RON | 1.024.321 RON | 1.128.469 RON | 729.415 RON | 249.625 RON | 158.388 RON | 110.409 RON | 17.890 RON | 1.301 RON |
| Profit net | 372.601 RON | 714.673 RON | 868.712 RON | 904.926 RON | 1.092.051 RON | 706.932 RON | 238.844 RON | 147.804 RON | 96.951 RON | 14.930 RON | 728 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 133.954 RON | 112.903 RON | 71.694 RON | 53.999 RON | 24.517 RON | 28.687 RON | 13.583 RON | 1.307 RON | 35 RON | 241 RON | 447 RON |
| Active circulante | 2.959.625 RON | 3.294.593 RON | 3.008.775 RON | 2.835.375 RON | 2.287.099 RON | 1.249.438 RON | 525.851 RON | 310.251 RON | 148.568 RON | 45.715 RON | 24.875 RON |
| Stocuri | 2.077.783 RON | 2.257.373 RON | 1.931.125 RON | 1.830.842 RON | 1.321.174 RON | 634.071 RON | 236.599 RON | 120.026 RON | 40.822 RON | 17.269 RON | 18.649 RON |
| Creante | 81.937 RON | 49.779 RON | 106.871 RON | 24.408 RON | 32.583 RON | 32.848 RON | 61.672 RON | 21.642 RON | 5.938 RON | 2.514 RON | 1.967 RON |
| Casa si conturi la banci | 799.905 RON | 987.441 RON | 970.779 RON | 980.125 RON | 933.342 RON | 582.519 RON | 227.580 RON | 168.583 RON | 101.808 RON | 25.932 RON | 4.259 RON |
| Datorii totale | 1.379.018 RON | 1.354.423 RON | 1.076.854 RON | 1.058.823 RON | 569.148 RON | 337.179 RON | 84.365 RON | 49.545 RON | 34.394 RON | 28.698 RON | 22.994 RON |
| Capitaluri proprii | 1.714.561 RON | 2.053.073 RON | 2.003.615 RON | 1.830.551 RON | 1.742.468 RON | 940.946 RON | 455.069 RON | 262.013 RON | 114.209 RON | 17.258 RON | 2.328 RON |
| Capital subscris varsat | 1.600 RON | 1.600 RON | 1.600 RON | 1.600 RON | 1.600 RON | 1.600 RON | 1.600 RON | 1.600 RON | 1.600 RON | 1.600 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 8 | 6 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
657 de contracte atribuite, in valoare de 1.096.620 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.086.209 lei.
Achizitii directe
651 de contracte
1.085.558 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
6 contracte
11.062 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 30.08.2026, 23:51).