ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 25% |
| persoanăadministratorfostă | 25% |
| persoanăadministrator | 25% |
| persoană | 25% |
| 4 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Ia act de renunţarea creditorului INVESTCAPITAL LTD, ---, la judecarea cererii de validare a popririi, în contradictoriu cu ter?ul poprit A.L.D. MISTIC DISTRIBUTION SRL, ---şi debitorul Buzas Laurenţiu, având ---. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. În caz de exercitare a căii de atac, cererea se depune la Judecătoria Ineu. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 18.11.2025.
Având în vedere Hotărârea nr. 2 a Adunării Generale a magistraţilor din cadrul Judecătoriei Ineu, din data de 26.08.2025, privind adoptarea ca măsură de protest limitarea activităţii prin amânarea judecării cauzelor aflate pe rol, respectiv faptul că obiectul prezentului dosar nu se regăseşte între cauzele urgente, astfel cum sunt acestea definite în cuprinsul hotărârii, amână cauza.T:18.11.2025, INTERVAL ORAR 9-10
Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta Ald Mistic Distribution SRL, în contradictoriu cu pârâta Ecoproject Blk SRL. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 11.797,92 lei, cu titlu de pre? neachitat, la care se adaugă dobânda legală penalizatoare începând cu data scaden?ei fiecărei facturi, până la achitarea integrala a acestora. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1390 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, din care 200 lei taxă judiciară de timbru ?i suma de 1190 lei onorariu avocat. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Arad. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 04.11.2025.
T 4.11.2025, ora 9,30 Având în vedere forma de protest adoptată de Judecătoria Arad prin Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Arad nr. 2/26.08.2025, şi reţinând că prezenta cauză nu se regăseşte printre cauzele cu caracter urgent enumerate în anexa hotărârii menţionate
T 21.10.2025 Având în vedere forma de protest adoptată de Judecătoria Arad prin Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Arad nr. 2/26.08.2025, şi reţinând că prezenta cauză nu se regăseşte printre cauzele cu caracter urgent enumerate în anexa hotărârii menţionate
T 7.10.2025 ora 9,00 Având în vedere Hotărârea nr. 2/26.08.2025 a Adunării generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Arad şi reţinând că prezenta cauză nu se regăseşte printre cauzele cu caracter urgent enumerate în anexa acestei hotărâri, va dispune amânarea judecării cauzei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23.577.770 RON | 321.446 RON | 3.160.731 RON | 1.438.040 RON | 2.946.422 RON | 1.223.731 RON | 21 |
| 2024 | 20.797.338 RON | 139.138 RON | 2.099.151 RON | 1.415.263 RON | 2.451.173 RON | 1.767.285 RON | 19 |
| 2023 | 21.392.842 RON | 266.259 RON | 2.325.961 RON | 1.564.430 RON | 2.649.679 RON | 1.888.148 RON | 18 |
| 2022 | 20.946.833 RON | 519.033 RON | 2.025.718 RON | 1.547.365 RON | 2.600.242 RON | 2.121.889 RON | 25 |
| 2021 | 20.376.109 RON | 838.271 RON | 2.304.256 RON | 1.528.684 RON | 2.378.428 RON | 1.602.856 RON | 25 |
| 2020 | 18.628.588 RON | 777.949 RON | 1.680.558 RON | 1.353.168 RON | 1.531.975 RON | 1.204.585 RON | 21 |
| 2019 | 13.651.378 RON | 227.408 RON | 1.370.542 RON | 1.028.378 RON | 1.028.800 RON | 686.636 RON | 16 |
| 2018 | 11.793.237 RON | 344.037 RON | 1.060.024 RON | 825.292 RON | 893.960 RON | 659.228 RON | 16 |
| 2017 | 8.991.166 RON | 58.319 RON | 2.898.971 RON | 800.686 RON | 2.413.476 RON | 315.191 RON | 15 |
| 2016 | 6.702.429 RON | 131.683 RON | 1.748.413 RON | 606.234 RON | 1.399.051 RON | 256.872 RON | 15 |
| 2015 | 2.313.386 RON | 124.589 RON | 291.025 RON | 84.517 RON | 331.307 RON | 124.799 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 23.577.770 RON | 20.797.338 RON | 21.392.842 RON | 20.946.833 RON | 20.376.109 RON | 18.628.588 RON | 13.651.378 RON | 11.793.237 RON | 8.991.166 RON | 6.702.429 RON | 2.313.386 RON |
| Venituri totale | 23.577.938 RON | 20.797.536 RON | 21.400.344 RON | 20.956.510 RON | 20.380.293 RON | 18.639.167 RON | 13.660.837 RON | 11.812.043 RON | 9.000.330 RON | 6.702.429 RON | 2.313.486 RON |
| Cheltuieli totale | 23.203.958 RON | 20.592.660 RON | 21.082.540 RON | 20.352.345 RON | 19.397.764 RON | 17.711.872 RON | 13.389.495 RON | 11.429.734 RON | 8.931.418 RON | 6.546.205 RON | 2.169.857 RON |
| Profit brut | 373.980 RON | 204.876 RON | 317.804 RON | 604.165 RON | 982.529 RON | 927.295 RON | 271.342 RON | 382.309 RON | 68.912 RON | 156.224 RON | 143.629 RON |
| Profit net | 321.446 RON | 139.138 RON | 266.259 RON | 519.033 RON | 838.271 RON | 777.949 RON | 227.408 RON | 344.037 RON | 58.319 RON | 131.683 RON | 124.589 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.438.040 RON | 1.415.263 RON | 1.564.430 RON | 1.547.365 RON | 1.528.684 RON | 1.353.168 RON | 1.028.378 RON | 825.292 RON | 800.686 RON | 606.234 RON | 84.517 RON |
| Active circulante | 2.946.422 RON | 2.451.173 RON | 2.649.679 RON | 2.600.242 RON | 2.378.428 RON | 1.531.975 RON | 1.028.800 RON | 893.960 RON | 2.413.476 RON | 1.399.051 RON | 331.307 RON |
| Stocuri | 1.475.537 RON | 1.375.086 RON | 1.737.469 RON | 1.664.627 RON | 1.815.961 RON | 1.063.015 RON | 649.526 RON | 546.292 RON | 356.162 RON | 343.089 RON | 131.599 RON |
| Creante | 1.411.269 RON | 1.024.211 RON | 733.961 RON | 656.750 RON | 522.631 RON | 441.386 RON | 346.819 RON | 346.977 RON | 1.950.055 RON | 990.518 RON | 191.880 RON |
| Casa si conturi la banci | 59.616 RON | 51.876 RON | 178.249 RON | 278.865 RON | 39.836 RON | 27.574 RON | 32.455 RON | 691 RON | 107.259 RON | 65.444 RON | 7.828 RON |
| Datorii totale | 3.160.731 RON | 2.099.151 RON | 2.325.961 RON | 2.025.718 RON | 2.304.256 RON | 1.680.558 RON | 1.370.542 RON | 1.060.024 RON | 2.898.971 RON | 1.748.413 RON | 291.025 RON |
| Capitaluri proprii | 1.223.731 RON | 1.767.285 RON | 1.888.148 RON | 2.121.889 RON | 1.602.856 RON | 1.204.585 RON | 686.636 RON | 659.228 RON | 315.191 RON | 256.872 RON | 124.799 RON |
| Capital subscris varsat | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 21 | 19 | 18 | 25 | 25 | 21 | 16 | 16 | 15 | 15 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
50 de contracte atribuite, in valoare de 191.466 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 168.391 lei.
Achizitii directe
42 de contracte
168.349 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
23.117 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:02).