| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 586.382 RON | 27.889 RON | 259.515 RON | 31.473 RON | 325.790 RON | 97.748 RON | 7 |
| 2024 | 1.302.850 RON | 316.491 RON | 683.862 RON | 54.738 RON | 945.855 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 316.731 RON |
| 12 |
| 2023 | 1.614.439 RON | 503.015 RON | 163.005 RON | 43.980 RON | 622.280 RON | 503.255 RON | 13 |
| 2022 | 654.952 RON | 72.082 RON | 194.371 RON | 45.364 RON | 391.626 RON | 242.619 RON | 12 |
| 2021 | 662.303 RON | 91.141 RON | 204.154 RON | 80.779 RON | 420.229 RON | 296.854 RON | 13 |
| 2020 | 686.215 RON | 130.034 RON | 371.087 RON | 42.739 RON | 534.060 RON | 205.712 RON | 8 |
| 2019 | 311.959 RON | 26.419 RON | 227.083 RON | 17.058 RON | 287.325 RON | 75.678 RON | 7 |
| 2018 | 306.199 RON | 14.758 RON | 248.640 RON | 25.718 RON | 263.032 RON | 49.259 RON | 8 |
| 2017 | 161.076 RON | 782 RON | 104.135 RON | 15.885 RON | 124.374 RON | 34.502 RON | 6 |
| 2016 | 164.872 RON | 1.250 RON | 78.687 RON | 21.210 RON | 95.173 RON | 34.970 RON | 6 |
| 2015 | 36.722 RON | 33.520 RON | 9.874 RON | 185.786 RON | 43.594 RON | 33.720 RON | 5 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| Cifra de afaceri | 586.382 RON | 1.302.850 RON | 1.614.439 RON | 654.952 RON | 662.303 RON | 686.215 RON | 311.959 RON | 306.199 RON | 161.076 RON | 164.872 RON | 36.722 RON |
| Venituri totale | 586.576 RON | 1.302.945 RON | 1.616.107 RON | 655.867 RON | 686.992 RON | 666.310 RON | 301.848 RON | 324.134 RON | 191.949 RON | 405.009 RON | 424.223 RON |
| Cheltuieli totale | 554.015 RON | 948.145 RON | 1.097.253 RON | 577.554 RON | 590.022 RON | 529.593 RON | 272.310 RON | 306.314 RON | 189.785 RON | 401.782 RON | 389.601 RON |
| Profit brut | 32.561 RON | 354.800 RON | 518.854 RON | 78.313 RON | 96.970 RON | 136.717 RON | 29.538 RON | 17.820 RON | 2.164 RON | 3.227 RON | 34.622 RON |
| Profit net | 27.889 RON | 316.491 RON | 503.015 RON | 72.082 RON | 91.141 RON | 130.034 RON | 26.419 RON | 14.758 RON | 782 RON | 1.250 RON | 33.520 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 31.473 RON | 54.738 RON | 43.980 RON | 45.364 RON | 80.779 RON | 42.739 RON | 17.058 RON | 25.718 RON | 15.885 RON | 21.210 RON | 185.786 RON |
| Active circulante | 325.790 RON | 945.855 RON | 622.280 RON | 391.626 RON | 420.229 RON | 534.060 RON | 287.325 RON | 263.032 RON | 124.374 RON | 95.173 RON | 43.594 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | 22.110 RON | 58.366 RON | 69.527 RON | 51.100 RON | 21.490 RON | — |
| Creante | 108.160 RON | 364.978 RON | 404.035 RON | 170.382 RON | 129.009 RON | 347.396 RON | 76.674 RON | 105.426 RON | 54.935 RON | 62.048 RON | 17.903 RON |
| Casa si conturi la banci | 217.630 RON | 580.877 RON | 218.245 RON | 221.244 RON | 291.220 RON | 164.554 RON | 152.285 RON | 88.079 RON | 18.339 RON | 11.635 RON | 25.691 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 10.771 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 259.515 RON | 683.862 RON | 163.005 RON | 194.371 RON | 204.154 RON | 371.087 RON | 227.083 RON | 248.640 RON | 104.135 RON | 78.687 RON | 9.874 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | 1.622 RON | 1.622 RON | 1.622 RON | 2.726 RON | 185.786 RON |
| Capitaluri proprii | 97.748 RON | 316.731 RON | 503.255 RON | 242.619 RON | 296.854 RON | 205.712 RON | 75.678 RON | 49.259 RON | 34.502 RON | 34.970 RON | 33.720 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | — | — | — | — |
| Nr. mediu salariati | 7 | 12 | 13 | 12 | 13 | 8 | 7 | 8 | 6 | 6 | 5 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană |
| 2 deținători în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
DAVA R&R SRLCUI 22209521 | 4 | 4 | 1 | — | vezi ↗ |
DOC PROTECT SRLCUI 22385765 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
QIDENUS TECHNOLOGIES GMBHCUI FN259187H | 5 | terț susținător | 4 |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
GLOBAL ARCHIVE MANAGEMENT SRLCUI 19834651 | 2 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
IDOX SOLUTIONS SRLCUI 30603267 | 2 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
QIDENUS TECHNOLOGIES GMBHCUI FN259187H | 5 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
| — |
| vezi ↗ |
STEFADINA COMSERV SRLCUI 9058944 | 6 | subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
ORANGE ROMANIA COMMUNICATIONS S.A.anterior: ROMTELECOM - S.A., TELEKOM ROMANIA COMMUNICATIONS S.A.CUI 427320 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ORANGE ROMANIA SACUI 9010105 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
GLOBAL ARCHIVE MANAGEMENT SRLCUI 19834651 | 2 | co-terț și subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
IDOX SOLUTIONS SRLCUI 30603267 | 2 | co-terț și subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
PRIMUL MERIDIAN SRLCUI 6015922 | 3 | co-terț și subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
CERTSIGN SACUI 18288250 | 6 | co-terț și subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
68 de contracte atribuite, in valoare de 4.824.004 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.057.579 lei.
Achizitii directe
45 de contracte
1.057.534 lei
Licitatii publice
9 contracte
3.070.380 lei
Achizitii offline
14 contracte
696.090 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 15:04).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.