VIMARY GLOBAL SRL
- J40/8668/2015BUCURESTIdin 15.07.2015
- J2015002920230ILFOVdin 19.08.2015in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 20% |
| persoană | 80% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8.749.674 RON | 1.753.580 RON | 6.522.510 RON | 57.050 RON | 8.187.776 RON | 1.759.580 RON | 7 |
| 2024 | 9.359.930 RON | 1.937.739 RON | 4.833.661 RON | 51.633 RON | 6.699.088 RON | 1.943.739 RON | 6 |
| 2023 | 8.628.504 RON | 1.771.798 RON | 1.986.022 RON | 43.174 RON | 5.783.761 RON | 3.861.241 RON | 5 |
| 2022 | 10.360.171 RON | 2.083.443 RON | 2.768.868 RON | 66.386 RON | 4.772.769 RON | 2.089.443 RON | 5 |
| 2021 | 8.172.634 RON | 1.880.116 RON | 806.031 RON | 79.766 RON | 4.495.363 RON | 3.787.962 RON | 5 |
| 2020 | 5.115.385 RON | 1.046.247 RON | 1.255.123 RON | 137.206 RON | 3.009.885 RON | 1.907.847 RON | 4 |
| 2019 | 3.398.226 RON | 460.170 RON | 1.195.837 RON | 164.868 RON | 1.875.395 RON | 861.600 RON | 3 |
| 2018 | 2.642.122 RON | 413.709 RON | 1.192.760 RON | 47.159 RON | 1.530.278 RON | 401.429 RON | 2 |
| 2017 | 1.073.245 RON | 129.741 RON | 947.356 RON | 53.223 RON | 866.309 RON | -17.079 RON | 2 |
| 2016 | 142.409 RON | -129.483 RON | 653.123 RON | — | 502.730 RON | -146.820 RON | 2 |
| 2015 | — | -17.537 RON | 22.053 RON | — | 4.506 RON | -17.337 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8.749.674 RON | 9.359.930 RON | 8.628.504 RON | 10.360.171 RON | 8.172.634 RON | 5.115.385 RON | 3.398.226 RON | 2.642.122 RON | 1.073.245 RON | 142.409 RON | — |
| Venituri totale | 8.930.408 RON | 9.631.429 RON | 8.804.377 RON | 10.806.722 RON | 8.324.750 RON | 5.393.200 RON | 3.586.262 RON | 2.749.828 RON | 1.150.741 RON | 146.332 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 6.892.568 RON | 7.383.335 RON | 6.758.631 RON | 8.380.101 RON | 6.172.313 RON | 4.261.689 RON | 3.092.090 RON | 2.309.687 RON | 1.009.896 RON | 274.391 RON | 17.537 RON |
| Profit brut | 2.037.840 RON | 2.248.094 RON | 2.045.746 RON | 2.426.621 RON | 2.152.437 RON | 1.131.511 RON | 494.172 RON | 440.141 RON | 140.845 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 128.059 RON | — |
| Profit net | 1.753.580 RON | 1.937.739 RON | 1.771.798 RON | 2.083.443 RON | 1.880.116 RON | 1.046.247 RON | 460.170 RON | 413.709 RON | 129.741 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 129.483 RON | 17.537 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 57.050 RON | 51.633 RON | 43.174 RON | 66.386 RON | 79.766 RON | 137.206 RON | 164.868 RON | 47.159 RON | 53.223 RON | — | — |
| Active circulante | 8.187.776 RON | 6.699.088 RON | 5.783.761 RON | 4.772.769 RON | 4.495.363 RON | 3.009.885 RON | 1.875.395 RON | 1.530.278 RON | 866.309 RON | 502.730 RON | 4.506 RON |
| Stocuri | 3.923.885 RON | 3.258.101 RON | 2.481.255 RON | 2.578.358 RON | 2.626.157 RON | 1.927.419 RON | 1.236.239 RON | 1.059.381 RON | 661.705 RON | 400.604 RON | — |
| Creante | 2.372.773 RON | 1.202.813 RON | 942.285 RON | 1.444.891 RON | 1.363.028 RON | 484.721 RON | 492.387 RON | 387.428 RON | 182.124 RON | 99.796 RON | 1.414 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.891.118 RON | 2.238.174 RON | 2.360.221 RON | 749.520 RON | 506.178 RON | 597.745 RON | 146.769 RON | 83.469 RON | 22.480 RON | 2.330 RON | 3.092 RON |
| Cheltuieli in avans | 37.264 RON | 26.679 RON | 20.328 RON | 19.156 RON | 18.864 RON | 15.879 RON | 17.174 RON | 16.752 RON | 10.745 RON | 6.915 RON | 210 RON |
| Datorii totale | 6.522.510 RON | 4.833.661 RON | 1.986.022 RON | 2.768.868 RON | 806.031 RON | 1.255.123 RON | 1.195.837 RON | 1.192.760 RON | 947.356 RON | 653.123 RON | 22.053 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.342 RON | — |
| Capitaluri proprii | 1.759.580 RON | 1.943.739 RON | 3.861.241 RON | 2.089.443 RON | 3.787.962 RON | 1.907.847 RON | 861.600 RON | 401.429 RON | -17.079 RON | -146.820 RON | -17.337 RON |
| Capital subscris varsat | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 200 RON | 200 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 7 | 6 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
6 contracte atribuite, in valoare de 1.361 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
6 contracte
1.361 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 10:17).