ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de emitere a unei ordonanţe de plată formulată de creditoarea LARGER CARM SRL în contradictoriu debitoarea BRAUCO FOOD COMPANY SRL. Ordonă debitoarei să plătească părţii creditoarei în termen de 20 de zile de la comunicarea/înmânarea prezentei debitului principal în cuantum de 34.238,63 lei reprezentând contravaloare facturi neachitate. Ordonă debitoarei să plătească părţii creditoarei în termen de 20 de zile de la comunicarea/înmânarea prezentei penalităţi de întârziere în cuantum de 1 % pe zi de întârziere pentru fiecare factură de la data scadenţei fiecărei facturi până la data plăţii integrale a debitului. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de cerere în anulare pentru debitoare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Piatra-Neamţ. Pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 07.11.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.11.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.10.2024.
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 24.10.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.431.023 RON | 174.091 RON | 509.408 RON | 679.478 RON | 542.865 RON | 716.854 RON | 13 |
| 2024 | 5.568.797 RON | 179.484 RON | 449.842 RON | 578.516 RON | 610.907 RON | 742.764 RON | 16 |
| 2023 | 5.013.996 RON | 40.449 RON | 615.255 RON | 602.746 RON | 573.210 RON | 563.279 RON | 15 |
| 2022 | 4.616.986 RON | 76.823 RON | 429.365 RON | 735.368 RON | 261.676 RON | 568.332 RON | 15 |
| 2021 | 3.611.230 RON | 71.690 RON | 436.997 RON | 735.022 RON | 192.830 RON | 491.508 RON | 15 |
| 2020 | 3.251.146 RON | 89.089 RON | 242.622 RON | 479.760 RON | 182.680 RON | 419.818 RON | 11 |
| 2019 | 3.882.609 RON | 55.739 RON | 399.370 RON | 465.315 RON | 208.520 RON | 330.729 RON | 11 |
| 2018 | 3.569.691 RON | 120.352 RON | 301.632 RON | 252.717 RON | 323.905 RON | 274.990 RON | 10 |
| 2017 | 3.133.406 RON | 51.342 RON | 312.999 RON | 217.216 RON | 250.421 RON | 154.638 RON | 9 |
| 2016 | 2.403.015 RON | 79.296 RON | 189.421 RON | 145.150 RON | 147.567 RON | 103.296 RON | 8 |
| 2015 | 166.722 RON | 14.000 RON | 298.017 RON | 126.356 RON | 195.357 RON | 24.000 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.431.023 RON | 5.568.797 RON | 5.013.996 RON | 4.616.986 RON | 3.611.230 RON | 3.251.146 RON | 3.882.609 RON | 3.569.691 RON | 3.133.406 RON | 2.403.015 RON | 166.722 RON |
| Venituri totale | 7.338.208 RON | 7.261.905 RON | 6.557.734 RON | 6.179.846 RON | 3.689.474 RON | 3.254.389 RON | 3.882.651 RON | 3.569.721 RON | 3.133.434 RON | 2.403.033 RON | 175.375 RON |
| Cheltuieli totale | 7.129.042 RON | 7.051.148 RON | 6.509.593 RON | 6.062.855 RON | 3.586.005 RON | 3.135.111 RON | 3.788.087 RON | 3.413.672 RON | 3.073.632 RON | 2.310.436 RON | 156.122 RON |
| Profit brut | 209.166 RON | 210.757 RON | 48.141 RON | 116.991 RON | 103.469 RON | 119.278 RON | 94.564 RON | 156.049 RON | 59.802 RON | 92.597 RON | 19.253 RON |
| Profit net | 174.091 RON | 179.484 RON | 40.449 RON | 76.823 RON | 71.690 RON | 89.089 RON | 55.739 RON | 120.352 RON | 51.342 RON | 79.296 RON | 14.000 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 679.478 RON | 578.516 RON | 602.746 RON | 735.368 RON | 735.022 RON | 479.760 RON | 465.315 RON | 252.717 RON | 217.216 RON | 145.150 RON | 126.356 RON |
| Active circulante | 542.865 RON | 610.907 RON | 573.210 RON | 261.676 RON | 192.830 RON | 182.680 RON | 208.520 RON | 323.905 RON | 250.421 RON | 147.567 RON | 195.357 RON |
| Stocuri | 90.279 RON | 106.848 RON | 125.283 RON | 96.736 RON | 53.408 RON | 31.236 RON | 46.990 RON | 46.091 RON | 51.945 RON | 22.764 RON | 66.979 RON |
| Creante | 94.035 RON | 97.524 RON | 148.984 RON | 46.402 RON | 18.425 RON | 52.425 RON | 42.591 RON | 35.899 RON | 36.093 RON | 9.050 RON | 44.904 RON |
| Casa si conturi la banci | 358.551 RON | 406.535 RON | 298.943 RON | 118.538 RON | 120.997 RON | 99.019 RON | 118.939 RON | 241.915 RON | 162.383 RON | 115.753 RON | 83.474 RON |
| Cheltuieli in avans | 5.161 RON | 4.425 RON | 3.820 RON | 653 RON | 653 RON | 0 RON | 56.264 RON | — | — | — | 304 RON |
| Datorii totale | 509.408 RON | 449.842 RON | 615.255 RON | 429.365 RON | 436.997 RON | 242.622 RON | 399.370 RON | 301.632 RON | 312.999 RON | 189.421 RON | 298.017 RON |
| Venituri in avans | 1.242 RON | 1.242 RON | 1.242 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 716.854 RON | 742.764 RON | 563.279 RON | 568.332 RON | 491.508 RON | 419.818 RON | 330.729 RON | 274.990 RON | 154.638 RON | 103.296 RON | 24.000 RON |
| Capital subscris varsat | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 13 | 16 | 15 | 15 | 15 | 11 | 11 | 10 | 9 | 8 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
2.190 de contracte atribuite, in valoare de 1.548.186 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 947.064 lei.
Achizitii directe
2.181 de contracte
944.883 lei
Licitatii publice
9 contracte
603.303 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.222 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.648 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 08:36).