NOVENTIQ S.R.L.
- SOFTLINE CORPORATE SOLUTIONS SRLdocumentat 2018 – 2023
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.340.828 RON | -610.575 RON | 8.956.402 RON | 4.766 RON | 656.193 RON | -8.275.517 RON | 3 |
| 2024 | 12.760.461 RON | -1.652.861 RON | 8.156.258 RON | 1.939 RON | 473.934 RON | -7.664.942 RON | 7 |
| 2023 | 13.595.242 RON | -3.010.848 RON | 7.414.004 RON | 16.499 RON | 1.370.827 RON | -6.012.081 RON | 13 |
| 2022 | 10.266.491 RON | -751.972 RON | 3.804.809 RON | 23.800 RON | 771.544 RON | -3.001.233 RON | 5 |
| 2021 | 1.765.973 RON | -833.364 RON | 3.716.168 RON | 4.869 RON | 1.455.671 RON | -2.249.261 RON | 2 |
| 2020 | 1.438.865 RON | -1.302.896 RON | 2.456.439 RON | 4.756 RON | 1.029.205 RON | -1.415.897 RON | 3 |
| 2019 | 716.278 RON | -1.518.771 RON | 2.472.433 RON | 2.895 RON | 93.843 RON | -2.369.330 RON | 4 |
| 2018 | 1.778.600 RON | -878.683 RON | 914.186 RON | 8.913 RON | 46.269 RON | -850.559 RON | 3 |
| 2017 | 39.987 RON | -16.205 RON | 11.183 RON | — | 31.112 RON | 28.124 RON | — |
| 2016 | 462.379 RON | -45.145 RON | 211.252 RON | — | 253.019 RON | 44.329 RON | — |
| 2015 | 9.000 RON | 974 RON | 3.808 RON | — | 86.503 RON | 89.474 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.340.828 RON | 12.760.461 RON | 13.595.242 RON | 10.266.491 RON | 1.765.973 RON | 1.438.865 RON | 716.278 RON | 1.778.600 RON | 39.987 RON | 462.379 RON | 9.000 RON |
| Venituri totale | 6.712.019 RON | 12.785.328 RON | 13.617.832 RON | 10.453.196 RON | 1.779.850 RON | 1.463.816 RON | 817.733 RON | 1.795.329 RON | 40.056 RON | 464.385 RON | 10.859 RON |
| Cheltuieli totale | 7.322.594 RON | 14.438.189 RON | 16.628.680 RON | 11.205.168 RON | 2.613.214 RON | 2.766.712 RON | 2.336.504 RON | 2.672.208 RON | 56.261 RON | 500.542 RON | 9.566 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.293 RON |
| Pierdere bruta | 610.575 RON | 1.652.861 RON | 3.010.848 RON | 751.972 RON | 833.364 RON | 1.302.896 RON | 1.518.771 RON | 876.879 RON | 16.205 RON | 36.157 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 974 RON |
| Pierdere neta | 610.575 RON | 1.652.861 RON | 3.010.848 RON | 751.972 RON | 833.364 RON | 1.302.896 RON | 1.518.771 RON | 878.683 RON | 16.205 RON | 45.145 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 4.766 RON | 1.939 RON | 16.499 RON | 23.800 RON | 4.869 RON | 4.756 RON | 2.895 RON | 8.913 RON | — | — | — |
| Active circulante | 656.193 RON | 473.934 RON | 1.370.827 RON | 771.544 RON | 1.455.671 RON | 1.029.205 RON | 93.843 RON | 46.269 RON | 31.112 RON | 253.019 RON | 86.503 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | 128 RON | 187 RON | 315 RON | 59 RON | 1.542 RON | — |
| Creante | 141.860 RON | 425.031 RON | 1.237.651 RON | 689.794 RON | 1.381.880 RON | 918.717 RON | 8.778 RON | 33.642 RON | 28.719 RON | 200.348 RON | 10.452 RON |
| Casa si conturi la banci | 514.333 RON | 48.903 RON | 133.176 RON | 81.750 RON | 73.791 RON | 110.360 RON | 84.878 RON | 12.312 RON | 2.334 RON | 51.129 RON | 76.051 RON |
| Cheltuieli in avans | 20.792 RON | 15.443 RON | 15.273 RON | 8.902 RON | 7.040 RON | 7.243 RON | 8.308 RON | 9.079 RON | 8.823 RON | 2.562 RON | 6.779 RON |
| Datorii totale | 8.956.402 RON | 8.156.258 RON | 7.414.004 RON | 3.804.809 RON | 3.716.168 RON | 2.456.439 RON | 2.472.433 RON | 914.186 RON | 11.183 RON | 211.252 RON | 3.808 RON |
| Venituri in avans | 866 RON | — | 676 RON | 670 RON | 673 RON | 662 RON | 1.943 RON | 634 RON | 628 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | -8.275.517 RON | -7.664.942 RON | -6.012.081 RON | -3.001.233 RON | -2.249.261 RON | -1.415.897 RON | -2.369.330 RON | -850.559 RON | 28.124 RON | 44.329 RON | 89.474 RON |
| Capital subscris varsat | 2.344.828 RON | 2.344.828 RON | 2.344.828 RON | 2.344.828 RON | 2.344.828 RON | 2.344.828 RON | 88.500 RON | 88.500 RON | 88.500 RON | 88.500 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 3 | 7 | 13 | 5 | 2 | 3 | 4 | 3 | — | — | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
54 de contracte atribuite, in valoare de 8.826.349 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.016.522 lei.
Achizitii directe
44 de contracte
1.016.478 lei
Licitatii publice
8 contracte
7.756.274 lei
Achizitii offline
2 contracte
53.598 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 17:47).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ | |
Q'NET INTERNATIONAL SRLCUI 28672605 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
| 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
PROSOFT++ SRLCUI 5831590 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.