APPLY INVEST S.R.L.
- APPLYTECHNICS S.R.L.documentat 2019 – 2022
- EUROAPPLY - S.R.L.documentat pana in 2017
- Q-WORKS CONSTRUCT SRLdocumentat 2017 – 2019
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
satul Pietrăria, com. Bârnova
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 31.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 31.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 08.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 01.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 01.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.06.2026.
Pentru comunicarea întâmpinarii si a răspunde la exceptie, amână judecarea cauzei la data de 24.06.2026.
Respinge, ca neîntemeiată, cererea de valoare redusă formulată de către reclamanta SINED CLEAN SRL în contradictoriu cu pârâta APPLY INVEST SRL. Ia act că pârâta va solicita cheltuieli de judecată pe cale separată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Iaşi. Pronunţată azi, 13.07.2026, prin punerea la dispoziţia părţilor a soluţiei, prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 05.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 05.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 06.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.04.2026.
Admite cererea de apel formulată de apelanta S.C. Apply Invest S.R.L. în contradictoriu cu intimata S.C. Sined Clean S.R.L. împotriva sentinţei civile nr. 1732/23.10.2024 a Judecătoriei Paşcani, pe care o anulează. Trimite cauza spre rejudecare Judecătoriei Iaşi. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 20.11.2025.
Amână pronunţarea la data de 20.11.2025. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396, alin. 2 C. pr. civ.
Dosar nr. 2942/866/2024 HOTĂRĂŞTE: Admite cererea formulată de reclamanta S.C. Sined Clean S.R.L., în contradictoriu cu pârâta S.C. Apply Invest S.R.L.. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 4224,50 lei, reprezentând contravaloare factură seria CSC nr. 0377 din 12.06.2023. Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale calculate asupra valorii debitului principal, de la data scadenţei-12.06.2023 şi până la data achitării integrale a sumei datorate. Obligă pârâta să plătească reclamantei sumele de 200 lei reprezentând cheltuieli de judecată şi 700 lei reprezentând onorariu avocaţial. Executorie de drept. Cu drept de apel care se depune la Judecătoria Paşcani în termen de 30 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 23.10.2024. Preşedinte,
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.10.2024 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei conform dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.10.2024 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei conform dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.09.2024 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei conform dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 12.09.2024 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei conform dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Admite cererea de încuviinţare a executării silite
Respinge apelul formulat de reclamanta SC APPLY INVEST SRL, în contradictoriu cu pârâtul Huţu David Cristian, împotriva sentin?ei civile nr. 147/23.01.2024 pronun?ata de Tribunalul Ia?i, sentin?ă pe care o păstrează. Obligă apelanta SC APPLY INVEST SRL la plata în favoarea intimatului Huţu David Cristian a sumei de 3000 lei cu titlu de cheltuieli de judecata în apel. Definitivă.
Respinge cererea formulată de reclamanta SC APPLY INVEST SRL, în contradictoriu cu pârâtul Huţu David Cristian, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Tribunalul Iaşi. Pronunţată azi, 23.01.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Având în vedere Hotărârea nr.7 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Iaşi din data de 14.12.2023, prin care s-a adoptat ca formă de protest amânarea soluţionării cauzelor pe o perioadă nedeterminată, exceptând cauzele menţionate la art. 2 din hotărâre, amână pronunţarea la data de 23 ianuarie 2024.
Având în vedere Hotărârea nr.7 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Iaşi din data de 14.12.2023, prin care s-a adoptat ca formă de protest amânarea soluţionării cauzelor pe o perioadă nedeterminată, exceptând cauzele menţionate la art. 2 din hotărâre, amână pronunţarea la data de 08 ianuarie 2024.
Amână pronunţarea pentru data de 22 decembrie 2023 în temeiul disp. art. 396 alin. 1 NCPC, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Acordă termen la data de 11 decembrie 2023 ora10,00 pentru ca părţile să ia cunoştinţă de înscrisurile depuse la acest termen de judecată. Pârâtul va face precizări cu privire la data înscrisă pe mesajele depuse.
Acordă termen la data de 18.09.2023 ora 10,00 pentru ca reclamanta să răspundă punctelor de interogatoriu. pârâtul va depune înscrisurile astfel cum au fost menţionate la acest termen. proprogă punerea în discuţie a utilităţii probei testiminoale
Acordă termen la data de 22.05.2023 ora 10,00 faţă de cererea de amânare formulată de apărătorul reclamantei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.921.254 RON | 479.455 RON | 2.812.120 RON | 7.860.938 RON | 132.234 RON | 5.181.052 RON | 3 |
| 2024 | 2.119.575 RON | 680.559 RON | 3.279.862 RON | 7.722.044 RON | 259.415 RON | 4.701.597 RON | 3 |
| 2023 | 3.940.073 RON | 1.507.208 RON | 1.986.107 RON | 5.817.080 RON | 190.065 RON | 4.021.038 RON | 5 |
| 2022 | 3.916.272 RON | 1.599.854 RON | 1.334.148 RON | 2.511.484 RON | 1.336.394 RON | 2.513.730 RON | 9 |
| 2021 | 4.291.456 RON | 659.391 RON | 1.040.586 RON | 1.540.958 RON | 683.504 RON | 1.183.876 RON | 25 |
| 2020 | 4.657.150 RON | 1.031.519 RON | 730.590 RON | 1.063.109 RON | 1.315.466 RON | 1.647.985 RON | 25 |
| 2019 | 3.240.597 RON | 445.806 RON | 226.259 RON | 78.199 RON | 764.526 RON | 616.466 RON | 20 |
| 2018 | 507.420 RON | 5.452 RON | 32.174 RON | — | 68.549 RON | 168.460 RON | 9 |
| 2017 | 214.000 RON | 162.808 RON | 52.061 RON | — | 215.069 RON | 163.008 RON | 15 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.921.254 RON | 2.119.575 RON | 3.940.073 RON | 3.916.272 RON | 4.291.456 RON | 4.657.150 RON | 3.240.597 RON | 507.420 RON | 214.000 RON |
| Venituri totale | 5.056.073 RON | 2.203.261 RON | 3.974.681 RON | 4.064.352 RON | 4.857.180 RON | 4.838.429 RON | 3.252.137 RON | 507.420 RON | 214.000 RON |
| Cheltuieli totale | 4.480.149 RON | 1.377.616 RON | 2.337.855 RON | 2.423.844 RON | 4.154.020 RON | 3.758.526 RON | 2.773.810 RON | 496.894 RON | 49.052 RON |
| Profit brut | 575.924 RON | 825.645 RON | 1.636.826 RON | 1.640.508 RON | 703.160 RON | 1.079.903 RON | 478.327 RON | 10.526 RON | 164.948 RON |
| Profit net | 479.455 RON | 680.559 RON | 1.507.208 RON | 1.599.854 RON | 659.391 RON | 1.031.519 RON | 445.806 RON | 5.452 RON | 162.808 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 7.860.938 RON | 7.722.044 RON | 5.817.080 RON | 2.511.484 RON | 1.540.958 RON | 1.063.109 RON | 78.199 RON | — | — |
| Active circulante | 132.234 RON | 259.415 RON | 190.065 RON | 1.336.394 RON | 683.504 RON | 1.315.466 RON | 764.526 RON | 68.549 RON | 215.069 RON |
| Stocuri | 0 RON | 25.000 RON | 25.000 RON | 881.476 RON | — | — | — | — | — |
| Creante | 31.299 RON | 120.701 RON | 39.469 RON | 253.430 RON | 669.471 RON | 1.305.191 RON | 616.873 RON | 49.835 RON | 214.000 RON |
| Casa si conturi la banci | 100.935 RON | 113.714 RON | 125.596 RON | 201.488 RON | 14.033 RON | 10.275 RON | 147.653 RON | 18.714 RON | 1.069 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 132.085 RON | — |
| Datorii totale | 2.812.120 RON | 3.279.862 RON | 1.986.107 RON | 1.334.148 RON | 1.040.586 RON | 730.590 RON | 226.259 RON | 32.174 RON | 52.061 RON |
| Capitaluri proprii | 5.181.052 RON | 4.701.597 RON | 4.021.038 RON | 2.513.730 RON | 1.183.876 RON | 1.647.985 RON | 616.466 RON | 168.460 RON | 163.008 RON |
| Capital subscris varsat | 2.500 RON | 2.500 RON | 2.500 RON | 2.400 RON | 2.400 RON | 2.400 RON | 2.400 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 5 | 9 | 25 | 25 | 20 | 9 | 15 |
5 contracte atribuite, in valoare de 211.839 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 211.844 lei.
Achizitii directe
5 contracte
211.839 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 02:56).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
KAPITAN CONSTRUCT SRLCUI 8662879 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
NORD-EST PROIECT SRLCUI 22627893 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
COMTRANSPORT SACUI 3777819 | 2 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.