ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 90% |
| persoană | 10% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 122.937 RON | -83.210 RON | 125.299 RON | 36.524 RON | 193.217 RON | 116.346 RON | 1 |
| 2024 | 257.688 RON | 95.681 RON | 115.119 RON | — | 373.247 RON | 258.128 RON | 1 |
| 2023 | 173.800 RON | 84.656 RON | 11.395 RON | — | 296.676 RON | 285.281 RON | 1 |
| 2022 | 140.154 RON | 68.175 RON | 12.415 RON | — | 278.257 RON | 265.842 RON | 1 |
| 2021 | 94.930 RON | 38.627 RON | 4.348 RON | — | 202.015 RON | 197.667 RON | 1 |
| 2020 | 140.752 RON | 71.574 RON | 97.417 RON | 3.000 RON | 166.231 RON | 71.814 RON | 1 |
| 2019 | 96.188 RON | 24.297 RON | 6.878 RON | 14.537 RON | 88.614 RON | 96.273 RON | 1 |
| 2018 | 99.681 RON | 23.466 RON | 42.586 RON | 28.380 RON | 86.182 RON | 71.976 RON | 1 |
| 2017 | 144.930 RON | 78.399 RON | 65.202 RON | 39.225 RON | 74.486 RON | 48.509 RON | 1 |
| 2016 | 27.850 RON | -30.090 RON | 102.388 RON | 56.068 RON | 16.430 RON | -29.890 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 122.937 RON | 257.688 RON | 173.800 RON | 140.154 RON | 94.930 RON | 140.752 RON | 96.188 RON | 99.681 RON | 144.930 RON | 27.850 RON |
| Venituri totale | 123.183 RON | 258.070 RON | 174.059 RON | 139.767 RON | 95.128 RON | 140.945 RON | 96.286 RON | 99.855 RON | 145.261 RON | 28.051 RON |
| Cheltuieli totale | 206.393 RON | 146.254 RON | 87.837 RON | 70.404 RON | 55.665 RON | 68.048 RON | 71.027 RON | 75.392 RON | 65.409 RON | 57.614 RON |
| Profit brut | 0 RON | 111.816 RON | 86.222 RON | 69.363 RON | 39.463 RON | 72.897 RON | 25.259 RON | 24.463 RON | 79.852 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 83.210 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 29.563 RON |
| Profit net | 0 RON | 95.681 RON | 84.656 RON | 68.175 RON | 38.627 RON | 71.574 RON | 24.297 RON | 23.466 RON | 78.399 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 83.210 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 30.090 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 36.524 RON | — | — | — | — | 3.000 RON | 14.537 RON | 28.380 RON | 39.225 RON | 56.068 RON |
| Active circulante | 193.217 RON | 373.247 RON | 296.676 RON | 278.257 RON | 202.015 RON | 166.231 RON | 88.614 RON | 86.182 RON | 74.486 RON | 16.430 RON |
| Stocuri | 11.300 RON | — | — | — | 818 RON | 818 RON | 818 RON | — | — | — |
| Creante | 123.302 RON | 222.666 RON | 203.784 RON | 34.090 RON | 30.141 RON | 53.987 RON | 36.619 RON | 26.860 RON | 25.617 RON | 3.131 RON |
| Casa si conturi la banci | 58.615 RON | 150.581 RON | 92.892 RON | 244.167 RON | 171.056 RON | 111.426 RON | 51.177 RON | 59.322 RON | 48.869 RON | 13.299 RON |
| Cheltuieli in avans | 11.904 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 125.299 RON | 115.119 RON | 11.395 RON | 12.415 RON | 4.348 RON | 97.417 RON | 6.878 RON | 42.586 RON | 65.202 RON | 102.388 RON |
| Capitaluri proprii | 116.346 RON | 258.128 RON | 285.281 RON | 265.842 RON | 197.667 RON | 71.814 RON | 96.273 RON | 71.976 RON | 48.509 RON | -29.890 RON |
| Capital subscris varsat | 159.000 RON | 159.000 RON | 159.000 RON | 159.000 RON | 159.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
105 contracte atribuite, in valoare de 1.045.704 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.009.133 lei.
Achizitii directe
102 contracte
1.009.031 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
36.673 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.222 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.648 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 08:36).