ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei A. J. a F. P. M., invocată prin întâmpinare. Respinge cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanta F. C. I. SRL, în contradictoriu cu pârâta A. J. a F. P. M., având ca obiect anularea Deciziei nr. 1163/29.03.2024 emisă de M. F. - D. G. d. S. a C., ca fiind formulată împotriva unei persoane lipsite de calitate procesuală pasivă. Respinge cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanta F. C. I. SRL, în contradictoriu cu pârâta A. J. a F. P. M., având ca obiect anularea Deciziei de impunere nr. F -MS _569/18.12.2023. Respinge cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanta F. C. I. SRL, în contradictoriu cu pârâtul M. F. – D. G. d. S. a C., având ca obiect anularea Deciziei nr. 1163/29.03.2024 emisă de M. F. - D. G. d. S. a C. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicarea hotărârii. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Mureş-Secţia de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată astăzi, 30 martie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 12.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 29.01.2026.
preschimbare termen de judecată pentru data de 29.01.2026 ora 11:00
Se comunica raportul de expertiza si punctul de vedere al expertului - parte, către parata.
Având în vedere Hotărârea nr. 3 din 26 august 2025 a Adunării generale a judecătorilor de la Tribunalul Mure? ?i concluziile Procesului-verbal din data de 08.09.2025 privind interpretarea Hotărârii nr. 3 din 26 august 2025 a Adunării generale a judecătorilor de la Tribunalul Mure?, constatând că prezentul litigiu nu se încadrează în categoria cauzelor exceptate potrivit art. 3 din hotărârea men?ionată, va dispune amânarea cauzei.
In vederea efectuării raportului de expertiză.
In vederea efectuării raportului de expertiză.
Citarea Ministerului Finantelor cu un exemplar din cererea de chemare in judecata.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.503.152 RON | 1.718.897 RON | 2.947.828 RON | 3.247.333 RON | 2.106.733 RON | 1.947.204 RON | 28 |
| 2024 | 6.654.759 RON | 1.548.891 RON | 490.961 RON | 3.284.771 RON | 1.350.670 RON | 3.527.502 RON | 28 |
| 2023 | 6.260.653 RON | 1.750.304 RON | 652.084 RON | 2.471.881 RON | 2.574.253 RON | 3.561.839 RON | 27 |
| 2022 | 5.954.809 RON | 1.870.619 RON | 254.796 RON | 1.787.029 RON | 1.607.738 RON | 2.104.453 RON | 28 |
| 2021 | 4.883.317 RON | 1.328.818 RON | 234.992 RON | 1.876.311 RON | 1.781.159 RON | 2.227.520 RON | 28 |
| 2020 | 4.091.057 RON | 1.009.494 RON | 225.880 RON | 2.186.307 RON | 1.387.418 RON | 1.951.333 RON | 29 |
| 2019 | 3.674.245 RON | 762.278 RON | 196.079 RON | 2.531.872 RON | 2.335.069 RON | 3.054.564 RON | 28 |
| 2018 | 3.579.753 RON | 978.653 RON | 216.621 RON | 894.017 RON | 3.485.628 RON | 2.384.915 RON | 27 |
| 2017 | 3.544.896 RON | 892.189 RON | 281.409 RON | 929.769 RON | 1.388.952 RON | 1.511.522 RON | 26 |
| 2016 | 3.097.119 RON | 809.315 RON | 209.438 RON | 918.741 RON | 1.070.264 RON | 1.167.921 RON | 28 |
| 2015 | 2.213.754 RON | 403.747 RON | 129.661 RON | 1.042.379 RON | 922.176 RON | 1.137.552 RON | 27 |
| 2014 | 1.825.002 RON | 263.645 RON | 296.592 RON | 1.137.804 RON | 911.800 RON | 969.143 RON | 25 |
| 2013 | 1.593.114 RON | 258.084 RON | 84.063 RON | 550.106 RON | 680.412 RON | 830.497 RON | 23 |
| 2012 | 1.517.855 RON | 241.362 RON | 92.795 RON | 632.306 RON | 591.983 RON | 774.798 RON | 23 |
| 2011 | 1.249.512 RON | 193.989 RON | 91.794 RON | 669.609 RON | 424.484 RON | 604.866 RON | 20 |
| 2010 | 1.273.169 RON | 283.935 RON | 66.298 RON | 703.258 RON | 417.574 RON | 618.022 RON | 19 |
| 2009 | 1.003.378 RON | 107.827 RON | 57.052 RON | 336.877 RON | 287.305 RON | 548.373 RON | 21 |
| 2008 | 1.072.578 RON | 127.791 RON | 123.313 RON | 392.412 RON | 343.782 RON | 577.452 RON | 20 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.503.152 RON | 6.654.759 RON | 6.260.653 RON | 5.954.809 RON | 4.883.317 RON | 4.091.057 RON | 3.674.245 RON | 3.579.753 RON | 3.544.896 RON | 3.097.119 RON | 2.213.754 RON | 1.825.002 RON | 1.593.114 RON | 1.517.855 RON | 1.249.512 RON | 1.273.169 RON | 1.003.378 RON | 1.072.578 RON |
| Venituri totale | 7.711.412 RON | 6.890.933 RON | 6.499.399 RON | 6.172.212 RON | 5.103.077 RON | 4.353.530 RON | 3.860.146 RON | 3.678.084 RON | 3.636.177 RON | 3.195.438 RON | 2.308.272 RON | 1.886.761 RON | 1.641.414 RON | 1.563.585 RON | 1.303.841 RON | 1.301.811 RON | 1.040.464 RON | 1.090.006 RON |
| Cheltuieli totale | 5.665.535 RON | 5.040.230 RON | 4.407.673 RON | 4.167.262 RON | 3.726.031 RON | 3.305.451 RON | 3.060.556 RON | 2.663.337 RON | 2.571.884 RON | 2.231.385 RON | 1.823.615 RON | 1.572.353 RON | 1.333.364 RON | 1.274.495 RON | 1.071.922 RON | 963.259 RON | 911.029 RON | 936.986 RON |
| Profit brut | 2.045.877 RON | 1.850.703 RON | 2.091.726 RON | 2.004.950 RON | 1.377.046 RON | 1.048.079 RON | 799.590 RON | 1.014.747 RON | 1.064.293 RON | 964.053 RON | 484.657 RON | 314.408 RON | 308.050 RON | 289.090 RON | 231.919 RON | 338.552 RON | 129.435 RON | 153.020 RON |
| Profit net | 1.718.897 RON | 1.548.891 RON | 1.750.304 RON | 1.870.619 RON | 1.328.818 RON | 1.009.494 RON | 762.278 RON | 978.653 RON | 892.189 RON | 809.315 RON | 403.747 RON | 263.645 RON | 258.084 RON | 241.362 RON | 193.989 RON | 283.935 RON | 107.827 RON | 127.791 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 3.247.333 RON | 3.284.771 RON | 2.471.881 RON | 1.787.029 RON | 1.876.311 RON | 2.186.307 RON | 2.531.872 RON | 894.017 RON | 929.769 RON | 918.741 RON | 1.042.379 RON | 1.137.804 RON | 550.106 RON | 632.306 RON | 669.609 RON | 703.258 RON | 336.877 RON | 392.412 RON |
| Active circulante | 2.106.733 RON | 1.350.670 RON | 2.574.253 RON | 1.607.738 RON | 1.781.159 RON | 1.387.418 RON | 2.335.069 RON | 3.485.628 RON | 1.388.952 RON | 1.070.264 RON | 922.176 RON | 911.800 RON | 680.412 RON | 591.983 RON | 424.484 RON | 417.574 RON | 287.305 RON | 343.782 RON |
| Stocuri | 421.062 RON | 440.741 RON | 370.831 RON | 294.151 RON | 234.371 RON | 191.959 RON | 171.564 RON | 120.600 RON | 136.983 RON | 164.901 RON | 228.178 RON | 188.873 RON | 181.473 RON | 209.868 RON | 194.600 RON | 144.633 RON | 187.088 RON | 244.463 RON |
| Creante | 158.432 RON | 139.583 RON | 170.190 RON | 133.703 RON | 145.431 RON | 112.788 RON | 120.302 RON | 1.443.466 RON | 125.394 RON | 126.766 RON | 131.412 RON | 593.171 RON | 118.937 RON | 130.409 RON | 94.838 RON | 371.019 RON | 82.048 RON | 102.070 RON |
| Casa si conturi la banci | 865.004 RON | 148.929 RON | 1.441.062 RON | 618.949 RON | 841.286 RON | 521.870 RON | 1.499.811 RON | 1.394.896 RON | 612.519 RON | 276.955 RON | 257.674 RON | 129.756 RON | 380.002 RON | 251.706 RON | 135.046 RON | -98.078 RON | 18.169 RON | -2.751 RON |
| Cheltuieli in avans | 10.265 RON | 9.051 RON | 9.575 RON | 9.259 RON | 1.662 RON | 1.331 RON | 1.673 RON | 1.312 RON | 884 RON | 1.051 RON | 1.379 RON | 876 RON | — | — | — | — | — | 504 RON |
| Datorii totale | 2.947.828 RON | 490.961 RON | 652.084 RON | 254.796 RON | 234.992 RON | 225.880 RON | 196.079 RON | 216.621 RON | 281.409 RON | 209.438 RON | 129.661 RON | 296.592 RON | 84.063 RON | 92.795 RON | 91.794 RON | 66.298 RON | 57.052 RON | 123.313 RON |
| Venituri in avans | 469.299 RON | 626.029 RON | 841.786 RON | 1.044.777 RON | 1.196.620 RON | 1.397.843 RON | 1.617.971 RON | 1.779.421 RON | 526.674 RON | 612.697 RON | 698.721 RON | 784.745 RON | 315.958 RON | 356.696 RON | 397.433 RON | 436.512 RON | 18.757 RON | 35.933 RON |
| Capitaluri proprii | 1.947.204 RON | 3.527.502 RON | 3.561.839 RON | 2.104.453 RON | 2.227.520 RON | 1.951.333 RON | 3.054.564 RON | 2.384.915 RON | 1.511.522 RON | 1.167.921 RON | 1.137.552 RON | 969.143 RON | 830.497 RON | 774.798 RON | 604.866 RON | 618.022 RON | 548.373 RON | 577.452 RON |
| Capital subscris varsat | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON | 15.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 28 | 28 | 27 | 28 | 28 | 29 | 28 | 27 | 26 | 28 | 27 | 25 | 23 | 23 | 20 | 19 | 21 | 20 |
79 de contracte atribuite, in valoare de 341.547 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
79 de contracte
341.547 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:25).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.