ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite exceptia lipsei calitătii procesuale pasive a pârâtului Consiliul Local al Municipiului Sibiu, invocată prin întâmpinare. Respinge cererea de chemare în judecată formulată în contradictoriu cu pârâtul Consiliul Local al Municipiului Sibiu ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Admite în parte cererea de chemare în judecată Obligă pârâtul Municipiul Sibiu la plata către reclamantă a sumei de 2.000 lei, cu titlu de despăgubiri reprezentând prejudiciul material suferit. Respinge cererea de chemare în judecată formulată în contradictoriu cu pârâta Forus B.V. S.R.L. ca neîntemeiată Obligă pârâtul Municipiul Sibiu la plata către reclamantă a sumei de 145 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sibiu. Pronuntată prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei astăzi, 29.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 29.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.06.2026.
Amână cauza şi acordă termen la data de 12/06/2026, ora 11:00, complet C24 Civil, sala B, în vederea administrării probatoriului încuviintat la acest termen de judecată.
Având în vedere art.3 din Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sibiu nr.4 din 26 august 2025, amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 13/02/2026, ora 10:00, completul 24 Civil, sala B.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 10.10.2025, ora 10:00.
Amână cauza la data de 11.04.2025, ora 11:00, pentru a se comunica reclamantei răspunsurile la interogatoriul luat pârâtei Forus B.V. SRL.
Amână cauza la data de 17.01.2025, ora 10:00, în vederea administrării probatoriului încuviinţat.
Amână cauza la data de 27.09.2024, ora 10:00,pentru a se cita pârâta nou introdusă în cauză şi pentru a se preciza acţiunea.
Faţă de Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 7 din 11.12.2023, prin care s-a hotărât adoptarea formei de protest în sensul amânării judecării cauzelor şi fata de Hotărârea Adunării Generale Extraordinare a Sindicatului National al Grefei Judiciare Dicasterial din data de 09.12.2023, privind adoptarea unor forme de protest a personalului auxiliar de specialitate şi conex din instanţe şi parchete, amână judecarea cauzei.
Amână cauza la data de 15.12.2023, ora 09:00, în vederea precizării acţiunii de către reclamantă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 685.668 RON | 392.658 RON | 97.800 RON | 130.577 RON | 360.121 RON | 392.898 RON | 1 |
| 2024 | 604.404 RON | 336.094 RON | 203.038 RON | 182.433 RON | 356.939 RON | 336.334 RON | 1 |
| 2023 | 607.133 RON | 416.666 RON | 52.323 RON | 139.928 RON | 329.301 RON | 416.906 RON | 2 |
| 2022 | 468.183 RON | 350.445 RON | 49.780 RON | 14.413 RON | 386.052 RON | 350.685 RON | 2 |
| 2021 | 397.112 RON | 288.496 RON | 3.583 RON | — | 292.319 RON | 288.736 RON | 2 |
| 2020 | 249.642 RON | 147.341 RON | 2.241 RON | — | 243.447 RON | 241.206 RON | 2 |
| 2019 | 71.248 RON | 55.659 RON | 1.827 RON | — | 143.692 RON | 141.865 RON | 3 |
| 2018 | 124.608 RON | 95.707 RON | 938 RON | 12.600 RON | 122.543 RON | 134.205 RON | — |
| 2017 | 76.144 RON | 60.298 RON | 764 RON | — | 61.262 RON | 60.498 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 685.668 RON | 604.404 RON | 607.133 RON | 468.183 RON | 397.112 RON | 249.642 RON | 71.248 RON | 124.608 RON | 76.144 RON |
| Venituri totale | 685.695 RON | 604.432 RON | 607.156 RON | 468.213 RON | 397.132 RON | 249.649 RON | 71.249 RON | 124.614 RON | 76.146 RON |
| Cheltuieli totale | 275.188 RON | 250.205 RON | 184.419 RON | 113.086 RON | 104.744 RON | 99.889 RON | 13.453 RON | 25.169 RON | 13.563 RON |
| Profit brut | 410.507 RON | 354.227 RON | 422.737 RON | 355.127 RON | 292.388 RON | 149.760 RON | 57.796 RON | 99.445 RON | 62.583 RON |
| Profit net | 392.658 RON | 336.094 RON | 416.666 RON | 350.445 RON | 288.496 RON | 147.341 RON | 55.659 RON | 95.707 RON | 60.298 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 130.577 RON | 182.433 RON | 139.928 RON | 14.413 RON | — | — | — | 12.600 RON | — |
| Active circulante | 360.121 RON | 356.939 RON | 329.301 RON | 386.052 RON | 292.319 RON | 243.447 RON | 143.692 RON | 122.543 RON | 61.262 RON |
| Creante | 338.503 RON | 323.844 RON | 275.165 RON | 203.316 RON | 3.667 RON | — | 1.450 RON | 1.450 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 21.618 RON | 33.095 RON | 54.136 RON | 182.736 RON | 288.652 RON | 243.447 RON | 142.242 RON | 121.093 RON | 61.262 RON |
| Datorii totale | 97.800 RON | 203.038 RON | 52.323 RON | 49.780 RON | 3.583 RON | 2.241 RON | 1.827 RON | 938 RON | 764 RON |
| Capitaluri proprii | 392.898 RON | 336.334 RON | 416.906 RON | 350.685 RON | 288.736 RON | 241.206 RON | 141.865 RON | 134.205 RON | 60.498 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | — | — |
45 de contracte atribuite, in valoare de 3.965.054 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.483.251 lei.
Achizitii directe
31 de contracte
1.483.220 lei
Licitatii publice
6 contracte
2.273.258 lei
Achizitii offline
8 contracte
208.575 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 21:47).