ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 385.000 RON | 189.837 RON | 139.801 RON | 19.499 RON | 309.528 RON | 190.077 RON | 1 |
| 2024 | 392.137 RON | 173.503 RON | 85.593 RON | 27.482 RON | 229.699 RON | 173.743 RON | 1 |
| 2023 | 374.113 RON | 195.486 RON | 143.940 RON | 59.521 RON | 278.885 RON | 195.726 RON | 1 |
| 2022 | 241.280 RON | 78.258 RON | 149.966 RON | 82.224 RON | 163.566 RON | 95.805 RON | 1 |
| 2021 | 384.762 RON | 197.307 RON | 188.183 RON | 133.949 RON | 253.055 RON | 197.547 RON | 1 |
| 2020 | 275.350 RON | 87.975 RON | 118.854 RON | 157.679 RON | 153.866 RON | 190.354 RON | 1 |
| 2019 | 260.200 RON | 129.639 RON | 73.223 RON | 68.965 RON | 138.025 RON | 129.879 RON | 1 |
| 2018 | 246.254 RON | 151.306 RON | 15.262 RON | 10.124 RON | 190.233 RON | 185.686 RON | 1 |
| 2017 | 102.500 RON | 57.825 RON | 12.016 RON | 13.934 RON | 56.071 RON | 58.065 RON | 1 |
| 2016 | 15.900 RON | 8.827 RON | 455 RON | 1.697 RON | 7.785 RON | 9.027 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 385.000 RON | 392.137 RON | 374.113 RON | 241.280 RON | 384.762 RON | 275.350 RON | 260.200 RON | 246.254 RON | 102.500 RON | 15.900 RON |
| Venituri totale | 385.009 RON | 392.906 RON | 375.862 RON | 243.583 RON | 386.239 RON | 282.787 RON | 262.372 RON | 246.257 RON | 102.500 RON | 15.900 RON |
| Cheltuieli totale | 187.268 RON | 213.168 RON | 176.709 RON | 163.202 RON | 185.161 RON | 192.193 RON | 130.115 RON | 92.488 RON | 43.568 RON | 6.596 RON |
| Profit brut | 197.741 RON | 179.738 RON | 199.153 RON | 80.381 RON | 201.078 RON | 90.594 RON | 132.257 RON | 153.769 RON | 58.932 RON | 9.304 RON |
| Profit net | 189.837 RON | 173.503 RON | 195.486 RON | 78.258 RON | 197.307 RON | 87.975 RON | 129.639 RON | 151.306 RON | 57.825 RON | 8.827 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 19.499 RON | 27.482 RON | 59.521 RON | 82.224 RON | 133.949 RON | 157.679 RON | 68.965 RON | 10.124 RON | 13.934 RON | 1.697 RON |
| Active circulante | 309.528 RON | 229.699 RON | 278.885 RON | 163.566 RON | 253.055 RON | 153.866 RON | 138.025 RON | 190.233 RON | 56.071 RON | 7.785 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | 10.000 RON | — | — | — | — |
| Creante | 75.538 RON | 196.450 RON | 215.351 RON | 21.927 RON | 45.670 RON | 21.208 RON | 57.550 RON | 26.115 RON | 3.100 RON | 5.000 RON |
| Casa si conturi la banci | 233.990 RON | 33.249 RON | 63.534 RON | 141.639 RON | 207.385 RON | 122.658 RON | 80.475 RON | 164.118 RON | 52.971 RON | 2.785 RON |
| Cheltuieli in avans | 851 RON | 2.155 RON | 1.910 RON | 1.931 RON | 1.976 RON | 2.213 RON | 1.962 RON | 591 RON | 76 RON | — |
| Datorii totale | 139.801 RON | 85.593 RON | 143.940 RON | 149.966 RON | 188.183 RON | 118.854 RON | 73.223 RON | 15.262 RON | 12.016 RON | 455 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | 650 RON | 1.950 RON | 3.250 RON | 4.550 RON | 5.850 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 190.077 RON | 173.743 RON | 195.726 RON | 95.805 RON | 197.547 RON | 190.354 RON | 129.879 RON | 185.686 RON | 58.065 RON | 9.027 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
31 de contracte atribuite, in valoare de 3.273.040 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 555.416 lei.
Achizitii directe
26 de contracte
555.390 lei
Licitatii publice
3 contracte
2.667.650 lei
Achizitii offline
2 contracte
50.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 18:32).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CFP CONSTRUCT SRLCUI 15768687 | 3 | 3 | 1 | — | vezi ↗ |
GAT CONSTRUCT SRLCUI 14011751 | 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
"VALDEK IMPEX" SRLCUI 6832268 | 1 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
INSTALDI SRLCUI 10693044 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
POLT ELECTRO INSTAL S.R.L.CUI 46447865 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.