ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Amână cauza la 16 septembrie 2026, ora 10:38, în vederea citării numitei Olariu Raluca cu menţiunea de a se prezenta pentru a răspunde la interogatoriu.
Se va emite adresă către Primăria Municipiului Dr.Tr.Severin. Amână cauza la 21 iulie 2026, ora 9:00, Sala 5,în vederea comunicării actelor şi relaţiilor solicitate.
Amână cauza la 24 iunie 2026, ora 10:44,în vederea depunerii înscrisurilor solicitate petentei.
Admite în parte cererea de emitere a unei ordonanţe de plată formulată de creditoarea SOCIETATEA VERLA SRL, în contradictoriu cu debitoarea DANART 2016 SRL. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de 44.428,82 lei, reprezentând contravaloarea facturilor neachitate. Respinge ca neîntemeiată cererea creditoarei de obligare a debitoarei la plata de penalităţilor de întârziere în cuantum de 0,5% pe zi. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 2.000 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, proporţional cu măsura admiterii acţiunii. Fixează termen de plată de 20 de zile de la data comunicării prezentei ordonanţe. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la data comunicării. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 18.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30 aprilie 2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 15.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 15.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27 februarie 2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.02.2026.
Admite cererea de chemare în judecată. Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumelor de 5.719,42 lei reprezentând contravaloarea abonamentelor şi de 1.488 lei, reprezentând contravaloarea echipamentelor. Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumei de 200 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Drobeta-Turnu Severin. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 22.07.2025.
Amână pronunţarea pentru data de 22.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 08.07.2025.
Amână pronunţarea pentru data de 08.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 24.06.2025.
Având în vedere precizările pârâtei, din cuprinsul întâmpinării depuse la dosar, va cita reclamanta pentru a se conforma dispoziţiilor instanţei de la acest termen de judecată.
Instanţa având în vedere că nu i-a fost comunicat răspunsul la întâmpinare pârâtei, va amâna cauza şi va dispune comunicarea răspunsului la întâmpinare, depus la dosar, către pârâtă, pentru a oferi posiblitatea pârâtei să-şi exprime poziţia procesuală în raport cu cererea formulată de reclamantă.
Dispune comunicarea către pârât a înscrisurilor depuse de reclamant.
Repune cauza pe rol.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 836.260 RON | 182.257 RON | 293.051 RON | 459.783 RON | 484.706 RON | 446.140 RON | 3 |
| 2023 | 1.075.732 RON | 328.022 RON | 247.520 RON | 259.050 RON | 806.907 RON | 595.302 RON | 3 |
| 2022 | 288.618 RON | -119.336 RON | 256.376 RON | 264.275 RON | 495.106 RON | 267.280 RON | 1 |
| 2021 | 293.362 RON | -54.787 RON | 285.777 RON | 336.258 RON | 585.189 RON | 386.616 RON | 2 |
| 2020 | 297.093 RON | -34.702 RON | 310.384 RON | 383.374 RON | 636.710 RON | 441.403 RON | 2 |
| 2019 | 284.687 RON | 130.286 RON | 136.249 RON | 146.450 RON | 747.020 RON | 482.091 RON | 1 |
| 2018 | 299.258 RON | 144.481 RON | 158.165 RON | 170.175 RON | 562.206 RON | 351.805 RON | 3 |
| 2017 | 206.165 RON | 66.074 RON | 80.919 RON | 96.523 RON | 414.131 RON | 207.324 RON | 3 |
| 2016 | 199.755 RON | 141.050 RON | 24.793 RON | 2.235 RON | 163.808 RON | 141.250 RON | 3 |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 836.260 RON | 1.075.732 RON | 288.618 RON | 293.362 RON | 297.093 RON | 284.687 RON | 299.258 RON | 206.165 RON | 199.755 RON |
| Venituri totale | 1.021.170 RON | 1.137.322 RON | 313.388 RON | 357.831 RON | 383.632 RON | 337.326 RON | 299.258 RON | 206.165 RON | 199.755 RON |
| Cheltuieli totale | 812.657 RON | 798.316 RON | 429.802 RON | 409.743 RON | 415.374 RON | 204.194 RON | 151.784 RON | 138.030 RON | 56.709 RON |
| Profit brut | 208.513 RON | 339.006 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 133.132 RON | 147.474 RON | 68.135 RON | 143.046 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 116.414 RON | 51.912 RON | 31.742 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 182.257 RON | 328.022 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 130.286 RON | 144.481 RON | 66.074 RON | 141.050 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 119.336 RON | 54.787 RON | 34.702 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 459.783 RON | 259.050 RON | 264.275 RON | 336.258 RON | 383.374 RON | 146.450 RON | 170.175 RON | 96.523 RON | 2.235 RON |
| Active circulante | 484.706 RON | 806.907 RON | 495.106 RON | 585.189 RON | 636.710 RON | 747.020 RON | 562.206 RON | 414.131 RON | 163.808 RON |
| Stocuri | 30.495 RON | 39.183 RON | 27.645 RON | 38.473 RON | 48.072 RON | 22.086 RON | 10.558 RON | 8.122 RON | 4.730 RON |
| Creante | 408.682 RON | 723.556 RON | 430.596 RON | 521.206 RON | 568.102 RON | 716.520 RON | 537.644 RON | 345.785 RON | 795 RON |
| Casa si conturi la banci | 45.529 RON | 44.168 RON | 36.865 RON | 25.510 RON | 20.536 RON | 8.414 RON | 14.004 RON | 60.224 RON | 158.283 RON |
| Datorii totale | 293.051 RON | 247.520 RON | 256.376 RON | 285.777 RON | 310.384 RON | 136.249 RON | 158.165 RON | 80.919 RON | 24.793 RON |
| Venituri in avans | 205.298 RON | 223.135 RON | 235.725 RON | 249.054 RON | 268.297 RON | 275.130 RON | 222.411 RON | 222.411 RON | — |
| Capitaluri proprii | 446.140 RON | 595.302 RON | 267.280 RON | 386.616 RON | 441.403 RON | 482.091 RON | 351.805 RON | 207.324 RON | 141.250 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 1 | 2 | 2 | 1 | 3 | 3 | 3 |
76 de contracte atribuite, in valoare de 1.154.186 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.139.876 lei.
Achizitii directe
57 de contracte
1.139.819 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
19 contracte
14.367 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:25).