ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar. Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei
pentru discutarea propunerii de închidere a procedurii
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii şi depunerea unui raport de activitate
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
Pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
Suspendă judecata în temeiul prevederilor art.42 alin.6 din Decretul pentru instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României nr.195/16.03.2020.
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
Ia act deTabelul definitiv consolidat al creantelor nr. 1305/30.07.2019. Stabileste termen administrativ pentru data de 14.10.209, pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate privind derularea procedurii falimentului.
menţine termenul pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor
Admite cererea formulata de creditoarea Banca Romaneasca SA. Dispune deschiderea procedurii de faliment fata de debitoare.
Amână cauza pentru ca administratorul judiciar să comunice instanţei informaţiile solicitate.
Citarea părţilor prin BPI pentru discutarea propunerii de intrare a debitoarei în faliment.
pentru continuarea procedurii
Confirma planul reorganizare privind pe debitoarea UNION GLASS SRL.
în temeiul art. 396 C.proc.civ. se va amâna pronunţarea asupra cauzei la data de 16.10.2018, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei potrivit art. 396 alin. (2) C.proc.civ.
Acordă termen pentru confirmare/infirmare plan de reorganizare la data de 01.10.2018.
Se va forma dosar asociat pentru soluţionarea contestaţiei cu termen de judecată la data de 17.09.2018. Acordă termen pentru confirmare/infirmare plan de reorganizare la data de 01.10.2018.
Admite cererea formulata de administratorul judiciar si dispune prelungirea termenului pentru depunerea planului de reorganizare cu inca 30 de zile. Acordă termen pentru confirmare/infirmare plan de reorganizare la data de 08.08.2018. Se vor cita părţile prin BPI.
CITARE BPI PENTRU PRELUNGIRE PERIOADĂ DEPUNERE PLAN DE REORGANIZARE.
Amână cauza pentru continuarea procedurii şi depunerea unui nou raport de activitate.
progat tabel definitiv
tabel definitiv
tabel preliminar
raport 97
Respinge exceptiile.Respinge contestaţia formulată de debitoare. Admite cererile de deschidere a procedurii de insolventa.
Amână pronunţarea pentru data de 13.11.2017.
Admite cererea de amânare.
Amână cauza pentru a se emite adrese către creditoare cu menţiunea dacă îşi mai menţin cererile de deschidere a procedurii de insolvenţă formulate.
Admite cererea de amânare.
Admite cererea de amânare.
Admite cererea de amânare.
Admite cererea de amânare.
Admite cererea de amânare.
Amână cauza pentru studiul înscrisurilor depuse la termenul de azi.
Amână cauza pentru a se depune la dosar actele solicitate de judecătorul sindic.
Amână cauza pentru a se pune în vedere creditoarei să depună la dosar actele solicitate de judecătorul sindic.
Amână cauza pentru a se depune la dosar cesiunea de creanţe tradusă în limba română.
Amână cauza pentru studiul înscrisurilor depuse la termenul de azi.
Având în vedere adresa depusă la dosar de către creditoarea BCR SA, se va emite adresă către aceasta cu menţiunea de a depune dovada cesiunii de creanţă. Totodată, se va emite adresă către Tonescu Finance SRL cu menţiunea de a comunica instanţei dacă susţine cererea de intrare a debitoarei SC UNION GLASS SRL în procedura insolvenţei.
Amână cauza pentru a se emite adrese către creditoare cu menţiunea de a-şi exprima punctul de vedere cu privire la cererile de deschidere a procedurii de insolvenţă formulate.
Admite cererea de amânare.
Amână cauza pnetru comunicare întâmpinării şi pentru a se încheia o trazacţie între părţi.
Amână cauza în vederea încheierii unei tranzacţii între părţi.
Admite cererea de amânare formulată de creditoarea BCR SA.
Amână cauza pentru comunicarea cererilor cu debitoarea şi organul fiscal competent.
Amână cauza pentru a i se pune în vedere creditoarei să depună încă un exemplar din acţiune pentru comunicarea cu organul fiscal competent.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 0 RON | 171.661 RON | — | 19.624 RON | -152.037 RON | — |
| 2024 | — | 0 RON | 171.661 RON | — | 19.624 RON | -152.037 RON | — |
| 2023 | — | -183.608 RON | 158.821 RON | — | 6.784 RON | -152.037 RON | — |
| 2022 | 1.852 RON | 702 RON | 210.022 RON | — | 241.593 RON | 31.571 RON | 1 |
| 2021 | 13.342 RON | -1.841 RON | 207.092 RON | 817 RON | 237.699 RON | 30.869 RON | 1 |
| 2020 | 30.542 RON | -15.657 RON | 206.144 RON | 2.052 RON | 238.364 RON | 32.711 RON | 1 |
| 2019 | 77.342 RON | -11.330 RON | 202.788 RON | 4.016 RON | 249.592 RON | 48.367 RON | 2 |
| 2018 | 64.791 RON | -56.029 RON | 183.572 RON | 1.896 RON | 241.374 RON | 59.698 RON | 2 |
| 2017 | 442.089 RON | 109.347 RON | 177.205 RON | 2.772 RON | 289.695 RON | 115.727 RON | 5 |
| 2016 | 111.566 RON | 6.180 RON | 96.283 RON | 142 RON | 102.521 RON | 6.380 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | — | — | 1.852 RON | 13.342 RON | 30.542 RON | 77.342 RON | 64.791 RON | 442.089 RON | 111.566 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 46.140 RON | 1.852 RON | 13.366 RON | 31.114 RON | 77.774 RON | 65.047 RON | 443.673 RON | 111.566 RON |
| Cheltuieli totale | — | — | 229.748 RON | 1.115 RON | 14.832 RON | 46.274 RON | 88.326 RON | 120.426 RON | 329.889 RON | 104.270 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 737 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 113.784 RON | 7.296 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 183.608 RON | 0 RON | 1.466 RON | 15.160 RON | 10.552 RON | 55.379 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 702 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 109.347 RON | 6.180 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 183.608 RON | 0 RON | 1.841 RON | 15.657 RON | 11.330 RON | 56.029 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | — | 817 RON | 2.052 RON | 4.016 RON | 1.896 RON | 2.772 RON | 142 RON |
| Active circulante | 19.624 RON | 19.624 RON | 6.784 RON | 241.593 RON | 237.699 RON | 238.364 RON | 249.592 RON | 241.374 RON | 289.695 RON | 102.521 RON |
| Creante | 12.840 RON | 12.840 RON | — | 229.748 RON | 225.854 RON | 228.515 RON | 235.426 RON | 234.524 RON | 278.327 RON | 98.008 RON |
| Casa si conturi la banci | 6.784 RON | 6.784 RON | 6.784 RON | 11.845 RON | 11.845 RON | 9.849 RON | 14.166 RON | 6.850 RON | 11.368 RON | 4.513 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | 114 RON | — | — | — | 465 RON | — |
| Datorii totale | 171.661 RON | 171.661 RON | 158.821 RON | 210.022 RON | 207.092 RON | 206.144 RON | 202.788 RON | 183.572 RON | 177.205 RON | 96.283 RON |
| Venituri in avans | — | — | — | — | 669 RON | 1.561 RON | 2.453 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -152.037 RON | -152.037 RON | -152.037 RON | 31.571 RON | 30.869 RON | 32.711 RON | 48.367 RON | 59.698 RON | 115.727 RON | 6.380 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 5 | 4 |
5 contracte atribuite, in valoare de 108.243 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 108.248 lei.
Achizitii directe
5 contracte
108.243 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 12:33).