ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
satul Uricani, comuna Miroslava, sectorul 9, număr cadastral 61470, C P+E
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 4 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 33,34% |
| persoanăadministrator | 33,33% |
| persoană | 33,33% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de creditorul Eos Credit Funding DAC, împotriva terţului poprit SC Autopoli SRL. Validează poprirea înfiinţată prin Adresa din 19.01.2024 emisă de SCPEJ Nichitoi, Haiduc şi Plumb în cadrul dosarului de executare nr. 267/N/2020. Obligă terţul poprit SC Autopoli SRL, să plătească creditorului Eos Credit Funding DAC în limita sumei 3613,3 lei, sumele datorate debitorului Tiron Valerica la data înfiinţării popririi, în contul indicat în adresa de înfiinţare a popririi. Obligă ter?ul poprit la plata către petent a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel, care se depune la Judecătoria Iaşi, în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi, 11.10.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.09.2024.
Constată că sunt incidente dispozi?iile art. 106 alin. (1) din Hotărârea Consiliului Superior al Magistraturii nr. 3243/2022 pentru aprobarea Regulamentului de ordine interioară al instan?elor judecătore?ti în raport de dosarul nr. 6556/245/2024. Dispune trimiterea dosarului nr. 9843/245/2024 la completul C30, care a fost învestit cu soluţionarea dosarului nr. 6556/245/2024, pentru legală soluţionare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 29.03.2024.
Admite cererea având ca obiect „validare poprire”, formulată de creditoarea EOS CREDIT FUNDING DAC în contradictoriu cu debitorul Tiron Valerica şi cu terţul poprit AUTOPOLI SRL. Validează poprirea înfiinţată prin adresa din 19.01.2024 emisă în cadrul dosarului nr. 267/N/2020 aflat pe rolul BEJ Nichiţoi Giorgiana. Obligă pe terţul poprit AUTOPOLI SRL să achite sumele de bani datorate debitorului Tiron Valerica în cotă de 1/3 din veniturile salariale plătite/datorate debitorului începând cu data comunicării adresei de înfiinţare a popririi (25.01.2024) în limita creanţei creditorului în cuantum de 3613,30 lei. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Iaşi. Pronunţată astăzi, 26.02.2025 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.02.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.02.2025.
pentru a se emite adresă către ITM, amână judecarea cauzei la data de 11.02.2025, ora 11:00
În temeiul art. 406 C.pr.civ, ia act de renunţarea reclamantei Regia Autonomă Registrul Auto Român la judecata cererii având ca obiect „cerere de valoare redusă” formulată în contradictoriu cu pârâtul SC AUTOPOLI SRL. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Iaşi. Pronunţată astăzi, 25 aprilie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în condiţiile art. 396 alin.2 Cod procedură civilă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.04.2024.
Având în vedere Hotărârea nr. 8 din 11.12.2023 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Iaşi, prin care s-a stabilit forma de protest constând în amânarea judecării cauzelor aflate pe rolul instanţei, exceptând cauzele urgente, şi având în vedere Hotărârea Adunării Generale a SNGJ Dicasterial din data de 09.12.2023 prin care s-a stabilit adoptarea unor forme de protest la nivel naţional, instanţa va dispune amânarea cauzei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 332.810 RON | 103.792 RON | 133.328 RON | 43.323 RON | 459.037 RON | 369.032 RON | 2 |
| 2024 | 219.140 RON | 49.718 RON | 111.275 RON | 28.560 RON | 497.954 RON | 415.239 RON | 2 |
| 2023 | 253.579 RON | 124.802 RON | 135.684 RON | 0 RON | 501.206 RON | 365.522 RON | 1 |
| 2022 | 141.910 RON | 97.599 RON | 26.507 RON | 9.537 RON | 316.386 RON | 299.416 RON | 1 |
| 2021 | 174.990 RON | 134.507 RON | 14.470 RON | 14.901 RON | 221.185 RON | 221.616 RON | 1 |
| 2020 | 115.588 RON | 53.104 RON | 18.416 RON | 20.265 RON | 112.101 RON | 113.950 RON | — |
| 2019 | 122.310 RON | 53.595 RON | 11.724 RON | 25.629 RON | 46.940 RON | 60.845 RON | — |
| 2018 | 91.440 RON | -22.198 RON | 38.879 RON | 16.597 RON | 29.532 RON | 7.250 RON | 3 |
| 2017 | 104.093 RON | 32.380 RON | 18.682 RON | 16.597 RON | 31.533 RON | 29.448 RON | 2 |
| 2016 | 3.130 RON | -3.332 RON | 28.437 RON | 16.597 RON | 8.708 RON | -3.132 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 332.810 RON | 219.140 RON | 253.579 RON | 141.910 RON | 174.990 RON | 115.588 RON | 122.310 RON | 91.440 RON | 104.093 RON | 3.130 RON |
| Venituri totale | 332.826 RON | 219.140 RON | 253.582 RON | 141.957 RON | 175.007 RON | 115.634 RON | 122.707 RON | 117.665 RON | 104.094 RON | 3.130 RON |
| Cheltuieli totale | 223.764 RON | 167.836 RON | 125.518 RON | 42.915 RON | 38.774 RON | 61.559 RON | 68.011 RON | 138.951 RON | 70.669 RON | 6.462 RON |
| Profit brut | 109.062 RON | 51.304 RON | 128.064 RON | 99.042 RON | 136.233 RON | 54.075 RON | 54.696 RON | 0 RON | 33.425 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 21.286 RON | 0 RON | 3.332 RON |
| Profit net | 103.792 RON | 49.718 RON | 124.802 RON | 97.599 RON | 134.507 RON | 53.104 RON | 53.595 RON | 0 RON | 32.380 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 22.198 RON | 0 RON | 3.332 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 43.323 RON | 28.560 RON | 0 RON | 9.537 RON | 14.901 RON | 20.265 RON | 25.629 RON | 16.597 RON | 16.597 RON | 16.597 RON |
| Active circulante | 459.037 RON | 497.954 RON | 501.206 RON | 316.386 RON | 221.185 RON | 112.101 RON | 46.940 RON | 29.532 RON | 31.533 RON | 8.708 RON |
| Stocuri | 21.594 RON | 3.667 RON | 960 RON | — | — | 0 RON | 5.148 RON | 5.148 RON | 5.048 RON | 5.448 RON |
| Creante | 381.537 RON | 432.092 RON | 356.500 RON | 44.144 RON | 38.589 RON | 34.649 RON | 23.934 RON | 20.432 RON | 6.638 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 55.906 RON | 62.195 RON | 143.746 RON | 272.242 RON | 182.596 RON | 77.452 RON | 17.858 RON | 3.952 RON | 19.847 RON | 3.260 RON |
| Datorii totale | 133.328 RON | 111.275 RON | 135.684 RON | 26.507 RON | 14.470 RON | 18.416 RON | 11.724 RON | 38.879 RON | 18.682 RON | 28.437 RON |
| Capitaluri proprii | 369.032 RON | 415.239 RON | 365.522 RON | 299.416 RON | 221.616 RON | 113.950 RON | 60.845 RON | 7.250 RON | 29.448 RON | -3.132 RON |
| Capital subscris varsat | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | — | 3 | 2 | — |
21 de contracte atribuite, in valoare de 80.023 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 3.602 lei.
Achizitii directe
2 contracte
3.600 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
19 contracte
76.423 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 16:30).