Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.075.859 RON | 123.144 RON | 43.450 RON | 55.834 RON | 421.737 RON | 434.121 RON | 0 |
| 2024 | 3.229.939 RON | 338.150 RON | 8.731 RON | 70.537 RON | 457.817 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 519.623 RON |
| 1 |
| 2023 | 2.340.095 RON | 344.692 RON | 77.036 RON | 85.379 RON | 483.130 RON | 491.473 RON | 1 |
| 2022 | 498.410 RON | -71.430 RON | 279.904 RON | 181.290 RON | 244.923 RON | 146.309 RON | 1 |
| 2021 | 1.212.908 RON | 138.720 RON | 347.781 RON | 200.715 RON | 364.805 RON | 217.739 RON | 1 |
| 2020 | 1.924.502 RON | 212.680 RON | 426.079 RON | 205.199 RON | 299.899 RON | 79.019 RON | 1 |
| 2019 | 1.887.422 RON | -23.236 RON | 662.957 RON | 225.041 RON | 304.255 RON | -133.661 RON | 1 |
| 2018 | 1.713.244 RON | -72.239 RON | 804.381 RON | 203.106 RON | 490.850 RON | -110.425 RON | 1 |
| 2017 | — | -78.186 RON | 238.688 RON | 159.254 RON | 41.248 RON | -38.186 RON | 1 |
| Cifra de afaceri | 2.075.859 RON | 3.229.939 RON | 2.340.095 RON | 498.410 RON | 1.212.908 RON | 1.924.502 RON | 1.887.422 RON | 1.713.244 RON | — |
| Venituri totale | 2.075.879 RON | 3.229.970 RON | 2.340.161 RON | 498.429 RON | 1.212.927 RON | 1.924.513 RON | 1.887.452 RON | 1.713.247 RON | 107 RON |
| Cheltuieli totale | 1.931.717 RON | 2.835.672 RON | 1.972.536 RON | 565.485 RON | 1.064.853 RON | 1.695.046 RON | 1.891.813 RON | 1.768.354 RON | 78.293 RON |
| Profit brut | 144.162 RON | 394.298 RON | 367.625 RON | 0 RON | 148.074 RON | 229.467 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 67.056 RON | 0 RON | 0 RON | 4.361 RON | 55.107 RON | 78.186 RON |
| Profit net | 123.144 RON | 338.150 RON | 344.692 RON | 0 RON | 138.720 RON | 212.680 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 71.430 RON | 0 RON | 0 RON | 23.236 RON | 72.239 RON | 78.186 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 55.834 RON | 70.537 RON | 85.379 RON | 181.290 RON | 200.715 RON | 205.199 RON | 225.041 RON | 203.106 RON | 159.254 RON |
| Active circulante | 421.737 RON | 457.817 RON | 483.130 RON | 244.923 RON | 364.805 RON | 299.899 RON | 304.255 RON | 490.850 RON | 41.248 RON |
| Stocuri | 89.700 RON | 107.068 RON | 165.713 RON | 4.517 RON | 89.812 RON | 92.348 RON | 165.723 RON | 157.855 RON | 1.876 RON |
| Creante | 330.422 RON | 133.836 RON | 88.851 RON | 115.379 RON | 136.698 RON | 114.368 RON | 135.989 RON | 325.857 RON | 28.447 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.615 RON | 216.913 RON | 228.566 RON | 125.027 RON | 138.295 RON | 93.183 RON | 2.543 RON | 7.138 RON | 10.925 RON |
| Datorii totale | 43.450 RON | 8.731 RON | 77.036 RON | 279.904 RON | 347.781 RON | 426.079 RON | 662.957 RON | 804.381 RON | 238.688 RON |
| Capitaluri proprii | 434.121 RON | 519.623 RON | 491.473 RON | 146.309 RON | 217.739 RON | 79.019 RON | -133.661 RON | -110.425 RON | -38.186 RON |
| Capital subscris varsat | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Nume | Cotă Capital |
|---|
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoană | 50% |
| persoană | 50% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
1 contract atribuit, in valoare de 3.191 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
3.191 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Amână judecarea cauzei la data de 15.09.2026, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 12.05.2026, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 24.02.2026, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 21.10.2025, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 27.05.2025, pentru continuarea procedurii.
Termen 25.02.2025, ora 8,30, pentru continuarea procedurii insolvenţei.
Amână judecarea cauzei la data de 22.10.2024, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 14.05.2024, pentru continuarea procedurii.
În temeiul art. 145 lit. A pct. c din Legea 85/2014: Dispune intarrea în faliment a debitoarei.Lichidator judiciar Continuum SPRL. Termen oentru continuarea procedurii 12.03.2024.
Amână judecarea cauzei la data de 07.11.2023.pentru continuarea procedurii
Termen 12.09.2023, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 28.03.2023, pentru continuarea procedurii.
HOTĂRÂRE Admite cererea formulată de creditorul DANUBE FUEL SRL în contradictoriu cu debitoarea ERAMOS LINE SRL. În temeiul art. 72 alin. 6 din Legea privind procedura insolvenţei nr. 85/2014, Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei faţă de debitoarea ERAMOS LINE SRL Desemnează provizoriu, pe practicianul în insolvenţă CONTINUUM SPRL în calitate de administrator judiciar Fixează termen de judecată la 17.01.2023.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 151 de zile de la data documentului, iar 28,1% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 14:40).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.