ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Amână judecarea cauzei la data de 31.08.2026, pentru continuarea procedurii.
Respinge cererea de închidere a procedurii concordatului preventiv. Acordă termen la data de 08.06.2026, pentru când vor fi ciate părţile. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, apel ce se va depune la Tribunalul Dolj. Pronun?ată azi, data de 30.03.2026, prin punerea soluţiei la dispozi?ia părţilor de către grefa instan?ei.
Amână judecarea cauzei la data de 30.03.2026, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 02.03.2026, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 19.01.2026, pentru continuarea procedurii.
Având în vedere: - Hotărârea nr. 4 din data de 26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Dolj, prin care au fost stabilite cauzele urgente ce se vor judeca în fiecare materie; - Hotărârea Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare Dicasterial din data de 27.08.2025 privind protestul personalului auxiliar de specialitate început cu data de 28.08.2025 pe perioadă nedeterminată; - Faţă de obiectul prezentei cauze care nu se încadrează în lista cauzelor urgente; Instanţa urmează a acorda termen de judecată după încetarea formelor de protest.
Amână judecarea cauzei la data de 01.09.2025, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 23.06.2025, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 12.05.2025, pentru continuarea procedurii.
pt. derularea planului de restructurare
Amână judecarea cauzei la data de 03.02.2025, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 11.11.2024, pentru continuarea procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 02.09.2024, pentru continuarea procedurii.
Admite cererea. Omologhează planul de restructurare privind pe debitoarea SC TEXTILE PRINT & EMBROIDERY SRL. În baza art. 28 alin. 5 din Legea nr. 85/2014, comunică hotărârea debitorului, administratorului concordatar şi creditorilor. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Dolj. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 01.04.2024.
Amână judecarea cauzei la data de 15.04.2024.
Admite cererea formulată de debitorul SC TEXTILE PRINT & EMBROIDERY SRL. Dispune deschiderea procedurii concordatului preventiv a debitorului SC TEXTILE PRINT & EMBROIDERY SRL. În temeiul art. 17 alin. 1 lit. b şi art. 23 alin. 5 din Legea nr. 85/2014, numeşte, în calitate de administrator concordatar, pe Management Company IPURL. În baza art. 23 alin. 5 din Legea nr. 85/2014 încheierea va fi comunicată, după rămânerea definitivă, oficiului registrului comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj, pentru efectuarea menţiunii. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 05.02.2024, ora 08:30 pentru când se vor cita debitorul şi administratorul concordatar. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Dolj. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 22.11.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 96.560 RON | 3.665 RON | 20.886 RON | 0 RON | 186.184 RON | 165.298 RON | 1 |
| 2024 | 106.860 RON | 18.752 RON | 14.553 RON | 0 RON | 176.185 RON | 161.632 RON | 1 |
| 2023 | 103.779 RON | 37.012 RON | 7.338 RON | 0 RON | 175.219 RON | 167.881 RON | 2 |
| 2022 | 102.941 RON | 53.270 RON | 5.640 RON | 0 RON | 136.509 RON | 130.869 RON | 1 |
| 2021 | 110.758 RON | 72.730 RON | 7.943 RON | 0 RON | 85.542 RON | 77.599 RON | 1 |
| 2020 | 76.838 RON | 23.867 RON | 24.403 RON | 0 RON | 29.272 RON | 4.869 RON | 3 |
| 2019 | 69.066 RON | 426 RON | 28.598 RON | 344 RON | 8.744 RON | -18.998 RON | 4 |
| 2018 | 18.286 RON | -16.457 RON | 26.377 RON | 344 RON | 6.608 RON | -19.425 RON | 1 |
| 2017 | 6.970 RON | -3.368 RON | 11.589 RON | 344 RON | 8.077 RON | -3.168 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 96.560 RON | 106.860 RON | 103.779 RON | 102.941 RON | 110.758 RON | 76.838 RON | 69.066 RON | 18.286 RON | 6.970 RON |
| Venituri totale | 96.561 RON | 106.861 RON | 103.780 RON | 102.942 RON | 110.758 RON | 78.177 RON | 69.066 RON | 18.286 RON | 6.973 RON |
| Cheltuieli totale | 91.930 RON | 87.040 RON | 65.730 RON | 47.603 RON | 34.771 RON | 52.388 RON | 67.951 RON | 34.559 RON | 10.271 RON |
| Profit brut | 4.631 RON | 19.821 RON | 38.050 RON | 55.339 RON | 75.987 RON | 25.789 RON | 1.115 RON | 0 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.273 RON | 3.298 RON |
| Profit net | 3.665 RON | 18.752 RON | 37.012 RON | 53.270 RON | 72.730 RON | 23.867 RON | 426 RON | 0 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.457 RON | 3.368 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 344 RON | 344 RON | 344 RON |
| Active circulante | 186.184 RON | 176.185 RON | 175.219 RON | 136.509 RON | 85.542 RON | 29.272 RON | 8.744 RON | 6.608 RON | 8.077 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.991 RON | 2.990 RON | 2.990 RON |
| Creante | 137.996 RON | 124.697 RON | 134.878 RON | 12.743 RON | 12.151 RON | 13.481 RON | 4.247 RON | 1.640 RON | 4.650 RON |
| Casa si conturi la banci | 48.188 RON | 51.488 RON | 40.341 RON | 123.766 RON | 73.391 RON | 15.791 RON | 1.506 RON | 1.978 RON | 437 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 512 RON | 0 RON | — |
| Datorii totale | 20.886 RON | 14.553 RON | 7.338 RON | 5.640 RON | 7.943 RON | 24.403 RON | 28.598 RON | 26.377 RON | 11.589 RON |
| Capitaluri proprii | 165.298 RON | 161.632 RON | 167.881 RON | 130.869 RON | 77.599 RON | 4.869 RON | -18.998 RON | -19.425 RON | -3.168 RON |
| Capital subscris varsat | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 3 | 4 | 1 | 1 |
11 contracte atribuite, in valoare de 24.260 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 24.271 lei.
Achizitii directe
11 contracte
24.260 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 07:31).