ONRC
ONRC
ANAF · anul 2023
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| firmăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar Mureş Insolvency SPRL, cu sediul în Tg-Mureş, str. G-ral Gh. Avramescu, nr.4, jud.Mureş şi, în consecinţă: În temeiul art. 174 din Legea nr. 85/2014 dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei Sales Upgrade SRL, cu sediul în Tg-Mureş, str. Arany Janos, nr.20, ap.1, jud. Mure?, înmatriculată sub nr. J26/849/2017 la Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Mureş, având CUI 37596108. Dispune radierea debitoarei din registrul comerţului. În temeiul art. 180 din Legea nr. 85/2014 descarcă pe lichidator de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 179 din Legea nr. 85/2014 dispune notificarea prezentei sentinţe debitoarei prin lichidatorul judiciar, creditorilor, asocia?ilor, Direc?iei Generale Regionale a Finan?elor Publice Braşov-Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş, Oficiului Registrului Comer?ului de pe lângă Tribunalul Mure?, pentru efectuarea men?iunilor de închidere a procedurii şi de radiere, prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Dispune înaintarea notei de decontare depusă de lichidatorul judiciar către UNPIR – Filiala Mureş pentru ca aceasta să-şi exercite atribuţiile prevăzute de OG nr. 86/2006 şi statut. Definitivă. Cu drept de apel, care va fi depus la Tribunalul Specializat Mureş, în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18.10.2023.
Pentru continuarea demersurilor în procedură, amână judecarea cauzei la data de 18.10.2023.
Stabileşte termen de judecată la data de 14.06.2023, pentru continuarea demersurilor în procedură
Admite cererea formulată de către debitoarea Societatea Sales Upgrade SRL, cu sediul în Tîrgu Mure?, str. Arany Janos, nr. 20, ap. 1, jud. Mure?, înmatriculată sub nr. J26/849/2017 la Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Mureş, având CUI 37596108. Constată că debitoarea sus menţionată este în stare de insolvenţă. Dispune deschiderea procedurii simplificate prevăzută de Legea nr. 85/2014 faţă de debitoarea cu datele de identificare de mai sus. Dispune dizolvarea şi intrarea acesteia în faliment. Ridică debitoarei dreptul de administrare, constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea. Constată suspendarea de drept privind toate acţiunile judiciare, extrajudiciare sau măsurile de executare silită pentru realizarea creanţelor asupra debitorului sau bunurilor sale, în condiţiile art. 75 din legea susmenţionată. Pune în vedere debitoarei să depună la dosarul cauzei, în termen de 10 zile de la primirea notificării, toate actele şi informaţiile prevăzute de art. 67 alin.1 din lege. Desemnează provizoriu în calitate de lichidator pe practicianul în insolvenţă Mure? Insolvency SPRL, cu sediul în Târgu Mure?, str. General Avramescu, nr. 4, jud. Mure?. Stabileşte în sarcina lichidatorului atribuţiile prevăzute de art. 58 alin.1 din Legea 85/2014, cât şi o remuneraţie provizorie de 1.500 lei, la care se adaugă un cuantum procentual de 5% din totalul sumelor distribuite creditorilor. În prima şedinţă a adunării generale a creditorilor va fi definitivată remuneraţia ce va fi suportată din averea debitoarei. Stabileşte în sarcina lichidatorului, atribuţia de conducere în tot a activităţii debitorului, precum şi cea de a întocmi şi de a păstra o listă cuprinzând toate încasările, plăţile şi compensările efectuate după data deschiderii procedurii. Stabileşte în sarcina lichidatorului atribuţia de a trimite o copie de pe sentinţa de deschidere a procedurii, autorităţilor şi instituţiilor care ţin registrele de publicitate pentru bunurile supuse transcripţiei, inscripţiei sau înregistrării in aceste registre, spre a se face menţiune în ceea ce priveşte bunurile aflate în patrimoniul debitorului, instanţelor şi băncilor, cărora, potrivit art. 86 al. 1, le dă dispoziţie să nu dispună de sumele debitoarei fără un ordin al lichidatorului judiciar. Lichidatorul va trimite o notificare tuturor creditorilor, debitorului şi Oficiului Registrului Comerţului, pentru efectuarea menţiunii, în conformitate cu prevederile art. 100 coroborate cu art. 147 din Legea nr. 85/2014,. Notificarea către creditori va cuprinde următoarele menţiuni: -termenul limită de depunere a opoziţiilor la încheierea de deschidere a procedurii este de 10 zile de la primirea notificării; -termenele stabilite prin hotărâre pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor, termenul de verificare a creanţelor, de afişare a tabelului preliminar, precum şi termenul de definitivare a tabelului creanţelor, când se vor soluţiona contestaţiile, cu atenţionarea că acestea din urmă trebuie depuse în termen de 7 zile de la publicarea tabelului în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă cu respectarea condiţiilor speciale prevăzute de art. 111 al. 3 şi 4 ; - locul, data şi ora primei adunări generale a creditorilor, având următoarea ordine de zi: confirmarea lichidatorului desemnat de judecătorul sindic şi a remuneraţiei acestuia, alegerea comitetului creditorilor, analizarea raportului cu cauze. Lichidatorul va publica de îndată în Buletinul procedurilor de insolvenţă această hotărâre a Adunării creditorilor, cu menţiunea că poate fi contestată de către creditori pentru motive de nelegalitate în 5 zile de la publicare; - cerinţele pentru ca o creanţă să fie admisibilă potrivit prevederilor art. 102 din Legea nr. 85/2014 şi taxa judiciară de timbru şi timbrul judiciar aferent; - termenul de depunere a raportului privind cauzele ajungerii în insolvenţă, precum şi posibilitatea studierii acestuia la sediul lichidatorului Registrul Comerţului sau la arhiva Tribunalului Specializat Mureş. Lichidatorul va lua măsurile ce decurg din aplicarea dispoziţiilor art. 53 raportat la art. 5 pct. 4 privind desemnarea unui administrator special. În acest sens, lichidatorul va convoca până pe data de 28.12.2022 adunarea asociaţilor debitoarei pentru desemnarea administratorului special, cu menţionarea în convocator a sancţiunii decăderii din drepturile recunoscute de procedură şi care sunt exercitate prin administrator special, în cazul în care nu se desemnează un administrator special. Până la data de 11.01.2023 lichidatorul va depune la dosar un raport asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia stării de insolvenţă a debitoarei, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă, raport care va cuprinde menţiunile cuvenite, conform dispoziţiilor art. 97 din Legea nr. 85/2014. Lichidatorul va aduce la cunoştinţa judecătorului sindic şi a creditorilor, dacă constată, din verificarea activităţii debitorului, existenţa unor transferuri frauduloase încheiate de debitor în dauna creditorilor şi va formula acţiuni pentru anularea lor. Stabileşte termenul limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei la data de 25.01.2023. Fixează termenul limită de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare, comunicare şi publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar al creanţelor la data de 15.02.2023. În anunţul de publicare în buletin, lichidatorul judiciar va menţiona în mod expres că termenul de depunere la tribunal a contestaţiilor împotriva tabelului preliminar este de 5 zile de la publicare. Fixează termenul pentru definitivarea tabelului creanţelor la data de 08.03.2023. Dispune deschiderea unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii potrivit dispoziţiilor art. 39 din legea menţionată. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Stabileşte prima săptămână a lunii pentru depunerea raportului prevăzut de art.59 al. 1 şi transmiterea spre publicarea lui în BPI, informaţie care va fi cuprinsă şi în notificarea către creditori în baza art. 100. Pentru termenul periodic prevăzut de al. 3 al. art. 59 se vor ataşa toate dovezile de publicare în BPI a rapoartelor lunare. Stabileşte termenul prevăzut de art. 59 al. 3 pe data de 08.03.2023. Executorie. Cu drept de apel în 7 zile de la comunicare cu debitoarea şi cu lichidatorul judiciar desemnat. Apelul se depune la Tribunalul Specializat Mureş şi se va judeca de către Curtea de Apel Tg. Mureş. Cu drept de opoziţie în 10 zile de la notificare cu creditorii. Pronunţată în şedinţă publică azi, 07.12.2022.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.12.2022. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 29.11.2022.
Amână pronunţarea în cauză la data de 29.11.2022. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 16.11.2022.
Amână pronunţarea în cauză la data de 16.11.2022. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.11.2022.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Actul de deschidere nu apare in index
Încheiere de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · BPI 20093/2022
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 2863/2023
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 4206/2023
Sentinţă de închidere a procedurii · BPI 16852/2023
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | — | -2.472 RON | 107.678 RON | 96.364 RON | 786 RON | -10.528 RON | — |
| 2021 | 1.200 RON | -12.745 RON | 106.039 RON | 92.614 RON | 1.619 RON | -11.806 RON | 1 |
| 2020 | 3.288 RON | -39.853 RON | 107.742 RON | 103.864 RON | 4.787 RON | 939 RON | 2 |
| 2019 | 32.614 RON | -76.263 RON | 95.618 RON | 107.614 RON | 31.607 RON | 44.542 RON | 2 |
| 2018 | 58.971 RON | 120.891 RON | 32.487 RON | 146.834 RON | 5.263 RON | 120.806 RON | 2 |
| 2017 | 6.000 RON | -1.085 RON | 1.180 RON | — | 1.095 RON | -85 RON | — |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | 1.200 RON | 3.288 RON | 32.614 RON | 58.971 RON | 6.000 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 11.200 RON | 17.315 RON | 48.364 RON | 225.570 RON | 6.000 RON |
| Cheltuieli totale | 2.472 RON | 23.609 RON | 57.135 RON | 124.301 RON | 103.949 RON | 6.905 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 121.621 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 2.472 RON | 12.409 RON | 39.820 RON | 75.937 RON | 0 RON | 905 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 120.891 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 2.472 RON | 12.745 RON | 39.853 RON | 76.263 RON | 0 RON | 1.085 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 96.364 RON | 92.614 RON | 103.864 RON | 107.614 RON | 146.834 RON | — |
| Active circulante | 786 RON | 1.619 RON | 4.787 RON | 31.607 RON | 5.263 RON | 1.095 RON |
| Creante | 511 RON | 476 RON | 476 RON | 30.908 RON | 1.793 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 275 RON | 1.143 RON | 4.311 RON | 699 RON | 3.470 RON | 1.095 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | 30 RON | 939 RON | 1.196 RON | — |
| Datorii totale | 107.678 RON | 106.039 RON | 107.742 RON | 95.618 RON | 32.487 RON | 1.180 RON |
| Capitaluri proprii | -10.528 RON | -11.806 RON | 939 RON | 44.542 RON | 120.806 RON | -85 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | — | 1 | 2 | 2 | 2 | — |
5 contracte atribuite, in valoare de 73.243 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 73.248 lei.
Achizitii directe
5 contracte
73.243 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 10:17).