ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de suspendare provizorie a executării silite, formulată de contestatorul SC GALFIRE PROTECT SRL, CUI ......, în contradictoriu cu intima?ii SHEQSAFE CONSULTING SRL, CIF .......?i TC FIRE EXPERT SRL, cu sediul în ........Dispune suspendarea provizorie a executării silite ce face obiectul dosarului de executare nr. 296/2022, aflat pe rolul BEJ Bârsan Firel ?i Bârsan Vicu?a Maria, numai în privin?a procesului verbal de sechestru din data de 12.09.2022, instituit de executorul judecătoresc şi doar cu privire la autoutilitara marca Dacia Dokker, înmatriculată sub nr. GL99AWR, ce purta anterior numărul de înmatriculare GL40WLG, având numărul de identificare UU18SDPJ556561820, până la soluţionarea cererii de suspendare a executării silite formulate în dosarul nr. 13326/233/2026, aflat pe rolul Judecătoriei Galaţi. Prezenta se va comunica de îndată către BEJ Bârsan Firel ?i Bârsan Vicu?a Maria. Fără cale de atac. Pronun?ată astăzi, 29.07.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Admite excepţia necompeten?ei teritoriale a Judecătoriei Gala?i, invocată de instan?ă din oficiu. Dispune declinarea competenţei de soluţionare a cauzei având ca obiect suspendare provizorie, formulată de contestatorul SC GALFIRE PROTECT SRL, în contradictoriu cu intima?ii SHEQSAFE CONSULTING SRL ?i TC FIRE EXPERT SRL, în favoarea Judecătoriei Tecuci. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 14.07.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 362.812 RON | 39.266 RON | 701.090 RON | 63.577 RON | 536.445 RON | 33.449 RON | 1 |
| 2024 | 496.754 RON | -55.870 RON | 1.056.732 RON | 168.122 RON | 748.275 RON | -5.818 RON | 2 |
| 2023 | 880.721 RON | 83.413 RON | 1.039.085 RON | 288.306 RON | 701.310 RON | 85.048 RON | 5 |
| 2022 | 1.348.071 RON | 50.789 RON | 1.066.499 RON | 421.643 RON | 701.827 RON | 191.488 RON | 8 |
| 2021 | 1.621.097 RON | 78.634 RON | 1.050.656 RON | 348.649 RON | 708.189 RON | 140.699 RON | 10 |
| 2020 | 1.897.145 RON | 383.926 RON | 628.118 RON | 175.749 RON | 840.834 RON | 388.465 RON | 6 |
| 2019 | 650.695 RON | 56.155 RON | 272.268 RON | 106.972 RON | 225.736 RON | 60.440 RON | 2 |
| 2018 | 186.393 RON | 43.599 RON | 78.714 RON | 49.841 RON | 75.597 RON | 46.724 RON | 1 |
| 2017 | 10.267 RON | 2.925 RON | 9.773 RON | 465 RON | 12.433 RON | 3.125 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 362.812 RON | 496.754 RON | 880.721 RON | 1.348.071 RON | 1.621.097 RON | 1.897.145 RON | 650.695 RON | 186.393 RON | 10.267 RON |
| Venituri totale | 502.104 RON | 506.989 RON | 949.236 RON | 1.380.703 RON | 1.651.894 RON | 1.899.927 RON | 650.754 RON | 186.602 RON | 10.267 RON |
| Cheltuieli totale | 448.975 RON | 550.405 RON | 858.098 RON | 1.319.823 RON | 1.556.949 RON | 1.497.192 RON | 588.091 RON | 139.228 RON | 7.034 RON |
| Profit brut | 53.129 RON | 0 RON | 91.138 RON | 60.880 RON | 94.945 RON | 402.735 RON | 62.663 RON | 47.374 RON | 3.233 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 43.416 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 39.266 RON | 0 RON | 83.413 RON | 50.789 RON | 78.634 RON | 383.926 RON | 56.155 RON | 43.599 RON | 2.925 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 55.870 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 63.577 RON | 168.122 RON | 288.306 RON | 421.643 RON | 348.649 RON | 175.749 RON | 106.972 RON | 49.841 RON | 465 RON |
| Active circulante | 536.445 RON | 748.275 RON | 701.310 RON | 701.827 RON | 708.189 RON | 840.834 RON | 225.736 RON | 75.597 RON | 12.433 RON |
| Stocuri | 197.248 RON | 350.151 RON | 302.846 RON | 301.626 RON | 295.156 RON | 155.075 RON | 40.801 RON | 24.096 RON | 10.755 RON |
| Creante | 291.354 RON | 361.339 RON | 345.920 RON | 241.039 RON | 272.474 RON | 404.350 RON | 60.535 RON | 31.700 RON | 32 RON |
| Casa si conturi la banci | 47.843 RON | 36.785 RON | 52.544 RON | 159.162 RON | 140.559 RON | 281.409 RON | 124.400 RON | 19.801 RON | 1.646 RON |
| Cheltuieli in avans | 134.517 RON | 134.517 RON | 134.517 RON | 134.517 RON | 134.517 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 701.090 RON | 1.056.732 RON | 1.039.085 RON | 1.066.499 RON | 1.050.656 RON | 628.118 RON | 272.268 RON | 78.714 RON | 9.773 RON |
| Capitaluri proprii | 33.449 RON | -5.818 RON | 85.048 RON | 191.488 RON | 140.699 RON | 388.465 RON | 60.440 RON | 46.724 RON | 3.125 RON |
| Capital subscris varsat | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 2 | 5 | 8 | 10 | 6 | 2 | 1 | — |
752 de contracte atribuite, in valoare de 2.689.317 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.595.967 lei.
Achizitii directe
722 de contracte
2.595.245 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
30 de contracte
94.072 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 08:58).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 13 | ofertant · l-a avut subcontractant | 12 | — | vezi ↗ | |
ARHITONE SRLCUI 37827067 | 7 | ofertant · l-a avut subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
BOŞCDAN CONSTRUCT SRLCUI 24944006 | 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
DAVIDE CONSTRUCT SRLCUI 22291326 | 9 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
| 9 | ofertant · l-a avut subcontractant | 5 | — | vezi ↗ | |
BIA CONSPROIECT SRLCUI 29523300 | 7 | subcontractant · aceeași ofertă | 7 | — | vezi ↗ |
CONINSTALL FXF SRLCUI 26204004 | 6 | co-subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
DIAMSES SRLCUI 4821343 | 8 | co-subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
MOBILNET GROUP SRLCUI 16227965 | 5 | co-subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
DASCON GLOBAL CONSTRUCT SRLCUI 28438931 | 6 | terț susținător · aceeași ofertă | 5 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 75 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.