BLOOMING GARDEN SRL
- J23/3164/2017ILFOVdin 22.06.2017
- J40/17357/2019BUCURESTIdin 18.12.2019in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanănu mai e administrator | 50% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
DOSAR NR. 5617/302/2026 HOT. Admite cererea de emitere a ordonanţei de plată. Ordonă debitoarei să plătească creditorului suma de 16.990 USD – restituire împrumut, în termen de 30 de zile de la comunicarea/înmânarea prezentei hotărâri. Obligă debitoarea la plata către creditor a sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată (taxa judiciară de timbru). Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare, care se va depune la Judecătoria sectorului 5 Bucureşti, în termen de 10 zile de la comunicare/înmânare. Pronunţată azi, 17 iunie 2026 şi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
stabilire termen de judecată, cu citarea părţilor
Admite excepţia prescripţiei dreptului material pentru perioadă anterioară datei de 20.07.2020 şi, în consecinţă, respinge cererea ca fiind prescrisă pentru această perioadă. Respinge în rest cererea, ca neîntemeiată. Cu apel, în 10 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Bucureşti Secţia a VIII-a Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale. Pronunţată astăzi, 26.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea la data de 26.06.2024, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 12.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 12.06.2024, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică azi, 30.05.2024.
Admite excepţia necompetenţei materiale a Judecătoriei Sectorului 5 Bucureşti, invocată de pârâtă. Dispune declinarea competenţei de soluţionare a cauzei având ca obiect pretenţii, formulată de reclamanta BLOOMING GARDEN S.R.L. (date), în contradictoriu cu pârâta GIURGIUCA MARINA SIMINA (date), în favoarea Tribunalului Bucureşti. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 11.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Fixează termen de judecată la data de 11.03.2024, ora 11:00, cu citarea părţilor, în şedinţă publică. Se comunică întâmpinarea reclamantului cu menţiunea că are posibilitatea depunerii unui răspuns la întâmpinare în termen de 10 zile de la comunicare.
Se comunica cererea de chemare în judecată şi înscrisurile aferente. Stabileşte termen administrativ la 26.10.2023, fără prezenţa părţilor.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | — | -329.325 RON | 1.096.350 RON | 453.946 RON | 588.575 RON | -50.692 RON | 1 |
| 2023 | 1.535.102 RON | 22.705 RON | 775.315 RON | 454.595 RON | 596.216 RON | 278.633 RON | 1 |
| 2022 | 2.759.860 RON | -38.926 RON | 1.101.840 RON | 455.343 RON | 899.288 RON | 255.928 RON | 2 |
| 2021 | 3.682.191 RON | 166.073 RON | 1.251.789 RON | 454.705 RON | 1.091.938 RON | 294.854 RON | 1 |
| 2020 | 2.026.390 RON | 123.786 RON | 592.054 RON | 361 RON | 720.474 RON | 128.781 RON | 1 |
| 2019 | 583.666 RON | 128.450 RON | 490.169 RON | 221 RON | 623.393 RON | 133.445 RON | 1 |
| 2018 | 16.000 RON | 3.733 RON | 1.252 RON | — | 5.646 RON | 4.394 RON | — |
| 2017 | 5.409 RON | 462 RON | 934 RON | 124 RON | 1.472 RON | 662 RON | — |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | 1.535.102 RON | 2.759.860 RON | 3.682.191 RON | 2.026.390 RON | 583.666 RON | 16.000 RON | 5.409 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 1.536.684 RON | 2.764.199 RON | 3.688.644 RON | 2.045.636 RON | 583.774 RON | 16.000 RON | 5.409 RON |
| Cheltuieli totale | 329.325 RON | 1.500.410 RON | 2.785.069 RON | 3.495.745 RON | 1.902.719 RON | 437.814 RON | 11.787 RON | 4.785 RON |
| Profit brut | 0 RON | 36.274 RON | 0 RON | 192.899 RON | 142.917 RON | 145.960 RON | 4.213 RON | 624 RON |
| Pierdere bruta | 329.325 RON | 0 RON | 20.870 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 22.705 RON | 0 RON | 166.073 RON | 123.786 RON | 128.450 RON | 3.733 RON | 462 RON |
| Pierdere neta | 329.325 RON | 0 RON | 38.926 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 453.946 RON | 454.595 RON | 455.343 RON | 454.705 RON | 361 RON | 221 RON | — | 124 RON |
| Active circulante | 588.575 RON | 596.216 RON | 899.288 RON | 1.091.938 RON | 720.474 RON | 623.393 RON | 5.646 RON | 1.472 RON |
| Stocuri | 233.583 RON | 233.583 RON | 453.603 RON | 419.104 RON | 350.450 RON | 118.457 RON | — | — |
| Creante | 191.534 RON | 191.534 RON | 276.395 RON | 397.024 RON | 360.424 RON | 495.979 RON | — | — |
| Casa si conturi la banci | 163.458 RON | 171.099 RON | 169.290 RON | 275.810 RON | 9.600 RON | 8.957 RON | 5.646 RON | 1.472 RON |
| Cheltuieli in avans | 3.137 RON | 3.137 RON | 3.137 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.096.350 RON | 775.315 RON | 1.101.840 RON | 1.251.789 RON | 592.054 RON | 490.169 RON | 1.252 RON | 934 RON |
| Capitaluri proprii | -50.692 RON | 278.633 RON | 255.928 RON | 294.854 RON | 128.781 RON | 133.445 RON | 4.394 RON | 662 RON |
| Capital subscris varsat | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | — |
1 contract atribuit, in valoare de 14.700 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 14.701 lei.
Achizitii directe
1 contract
14.700 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).