ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca nefondat apelul civil declarat de contestatoarea VIOTIP NIC SRL împotriva sentinţei civile nr. 206/2023 pronunţată de Judecătoria Deva, judeţul Hunedoara. Fără cheltuieli de judecată în apel. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi 01.02.2024.
Respinge ca neîntemeiată contesta?ia la executare formulată de contestatoarea S.C. VIOTIP NIC S.R.L., în contradictoriu cu intimata BRAI CATA S.R.L. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Deva. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 13.02.2023.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13/02/2023. Stabileşte că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 31/01/2023.
pentru a da posibilitatea contestatoarei să achite suma de 63 lei aferentă fotocopierii dosarului execuţional şi să facă dovada în acest sens.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 50.246 RON | 6.159 RON | 12.945 RON | 8.265 RON | 13.088 RON | 7.226 RON | 0 |
| 2024 | 71.271 RON | 18.406 RON | 7.272 RON | 13.801 RON | 37.392 RON | 41.067 RON | 0 |
| 2023 | 63.797 RON | 17.386 RON | 7.524 RON | 19.338 RON | 52.155 RON | 59.442 RON | 0 |
| 2022 | 62.289 RON | 3.883 RON | 8.992 RON | 24.875 RON | 32.369 RON | 42.055 RON | 0 |
| 2021 | 57.154 RON | -4.863 RON | 7.218 RON | 30.411 RON | 22.842 RON | 38.172 RON | — |
| 2020 | 66.546 RON | 27.260 RON | 904 RON | 31.487 RON | 21.992 RON | 43.035 RON | — |
| 2019 | 60.285 RON | 23.947 RON | 1.956 RON | 19.603 RON | 21.127 RON | 38.774 RON | — |
| 2018 | 40.729 RON | 13.331 RON | 23.064 RON | 22.581 RON | 15.310 RON | 14.827 RON | — |
| 2017 | 17.477 RON | 1.296 RON | 34.799 RON | 25.559 RON | 10.736 RON | 1.496 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50.246 RON | 71.271 RON | 63.797 RON | 62.289 RON | 57.154 RON | 66.546 RON | 60.285 RON | 40.729 RON | 17.477 RON |
| Venituri totale | 51.933 RON | 72.948 RON | 65.468 RON | 63.957 RON | 59.357 RON | 66.685 RON | 60.285 RON | 40.729 RON | 17.477 RON |
| Cheltuieli totale | 44.233 RON | 51.119 RON | 45.119 RON | 58.242 RON | 62.793 RON | 38.401 RON | 34.560 RON | 26.175 RON | 15.676 RON |
| Profit brut | 7.700 RON | 21.829 RON | 20.349 RON | 5.715 RON | 0 RON | 28.284 RON | 25.725 RON | 14.554 RON | 1.801 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.436 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 6.159 RON | 18.406 RON | 17.386 RON | 3.883 RON | 0 RON | 27.260 RON | 23.947 RON | 13.331 RON | 1.296 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.863 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 8.265 RON | 13.801 RON | 19.338 RON | 24.875 RON | 30.411 RON | 31.487 RON | 19.603 RON | 22.581 RON | 25.559 RON |
| Active circulante | 13.088 RON | 37.392 RON | 52.155 RON | 32.369 RON | 22.842 RON | 21.992 RON | 21.127 RON | 15.310 RON | 10.736 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.422 RON | 3.350 RON | 632 RON | 1.361 RON | 439 RON |
| Creante | 8.035 RON | 12.990 RON | -50 RON | 0 RON | — | — | — | — | — |
| Casa si conturi la banci | 5.053 RON | 24.402 RON | 52.205 RON | 32.369 RON | 19.420 RON | 18.642 RON | 20.495 RON | 13.949 RON | 10.297 RON |
| Datorii totale | 12.945 RON | 7.272 RON | 7.524 RON | 8.992 RON | 7.218 RON | 904 RON | 1.956 RON | 23.064 RON | 34.799 RON |
| Venituri in avans | 1.182 RON | 2.854 RON | 4.527 RON | 6.197 RON | 7.863 RON | 9.540 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 7.226 RON | 41.067 RON | 59.442 RON | 42.055 RON | 38.172 RON | 43.035 RON | 38.774 RON | 14.827 RON | 1.496 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
12 contracte atribuite, in valoare de 14.810 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
12 contracte
14.810 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 02:56).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.