ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
ap. 1
ap. 2
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta INVESTCAPITAL LTD în contradictoriu cu pârâta DENISCOOP SRL şi, în consecinţă: Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 658,40 RON reprezentând debit principal, a sumei de 184,10 RON reprezentând penalităţi de întârziere pentru fiecare zi calendaristică de întârziere, calculate de creditorul iniţial asupra valorii totale a facturii, a sumei de 550,10 RON reprezentând taxe comerciale/ taxe financiare/ taxe TV şi echipamente. Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare, începând cu data introducerii cererii de valoare redusă (10.09.2024) şi până la plata efectivă a debitului principal. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 250 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând contravaloarea taxei judiciare de timbru. Executorie. Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare. În caz de exercitare a căii de atac, cererea de apel se va depune la Judecătoria Sighişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, 17.12.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.625.994 RON | 142.058 RON | 156.223 RON | 1.012.108 RON | 443.539 RON | 1.076.505 RON | 17 |
| 2024 | 3.419.904 RON | 888 RON | 477.646 RON | 1.130.235 RON | 567.692 RON | 934.447 RON | 19 |
| 2023 | 3.888.267 RON | 496.295 RON | 120.676 RON | 1.128.625 RON | 279.992 RON | 933.559 RON | 19 |
| 2022 | 4.203.648 RON | 126.911 RON | 582.302 RON | 579.676 RON | 962.421 RON | 437.264 RON | 20 |
| 2021 | 4.065.363 RON | 52.288 RON | 545.246 RON | 588.612 RON | 477.507 RON | 520.873 RON | 20 |
| 2020 | 4.161.958 RON | 137.883 RON | 363.823 RON | 633.793 RON | 224.930 RON | 494.900 RON | 21 |
| 2019 | 3.968.335 RON | 75.241 RON | 452.142 RON | 727.562 RON | 543.229 RON | 818.649 RON | — |
| 2018 | 4.271.052 RON | 25.967 RON | 535.452 RON | 878.949 RON | 736.749 RON | 1.080.246 RON | — |
| 2017 | 4.721.863 RON | 16.741 RON | 565.707 RON | 1.043.893 RON | 575.913 RON | 1.054.099 RON | — |
| 2016 | 5.042.530 RON | 255.741 RON | 549.409 RON | 1.068.468 RON | 518.299 RON | 1.037.358 RON | — |
| 2015 | 4.368.514 RON | 319.933 RON | 715.839 RON | 1.117.831 RON | 379.805 RON | 781.797 RON | — |
| 2014 | 4.567.597 RON | 184.125 RON | 1.570.520 RON | 1.118.351 RON | 632.502 RON | 180.333 RON | — |
| 2013 | 3.154.342 RON | 118.715 RON | 1.962.003 RON | 1.165.275 RON | 981.270 RON | 184.542 RON | 18 |
| 2012 | 3.071.161 RON | 213.582 RON | 1.699.579 RON | 1.062.109 RON | 796.493 RON | 159.023 RON | 18 |
| 2011 | 2.134.683 RON | 2.085 RON | 1.542.531 RON | 862.079 RON | 625.893 RON | -54.559 RON | 18 |
| 2010 | 1.797.749 RON | -117.876 RON | 1.472.313 RON | 794.674 RON | 620.996 RON | -56.643 RON | 20 |
| 2009 | 1.965.228 RON | 22.268 RON | 1.279.808 RON | 791.635 RON | 549.406 RON | 61.233 RON | 20 |
| 2008 | 2.214.266 RON | 6.822 RON | 1.205.673 RON | 705.711 RON | 538.927 RON | 38.965 RON | 20 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.625.994 RON | 3.419.904 RON | 3.888.267 RON | 4.203.648 RON | 4.065.363 RON | 4.161.958 RON | 3.968.335 RON | 4.271.052 RON | 4.721.863 RON | 5.042.530 RON | 4.368.514 RON | 4.567.597 RON | 3.154.342 RON | 3.071.161 RON | 2.134.683 RON | 1.797.749 RON | 1.965.228 RON | 2.214.266 RON |
| Venituri totale | 3.850.275 RON | 3.497.631 RON | 4.086.395 RON | 4.371.133 RON | 4.083.202 RON | 4.409.273 RON | 3.968.335 RON | 4.271.052 RON | 4.721.863 RON | 5.042.530 RON | 4.899.037 RON | 4.567.599 RON | 3.154.344 RON | 3.071.201 RON | 2.134.718 RON | 1.797.785 RON | 2.071.145 RON | 2.214.266 RON |
| Cheltuieli totale | 3.680.544 RON | 3.489.597 RON | 3.524.040 RON | 4.203.018 RON | 4.016.784 RON | 4.244.458 RON | 3.877.471 RON | 4.240.139 RON | 4.701.865 RON | 4.737.799 RON | 4.518.609 RON | 4.355.374 RON | 3.017.614 RON | 2.826.343 RON | 2.132.633 RON | 1.909.211 RON | 2.043.144 RON | 2.205.743 RON |
| Profit brut | 169.731 RON | 8.034 RON | 562.355 RON | 168.115 RON | 66.418 RON | 164.815 RON | 90.864 RON | 30.913 RON | 19.998 RON | 304.731 RON | 380.428 RON | 212.225 RON | 136.730 RON | 244.858 RON | 2.085 RON | — | 28.001 RON | 8.523 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 111.426 RON | — | — |
| Profit net | 142.058 RON | 888 RON | 496.295 RON | 126.911 RON | 52.288 RON | 137.883 RON | 75.241 RON | 25.967 RON | 16.741 RON | 255.741 RON | 319.933 RON | 184.125 RON | 118.715 RON | 213.582 RON | 2.085 RON | — | 22.268 RON | 6.822 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 117.876 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.012.108 RON | 1.130.235 RON | 1.128.625 RON | 579.676 RON | 588.612 RON | 633.793 RON | 727.562 RON | 878.949 RON | 1.043.893 RON | 1.068.468 RON | 1.117.831 RON | 1.118.351 RON | 1.165.275 RON | 1.062.109 RON | 862.079 RON | 794.674 RON | 791.635 RON | 705.711 RON |
| Active circulante | 443.539 RON | 567.692 RON | 279.992 RON | 962.421 RON | 477.507 RON | 224.930 RON | 543.229 RON | 736.749 RON | 575.913 RON | 518.299 RON | 379.805 RON | 632.502 RON | 981.270 RON | 796.493 RON | 625.893 RON | 620.996 RON | 549.406 RON | 538.927 RON |
| Stocuri | 120.296 RON | 92.784 RON | 149.771 RON | 151.668 RON | 139.822 RON | 108.007 RON | 257.526 RON | 246.387 RON | 221.539 RON | 262.173 RON | 153.008 RON | 228.867 RON | 622.888 RON | 291.735 RON | 341.334 RON | 393.852 RON | 358.663 RON | 350.256 RON |
| Creante | 79.399 RON | 39.173 RON | 21.157 RON | 20.177 RON | 12.785 RON | 13.434 RON | 51.633 RON | 133.649 RON | 216.173 RON | 176.152 RON | 194.032 RON | 177.165 RON | 241.521 RON | 416.509 RON | 203.056 RON | 150.441 RON | 117.193 RON | 89.183 RON |
| Casa si conturi la banci | 243.844 RON | 435.735 RON | 109.064 RON | 790.576 RON | 324.900 RON | 103.489 RON | 234.070 RON | 356.713 RON | 138.201 RON | 79.974 RON | 32.765 RON | 226.470 RON | 116.861 RON | 88.249 RON | 81.503 RON | 76.703 RON | 73.550 RON | 99.488 RON |
| Datorii totale | 156.223 RON | 477.646 RON | 120.676 RON | 582.302 RON | 545.246 RON | 363.823 RON | 452.142 RON | 535.452 RON | 565.707 RON | 549.409 RON | 715.839 RON | 1.570.520 RON | 1.962.003 RON | 1.699.579 RON | 1.542.531 RON | 1.472.313 RON | 1.279.808 RON | 1.205.673 RON |
| Venituri in avans | 222.919 RON | 285.834 RON | 354.382 RON | 522.531 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.076.505 RON | 934.447 RON | 933.559 RON | 437.264 RON | 520.873 RON | 494.900 RON | 818.649 RON | 1.080.246 RON | 1.054.099 RON | 1.037.358 RON | 781.797 RON | 180.333 RON | 184.542 RON | 159.023 RON | -54.559 RON | -56.643 RON | 61.233 RON | 38.965 RON |
| Capital subscris varsat | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 11.680 RON | 11.680 RON | 11.860 RON | 11.860 RON | — | — | — | — | — | — |
| Nr. mediu salariati | 17 | 19 | 19 | 20 | 20 | 21 | — | — | — | — | — | — | 18 | 18 | 18 | 20 | 20 | 20 |
3 contracte atribuite, in valoare de 1.040.298 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
1 contract
999.020 lei
Achizitii offline
2 contracte
41.278 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 08:51).