ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.536.954 RON | 159.020 RON | 59.957 RON | 17.923 RON | 467.228 RON | 159.260 RON | 8 |
| 2024 | 1.523.324 RON | 195.772 RON | 108.960 RON | 32.459 RON | 506.369 RON | 196.012 RON | 9 |
| 2023 | 1.229.780 RON | 155.647 RON | 68.491 RON | 59.488 RON | 387.899 RON | 155.887 RON | 8 |
| 2022 | 1.237.940 RON | 207.563 RON | 60.583 RON | 30.119 RON | 385.173 RON | 207.803 RON | 16 |
| 2021 | 1.148.213 RON | 159.215 RON | 37.228 RON | 46.778 RON | 351.459 RON | 159.455 RON | 0 |
| 2020 | 1.234.402 RON | 214.216 RON | 29.742 RON | 63.437 RON | 346.331 RON | 214.456 RON | 9 |
| 2019 | 1.299.360 RON | 215.050 RON | 41.009 RON | 966 RON | 432.633 RON | 215.290 RON | 11 |
| 2018 | 1.166.354 RON | 164.258 RON | 45.213 RON | 966 RON | 394.096 RON | 164.498 RON | 7 |
| 2017 | 259.296 RON | 22.255 RON | 38.744 RON | 966 RON | 213.872 RON | 22.455 RON | 9 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.536.954 RON | 1.523.324 RON | 1.229.780 RON | 1.237.940 RON | 1.148.213 RON | 1.234.402 RON | 1.299.360 RON | 1.166.354 RON | 259.296 RON |
| Venituri totale | 1.541.764 RON | 1.526.784 RON | 1.232.642 RON | 1.237.962 RON | 1.148.233 RON | 1.234.421 RON | 1.299.378 RON | 1.166.366 RON | 259.296 RON |
| Cheltuieli totale | 1.353.422 RON | 1.286.223 RON | 1.064.742 RON | 1.018.288 RON | 977.820 RON | 1.008.790 RON | 1.071.334 RON | 990.445 RON | 234.441 RON |
| Profit brut | 188.342 RON | 240.561 RON | 167.900 RON | 219.674 RON | 170.413 RON | 225.631 RON | 228.044 RON | 175.921 RON | 24.855 RON |
| Profit net | 159.020 RON | 195.772 RON | 155.647 RON | 207.563 RON | 159.215 RON | 214.216 RON | 215.050 RON | 164.258 RON | 22.255 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 17.923 RON | 32.459 RON | 59.488 RON | 30.119 RON | 46.778 RON | 63.437 RON | 966 RON | 966 RON | 966 RON |
| Active circulante | 467.228 RON | 506.369 RON | 387.899 RON | 385.173 RON | 351.459 RON | 346.331 RON | 432.633 RON | 394.096 RON | 213.872 RON |
| Stocuri | 106.806 RON | 58.910 RON | 74.640 RON | 53.591 RON | 46.774 RON | 44.455 RON | 48.123 RON | 61.341 RON | 52.849 RON |
| Creante | 150.901 RON | 137.066 RON | 85.820 RON | 187.963 RON | 94.224 RON | 9.675 RON | 119.290 RON | 13.618 RON | 9.992 RON |
| Casa si conturi la banci | 209.521 RON | 310.393 RON | 227.439 RON | 143.619 RON | 210.461 RON | 292.201 RON | 265.220 RON | 319.137 RON | 151.031 RON |
| Cheltuieli in avans | 4.180 RON | 3.755 RON | 2.585 RON | 47.753 RON | 778 RON | 1.848 RON | 1.299 RON | 154 RON | — |
| Datorii totale | 59.957 RON | 108.960 RON | 68.491 RON | 60.583 RON | 37.228 RON | 29.742 RON | 41.009 RON | 45.213 RON | 38.744 RON |
| Venituri in avans | 270.114 RON | 237.611 RON | 225.594 RON | 194.659 RON | 202.332 RON | 167.418 RON | 178.599 RON | 185.505 RON | 153.639 RON |
| Capitaluri proprii | 159.260 RON | 196.012 RON | 155.887 RON | 207.803 RON | 159.455 RON | 214.456 RON | 215.290 RON | 164.498 RON | 22.455 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 9 | 8 | 16 | 0 | 9 | 11 | 7 | 9 |
31 de contracte atribuite, in valoare de 797.321 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 793.955 lei.
Achizitii directe
21 de contracte
793.934 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
10 contracte
3.387 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 15:41).