Actul de deschidere nu apare in index
Încheiere de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · BPI 20518/2021
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 21889/2021
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 271/2022
Sentinţă de închidere a procedurii · BPI 9404/2025
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | — | -73 RON | 262.261 RON | 3.543 RON | 57.521 RON | -201.197 RON | — |
| 2023 | — | 0 RON | 269.156 RON | 3.543 RON | 64.489 RON |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| -201.124 RON |
| — |
| 2022 | — | -370 RON | 269.156 RON | 3.543 RON | 64.489 RON | -201.124 RON | — |
| 2021 | 24.636 RON | -206.977 RON | 258.857 RON | 3.543 RON | 54.560 RON | -200.754 RON | — |
| 2020 | 1.188.206 RON | 106.187 RON | 296.761 RON | — | 145.817 RON | -150.944 RON | 2 |
| 2019 | 706.213 RON | -468.164 RON | 682.576 RON | 229.834 RON | 195.611 RON | -257.131 RON | 4 |
| 2018 | 735.560 RON | 103.997 RON | 219.340 RON | 210.134 RON | 220.228 RON | 211.022 RON | 3 |
| 2017 | 124.010 RON | 106.815 RON | 3.720 RON | 95.000 RON | 15.735 RON | 107.015 RON | — |
| Cifra de afaceri |
| — |
| — |
| — |
| 24.636 RON |
| 1.188.206 RON |
| 706.213 RON |
| 735.560 RON |
| 124.010 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 24.636 RON | 1.352.324 RON | 708.146 RON | 735.597 RON | 124.010 RON |
| Cheltuieli totale | 73 RON | — | 370 RON | 230.874 RON | 1.217.006 RON | 1.169.229 RON | 624.244 RON | 13.475 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 135.318 RON | 0 RON | 111.353 RON | 110.535 RON |
| Pierdere bruta | 73 RON | 0 RON | 370 RON | 206.238 RON | 0 RON | 461.083 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 106.187 RON | 0 RON | 103.997 RON | 106.815 RON |
| Pierdere neta | 73 RON | 0 RON | 370 RON | 206.977 RON | 0 RON | 468.164 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 3.543 RON | 3.543 RON | 3.543 RON | 3.543 RON | — | 229.834 RON | 210.134 RON | 95.000 RON |
| Active circulante | 57.521 RON | 64.489 RON | 64.489 RON | 54.560 RON | 145.817 RON | 195.611 RON | 220.228 RON | 15.735 RON |
| Stocuri | — | — | — | — | — | 12.954 RON | 6.700 RON | — |
| Creante | 51.000 RON | 51.000 RON | 51.000 RON | 49.858 RON | 132.219 RON | 164.653 RON | 155.507 RON | 4.900 RON |
| Casa si conturi la banci | 6.521 RON | 13.489 RON | 13.489 RON | 4.702 RON | 13.598 RON | 18.004 RON | 58.021 RON | — |
| Datorii totale | 262.261 RON | 269.156 RON | 269.156 RON | 258.857 RON | 296.761 RON | 682.576 RON | 219.340 RON | 3.720 RON |
| Capitaluri proprii | -201.197 RON | -201.124 RON | -201.124 RON | -200.754 RON | -150.944 RON | -257.131 RON | 211.022 RON | 107.015 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 220 RON | 220 RON | — | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | — | 2 | 4 | 3 | — |
ONRC
ONRC
ANAF · anul 2024
ANAF · 30.06.2026
Fără denumire: codul înseamnă altceva în Rev.2 față de Rev.3, iar revizia nu e înregistrată.
| Nume | Cotă Capital |
|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| firmăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Un administrator din registru nu a putut fi legat de o identitate, așa că nu apare mai sus — îi potrivim după identificator, niciodată după nume.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Aprobă raportul final întocmit de lichidatorul judiciar EXPERT CONT INSOLVENCY SPRL. În temeiul art. 175 alin.2 din Legea nr. 85/2014, privind procedura insolvenţei, închide procedura falimentului simplificat faţă de debitoarea MAKEDONIA M S CONSTRUCT SRL. Dispune radierea debitoarei MAKEDONIA MS CONSTRUCT SRL din Registrul Comerţului. În temeiul art. 180 din Legea 85/2014, descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 179 din Legea 85/2014, sentin?a de închidere a procedurii va fi notificată Direc?iei Generale a Finan?elor Publice Galaţi ?i Oficiului Registrului Comer?ului de pe lângă Tribunalul Buzău, pentru efectuarea men?iunii. Notifica sentin?a şi creditorilor, prin publicare în BPI. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolven?ă. Executorie. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 24.03.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
continuarea procedurii insolvenţei
Pentru continuarea procedurii de insolvenţă.
Pentru continuarea procedurii de insolventa.
Preschimbă, din oficiu termenul de judecată de la data de 20.02.2024, la data de 27.02.2024, ora 11:00, pentru când vor fi citate părţile, prin BPI. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 07.11.2023.
în vederea continuării proceudrii
Termen pentru solu?ionarea dosarului aflat pe rolul Judecătoriei Buzău.
Termen în vederea recuperării creanţelor.
Acordă termen de judecată la data de 14,.02.2023 pentru continuarea procedurii simplificate de insolbvenţă
23.11.2022 pentru continuarea procedurii, respectiv încasarea unor creanţe
Acordă termen la 19-09.2022 în vederea în vederea continuării procedurii simplificate şi defăşurarea licitaţiilor
Respinge, ca neîntemeiată, opoziţia creditoarei D.G.R.F.P. Galaţi – A.J.F.P. Buzău la deschiderea procedurii simplificate a falimentului debitoarei MAKEDONIA M S CONSTRUCT S.R.L., dispusă prin Încheierea şedinţei camerei de consiliu din 24.11.2021. Acordă termen de judecată la data de 27.04.2022, ora 11.00, complet S11. Dispune citarea părţilor, prin B.P.I. Cu drept de a formula apel în termen de 7 zile de la comunicarea sentinţei, realizată prin publicare în BPI, în ceea ce priveşte srespingerea opoziţiei creditoarei.
Acordă termen de judecată la data de 14.02.2022 faţă de lipsa de procedură cu creditoarea
Acordă termen de judecată la data de 14.02.2022 pentru solu?ionarea opoziţiei
Acordă termen de judecată la data de 17.01.2022 pentru solu?ionarea opozi?iei având în vedere lipsa de procedură la acest termen
Admite cererea formulată de debitoarea MAKEDONIA MS CONSTRUCT SRL, cu sediul in com. Maracineni, sat Maracineni, str. Centrala, nr. 94, jud. Buzău, inregistrata la Oficiul Registrului comertului sub nr. J10/1201/2017 ?i cod unic de înregistrare 38300781, de deschidere a procedurii simplificate a falimentului. În temeiul art. 66 alin. 1 prin raportare la art. 71 alin. 1 teza II cu referire la art. 38 alin. 2 lit. e şi respectiv la art. 145 alin. 1 lit. A a şi b. Dispune deschiderea procedurii simplificate a falimentului debitoarei. În temeiul dispoziţiilor art. 145 alin. 2 lit. a) din lege, Dispune dizolvarea debitoarei şi ridicarea dreptului de administrare al debitoarei. În temeiul art. 73 prin raportare la art. 45 alin. 1 lit. d) din lege, Desemnează, în calitate de lichidator judiciar provizoriu, pe EXPERT CONT INSOLVENCY SPRL, cu sediul în municipiul Buzău, str. Unirii, bloc 19F, ap. 3, jud. Buzău care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu un onorariu fix de 1.000 lei lunar şi un onorariu de succes de 6 % din valoarea creanţelor recuperate şi din vânzarea bunurilor. În temeiul art. 145 alin. (2) lit. f) prin raportare la art. 147 alin. 1 din lege, Dispune notificarea, de către lichidatorul judiciar provizoriu, a deschiderii procedurii, a ridicării dreptului de administrare şi dizolvării debitoarei, tuturor creditorilor notificaţi potrivit prevederilor art. 99, debitoarei şi oficiului registrului comerţului, pentru efectuarea menţiunii. Termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la prezenta încheiere de deschidere a procedurii, este de 10 zile de la primirea notificării, iar termenul de soluţionare a opoziţiilor nu va depăşi 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora (art. 100 alin. 1 lit. a). Fixează termenul limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitorului la 9.12.2021 (art. 100 alin. 1 lit. b). Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea tabelului preliminar al creanţelor la 12.12.2021 (art. 100 alin. 1 lit. c). Fixează termenul de definitivare a tabelului creanţelor la 3.01.2022 (art. 100 alin. 1 lit . d). Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 19.12.2020 la ora şi locul comunicate de lichidatorul judiciar provizoriu, cu ordinea de zi: confirmarea lichidatorului judiciar provizoriu desemnat de judecătorul-sindic şi a onorariului acestuia sau alegerea unui alt lichidator judiciar; alegerea comitetului creditorilor format din 3-5 membri, în condiţiile art. 50 alin.(4) şi art. 51 din lege; prezentarea raportului amănunţit întocmit de lichidatorul judiciar în temeiul art. 97 alin.(1) şi art. 64 lit. a) din lege asupra cauzelor şi împrejurărilor care au condus la apariţia insolvenţei debitorului; probleme diverse, sens în care se vor convoca toţi creditorii ( art. 100 alin. 1 lit. e ) . În temeiul art. 63 alin. 1 raportat la art. 59 alin. 1, lichidatorul judiciar provizoriu desemnat va depune la dosarul cauzei un raport lunar cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii; raportul se depune la dosarul cauzei, iar un extras se publică în B.P.I. (art. 59 alin. 2) În temeiul art. 83 alin. 1, după rămânerea definitivă a hotărârii de deschidere a procedurii, toate actele şi corespondenţa emise de debitoare / lichidatorul judiciar provizoriu vor cuprinde, în mod obligatoriu şi cu caractere vizibile, în limba română, engleză şi franceză menţiunea: în insolvenţă, in insolvency, en procedure collective. În temeiul art. 83 alin. 3, dacă debitoarea deţine sau administrează una sau mai multe pagini de internet, organele de conducere ale acestuia sunt obligate să publice pe paginile de internet proprii, în termen de 24 de ore de la data comunicării încheierii de deschidere a procedurii, informaţiile referitoare la starea societăţii, precum şi numărul, data şi instanţa care a pronunţat hotărârea. În temeiul art. 39 alin. 1 - 5, toate cheltuielile aferente procedurii, inclusiv cele privind notificarea, convocarea şi comunicarea actelor de procedură efectuate de lichidatorul judiciar provizoriu, vor fi suportate din averea debitoarei. Plăţile se vor face dintr-un cont deschis la o unitate a unei bănci, pe bază de dispoziţii emise de debitor sau de lichidatorul judiciar provizoriu. Disponibilităţile băneşti vor putea fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. În lipsa disponibilităţilor în contul debitorului, se va utiliza fondul de lichidare, plăţile urmând a fi făcute potrivit prevederilor O.U.G. nr. 86/2006, pe baza unui buget previzionat. În cadrul adunării creditorilor, lichidatorul judiciar provizoriu va putea solicita creditorilor avansarea sumelor necesare continuării procedurii. Minuta încheierii privind deschiderea procedurii simplificate a falimentului debitoarei se comunică, de îndată, lichidatorului judiciar provizoriu desemnat de către judecătorul-sindic. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 26.01.2022, ora 11.30 - S 11, cu citarea părţilor. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, realizată prin publicare în BPI.
Repune cauza pe rol pentru lămuriri suplimentare. Acordă termen de judecată în data de 24.11.2021, CCS11, ora 11:30, pentru când va fi citată debitoarea cu men?iunea de a depune balan?a de verificare pentru luna octombrie 2021, în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. a teza a II-a din Legea nr. 85/2014. Cu apel odată cu fondul. Pronun?ată în ?edin?ă publică, azi, 15.11.2021.
43 de contracte atribuite, in valoare de 562.688 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 334.401 lei.
Achizitii directe
42 de contracte
334.359 lei
Licitatii publice
1 contract
228.329 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 17:32).
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.