AMA ARCHITECTURE & DEVELOPMENT S.R.L.
- J40/20042/2017BUCURESTIdin 05.12.2017
- J2018002648296PRAHOVAdin 28.11.2018in vigoare
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 264.539 RON | -9.804 RON | 95.339 RON | 25.276 RON | 71.189 RON | 1.568 RON | 1 |
| 2024 | 418.939 RON | 239.513 RON | 72.690 RON | 25.222 RON | 283.602 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 239.753 RON |
| 1 |
| 2023 | 146.581 RON | 28.211 RON | 42.782 RON | 2.017 RON | 69.216 RON | 28.451 RON | 1 |
| 2022 | 146.172 RON | 124.082 RON | 1.282 RON | 0 RON | 125.604 RON | 124.322 RON | 1 |
| 2021 | 41.709 RON | 25.131 RON | 5.548 RON | 0 RON | 38.349 RON | 32.801 RON | 0 |
| 2020 | 19.040 RON | 6.375 RON | 4.896 RON | 0 RON | 12.566 RON | 7.670 RON | 0 |
| 2019 | 6.000 RON | 3.687 RON | 5.281 RON | 0 RON | 5.947 RON | 1.296 RON | 0 |
| 2018 | — | -2.591 RON | 3.601 RON | 580 RON | — | -2.391 RON | — |
| 2017 | — | 0 RON | 1.020 RON | 1.020 RON | 200 RON | 200 RON | — |
| Cifra de afaceri | 264.539 RON | 418.939 RON | 146.581 RON | 146.172 RON | 41.709 RON | 19.040 RON | 6.000 RON | — | — |
| Venituri totale | 264.532 RON | 418.945 RON | 147.781 RON | 146.172 RON | 41.709 RON | 19.040 RON | 6.000 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 271.691 RON | 171.789 RON | 118.092 RON | 18.858 RON | 15.327 RON | 12.113 RON | 2.133 RON | 2.591 RON | — |
| Profit brut | 0 RON | 247.156 RON | 29.689 RON | 127.314 RON | 26.382 RON | 6.927 RON | 3.867 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 7.159 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.591 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 239.513 RON | 28.211 RON | 124.082 RON | 25.131 RON | 6.375 RON | 3.687 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 9.804 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.591 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 25.276 RON | 25.222 RON | 2.017 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 580 RON | 1.020 RON |
| Active circulante | 71.189 RON | 283.602 RON | 69.216 RON | 125.604 RON | 38.349 RON | 12.566 RON | 5.947 RON | — | 200 RON |
| Creante | 49.405 RON | 215.898 RON | 28.125 RON | 118.550 RON | 2.801 RON | 0 RON | 6.000 RON | — | — |
| Casa si conturi la banci | 21.784 RON | 67.704 RON | 41.091 RON | 7.054 RON | 35.548 RON | 12.566 RON | -53 RON | — | 200 RON |
| Cheltuieli in avans | 442 RON | 3.619 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 630 RON | 630 RON | — |
| Datorii totale | 95.339 RON | 72.690 RON | 42.782 RON | 1.282 RON | 5.548 RON | 4.896 RON | 5.281 RON | 3.601 RON | 1.020 RON |
| Capitaluri proprii | 1.568 RON | 239.753 RON | 28.451 RON | 124.322 RON | 32.801 RON | 7.670 RON | 1.296 RON | -2.391 RON | 200 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | — | — |
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune |
|---|
| Rol in oferta |
|---|
| Proceduri |
|---|
| Concurenti |
|---|
| 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
TERA CONSULTING SRLCUI 25011099 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
8 contracte atribuite, in valoare de 492.638 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 466.645 lei.
Achizitii directe
7 contracte
466.638 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
26.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.687 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 142 de zile de la data documentului, iar 26% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 12:39).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 5 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.