ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 90% |
| persoană | 10% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de emitere a ordonanţei de plată formulată de creditoarea S.C. TRICOMEXIM S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea S.C. BACSAFE S.R.L. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de 33.193,48 lei, reprezentând contravaloare facturi neachitate. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 200 lei, reprezentând cheltuieli de judecată, constând în taxa judiciară de timbru. Stabile?te termen de plată de 10 de zile de la comunicarea prezentei hotărâri. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Deva. Pronunţată astăzi, 24.09.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.09.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.09.2024.
Faţă de Hotărârea Sindicatului Naţional al Grefei judiciare Dicasterial nr. 3/03.06.2026, în raport de comunicatul din data de 05.06.2026 al Grefierului Şef de secţie, prin care s-a hotărât adoptarea formei de protest în sensul amânării judecării cauzelor pentru şedinţele de judecată stabilite începând cu data de 08.06.2026, în intervalul orar 08:00-12:00, cu excepţia cauzelor care se soluţionează în regim de urgenţă, constatând că obiectul dosarului nu se încadrează în categoria celor exceptate, va amâna judecarea cauzei şi va acorda un nou termen de judecată, cu menţinerea dispoziţiilor anterioare.
pentru soluţionarea dosarelor aflate pe rolul instanţelor judecătoreşti în care debitorea este parte şi pentru recuperarea creanţelor; pentru continuarea procedurii;
pentru soluţionarea dosarelor aflate pe rolul instanţelor judecătoreşti în care debitorea este parte şi pentru recuperarea creanţelor; pentru continuarea procedurii
pentru soluţionarea dosarelor aflate pe rolul instanţelor judecătoreşti în care debitorea este parte şi pentru recuperarea creanţelor; pentru continuarea procedurii;
pentru soluţionarea dosarelor aflate pr rolul instanţelor judecătoreşti în care debitorea este parte şi pentru recuperarea creanţelor debitoarei; pentru continuarea procedurii,
pentru soluţionarea dosarelor aflate pr rolul instanţelor judecătoreşti în care debitorea este parte şi pentru recuperarea creanţelor debitoarei; pentru continuarea procedurii,
pentru recuperarea creanţelor debitoarei; pentru continuarea procedurii,
pentru ca lichidatorul judiciar să depună la dosar relaţiile solicitate de instanţă cu referire la şansele de recuperare a creanţelor debitoarei; pentru continuarea procedurii,
pentru continuarea procedurii prevăzută de Legea nr.85/2014, pentru soluţionarea litigiilor în care debitoarea este parte,
pentru continuarea procedurii prevăzută de Legea nr.85/2014, pentru ca lichidatorul judiciar să comunice relaţiile solicitate de judecătorul sindic,
pentru continuarea procedurii de recuperare a creanţelor datorate debitoarei, pentru continuarea procedurii prevăzută de Legea nr.85/2014,
Având în vedere prevederile art. 2 din Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Neamţ, faţă de prevederile art. 5 alin. b din Hotărârea CSM nr. 3243/2022 conform cărora judecătorii sunt obligaţi să respecte hotărârile adunărilor generale, se va stabili termen de judecată pentru data de 10.10.2023, ora 9.00. Se menţin toate dispoziţiile stabilite la termenul anterior de judecată, sub toate aspectele.
pentru a se comunica creditorului fiscal răspunsul lichidatorului judiciar formulat cu referire la obiecţiunile la concluziile raportului cauzal, pentru continuarea procedurii prevăzută de Legea nr.85/2014, pentru ca lichidatorul judiciar să comunice modalitatea de soluţionare a cererii creditoarei SIKA ROMÂNIA,
Ia act de hotărârea adunării creditorilor din data de 28.12.2022. Ia act de desemnarea administratorului special. pentru ca lichidatorul judiciar să răspundă obiecţiunilor creditorului fiscal formulate cu referire la concluziile raportului cauzal, pentru continuarea procedurii prevăzută de Legea nr.85/2014,
Admite cererea formulată de debitoarea S.C. GLADES TOP CONSTRUCT S.R.L. În temeiul art. 71 alin. 1 teza a II-a din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune începerea procedurii falimentului, prin procedura simplificată, împotriva debitoarei S.C. GLADES TOP CONSTRUCT S.R.L. În temeiul art. 73 coroborat cu art. 45 lit. d din Legea nr. 85/2014, desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu pe NUMERA RESTRUCTURING I.P.U.R.L., care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu un onorariu provizoriu de 5.000 lei, fără TVA. În temeiul art. 147 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 dispune notificarea, de către lichidatorul judiciar, a deschiderii procedurii falimentului, prin procedura simplificată, împotriva debitoarei GLADES TOP CONSTRUCT S.R.L., creditorilor, debitoarei şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ, prin Buletinul procedurilor de insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii corespunzătoare. În temeiul art. 76 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune comunicarea prezentei sentinţe Judecătoriei Piatra-Neamţ şi băncilor unde debitoarea are deschise conturile şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ, în vederea efectuării menţiunilor corespunzătoare şi publicării în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art. 145 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ridicarea dreptului de administrare al debitoarei. În temeiul art. 151 şi următoarele din Legea nr. 85/2014, dispune inventarierea şi sigilarea bunurilor din averea societăţii debitoare şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare Fixează următoarele termene: - 02.12.2022 - termen limită pentru depunerea cererilor de înscriere a creanţelor; conform art. 100 alin. 1 lit. b din Legea nr. 85/2014; - 15.12.2022 - termen limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar al creanţelor, conform art. 100 alin. 1 lit. c teza I din Legea nr. 85/2014; - 24.12.2022 - data şedinţei adunării creditorilor; - 17.01.2023 - termen de definitivare a tabelului creanţelor, conform art. 100 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. În temeiul dispoziţiilor art. 66 alin. (6) şi (7) din Legea nr. 85/2014, califică drept declaraţii de creanţă cererile DUPU IMPEX S.R.L., ACROMAL SERVICE S.R.L. ŞI NOVATEX SOLUTIONS S.R.L., privind debitoarea S.C. GLADES TOP CONSTRUCT S.R.L. Stabileşte termen pentru continuarea procedurii la data de 31.01.2023, ora 9.00. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicarea în B.P.I., cererea de apel urmând a fi depusă la Tribunalul Neamţ. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 25.10.2022.
pentru soluţionarea excepţiei de conexitate,
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.478.339 RON | 165.639 RON | 625.864 RON | 48.524 RON | 743.219 RON | 165.879 RON | 0 |
| 2024 | 1.407.902 RON | 68.254 RON | 625.472 RON | 60.603 RON | 633.363 RON | 68.494 RON | 1 |
| 2023 | 2.034.168 RON | 105.682 RON | 647.208 RON | 87.149 RON | 663.023 RON | 105.922 RON | 1 |
| 2022 | 1.567.809 RON | 89.562 RON | 704.492 RON | 71.024 RON | 783.324 RON | 152.814 RON | 1 |
| 2021 | 455.510 RON | 33.229 RON | 234.301 RON | 6.783 RON | 299.467 RON | 71.949 RON | 1 |
| 2020 | 237.553 RON | 28.910 RON | 34.674 RON | 7.142 RON | 66.291 RON | 38.759 RON | 1 |
| 2019 | 169.880 RON | 2.168 RON | 92.592 RON | 49 RON | 102.392 RON | 9.849 RON | 1 |
| 2018 | 96.698 RON | 7.827 RON | 7.454 RON | 0 RON | 15.135 RON | 7.681 RON | 0 |
| 2017 | — | -346 RON | 1.000 RON | — | 854 RON | -146 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.478.339 RON | 1.407.902 RON | 2.034.168 RON | 1.567.809 RON | 455.510 RON | 237.553 RON | 169.880 RON | 96.698 RON | — |
| Venituri totale | 1.489.649 RON | 1.441.836 RON | 2.086.947 RON | 1.576.843 RON | 455.746 RON | 244.304 RON | 190.133 RON | 96.706 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 1.287.693 RON | 1.352.979 RON | 1.960.641 RON | 1.475.818 RON | 414.674 RON | 209.357 RON | 186.256 RON | 85.978 RON | 346 RON |
| Profit brut | 201.956 RON | 88.857 RON | 126.306 RON | 101.025 RON | 41.072 RON | 34.947 RON | 3.877 RON | 10.728 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 346 RON |
| Profit net | 165.639 RON | 68.254 RON | 105.682 RON | 89.562 RON | 33.229 RON | 28.910 RON | 2.168 RON | 7.827 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 346 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 48.524 RON | 60.603 RON | 87.149 RON | 71.024 RON | 6.783 RON | 7.142 RON | 49 RON | 0 RON | — |
| Active circulante | 743.219 RON | 633.363 RON | 663.023 RON | 783.324 RON | 299.467 RON | 66.291 RON | 102.392 RON | 15.135 RON | 854 RON |
| Stocuri | 277.946 RON | 250.912 RON | 287.921 RON | 291.764 RON | 191.044 RON | 35.072 RON | 40.554 RON | 1.998 RON | — |
| Creante | 451.402 RON | 359.770 RON | 341.192 RON | 372.677 RON | 57.965 RON | 3.482 RON | 44.397 RON | 9.292 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 13.871 RON | 22.681 RON | 33.910 RON | 118.883 RON | 50.458 RON | 27.737 RON | 17.441 RON | 3.845 RON | 854 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | 2.958 RON | 2.958 RON | — | — | — | 0 RON | — |
| Datorii totale | 625.864 RON | 625.472 RON | 647.208 RON | 704.492 RON | 234.301 RON | 34.674 RON | 92.592 RON | 7.454 RON | 1.000 RON |
| Capitaluri proprii | 165.879 RON | 68.494 RON | 105.922 RON | 152.814 RON | 71.949 RON | 38.759 RON | 9.849 RON | 7.681 RON | -146 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | — |
105 contracte atribuite, in valoare de 245.780 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 243.630 lei.
Achizitii directe
101 contracte
243.529 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
2.251 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 16:15).