FOOD MARKETING SPORT S.R.L.
- J40/20759/2017BUCURESTIdin 20.12.2017
- J2020003459234ILFOVdin 11.08.2020in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
sector 6
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea de validare a popririi în dosarul execu?ional nr. 49/2023 al BEJ Neculae Mihai, formulată de petentul BIROUL EXECUTORULUI JUDECĂTORESC NECULAE MIHAI, privind pe creditorul KREDYT INKASO INVESTMENTS RO S.A., debitorul BOTOSINEANU ROMEO ?i ter?ul poprit FOOD MARKETING SPORT S.R.L.. Dispune validarea popririi asupra sumelor de bani datorate debitorului de către ter?ul poprit, până la concuren?a sumei de 21595,88 lei, cu respectarea limitelor prevăzute de art. 729 din C. pr. civ. Obligă pe ter?ul poprit să plătească creditorului suma datorată debitorului, în limita crean?ei poprite. Obligă pe ter?ul poprit la plata către petent a sumei de 20 de lei reprezentând taxă judiciară de timbru. Respinge, în rest cererea, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, cerere care se depune la Judecătoria Buftea. Pronun?ată astăzi, 27.03.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.02.2026.
Admite excepţia necompeten?ei teritoriale a Judecătoriei Cornetu, invocată din oficiu. Declină competen?a de solu?ionare a cererii de validare poprire formulate de petentul Biroul Executorului Judecătoresc Neculae Mihai, în contradictoriu cu creditorul Kredyt Inkaso Investments Ro S.A., debitorul Botosineanu Romeo şi cu terţul poprit Food Marketing Sport S.R.L., în favoarea Judecătoriei Buftea. Fără cale de atac. Pronun?ată astăzi, 27.02.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână pronunţarea pentru data de 27.02.2025. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 21.02.2025.
În temeiul art. 153 alin.(2) C.proc.civ., instan?a dispune refacerea procedurii de citare ?i fixează termen la data de 21.02.2025, ora 09.00
Termen preschimbat
Admite cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanta Kredyt Incaso Investments RO SA în contradictoriu cu pârâta Food Marketing Sport SRL. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1.407,14 lei, reprezentând contravaloarea serviciilor furnizate conform contractului încheiat între Telekom România Mobile Communications SA şi pârâtă. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 140,73 lei, reprezentând penalităţi de întârziere de 0,5% pe zi de întârziere, calculate asupra debitului principal până la data de 04.11.2022, urmând ca acestea să se calculeze în continuare, până la achitarea integrală a debitului. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 207,77 lei reprezentând despăgubiri pentru încetarea prematură a contractului. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 50 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Judecătoria Buftea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 02.07.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 02.07.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 19.06.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 04.06.2024.
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 04.06.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 476.351 RON | 5.964 RON | 593.399 RON | 660.020 RON | 437.236 RON | 612.911 RON | 1 |
| 2024 | 376.440 RON | 7.198 RON | 500.181 RON | 636.483 RON | 425.559 RON | 606.948 RON | 1 |
| 2023 | 332.879 RON | 45.043 RON | 403.362 RON | 499.619 RON | 503.493 RON | 599.750 RON | 1 |
| 2022 | 327.309 RON | 13.631 RON | 386.250 RON | 513.307 RON | 447.650 RON | 574.707 RON | 1 |
| 2021 | 144.636 RON | 16.266 RON | 307.901 RON | 526.995 RON | 341.981 RON | 561.075 RON | 1 |
| 2020 | 137.626 RON | 49.130 RON | 567.663 RON | 540.683 RON | 571.789 RON | 544.809 RON | 1 |
| 2019 | 341.709 RON | 273.201 RON | 8.146 RON | — | 503.825 RON | 495.679 RON | 1 |
| 2018 | 263.130 RON | 222.278 RON | 4.488 RON | — | 226.966 RON | 222.478 RON | 1 |
| 2017 | — | 0 RON | 0 RON | — | 200 RON | 200 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 476.351 RON | 376.440 RON | 332.879 RON | 327.309 RON | 144.636 RON | 137.626 RON | 341.709 RON | 263.130 RON | — |
| Venituri totale | 476.357 RON | 376.446 RON | 341.321 RON | 327.318 RON | 144.637 RON | 144.010 RON | 344.349 RON | 263.131 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 457.532 RON | 360.893 RON | 293.035 RON | 310.937 RON | 127.688 RON | 93.503 RON | 67.705 RON | 34.843 RON | — |
| Profit brut | 18.825 RON | 15.553 RON | 48.286 RON | 16.381 RON | 16.949 RON | 50.507 RON | 276.644 RON | 228.288 RON | 0 RON |
| Profit net | 5.964 RON | 7.198 RON | 45.043 RON | 13.631 RON | 16.266 RON | 49.130 RON | 273.201 RON | 222.278 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 660.020 RON | 636.483 RON | 499.619 RON | 513.307 RON | 526.995 RON | 540.683 RON | — | — | — |
| Active circulante | 437.236 RON | 425.559 RON | 503.493 RON | 447.650 RON | 341.981 RON | 571.789 RON | 503.825 RON | 226.966 RON | 200 RON |
| Stocuri | 4.395 RON | — | 47.475 RON | 17.475 RON | — | — | — | — | — |
| Creante | 427.806 RON | 406.503 RON | 399.421 RON | 49.882 RON | 105.110 RON | 56.934 RON | 46.390 RON | 11.228 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 5.035 RON | 19.056 RON | 56.597 RON | 380.293 RON | 236.871 RON | 514.855 RON | 457.435 RON | 215.738 RON | 200 RON |
| Cheltuieli in avans | 109.054 RON | 45.087 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 593.399 RON | 500.181 RON | 403.362 RON | 386.250 RON | 307.901 RON | 567.663 RON | 8.146 RON | 4.488 RON | 0 RON |
| Capitaluri proprii | 612.911 RON | 606.948 RON | 599.750 RON | 574.707 RON | 561.075 RON | 544.809 RON | 495.679 RON | 222.478 RON | 200 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
22 de contracte atribuite, in valoare de 2.298.779 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 310.501 lei.
Achizitii directe
10 contracte
310.491 lei
Licitatii publice
12 contracte
1.988.288 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 00:56).