ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
satul Limanu, com. Limanu
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.648.662 RON | 89.967 RON | 1.706.190 RON | 51.454 RON | 1.749.526 RON | 90.207 RON | 11 |
| 2024 | 4.457.981 RON | 183.115 RON | 1.619.590 RON | 86.478 RON | 1.726.550 RON | 183.355 RON | 10 |
| 2023 | 3.876.157 RON | 60.929 RON | 1.665.029 RON | 120.306 RON | 1.671.487 RON | 111.211 RON | 11 |
| 2022 | 3.426.602 RON | 219.141 RON | 1.337.441 RON | 159.093 RON | 1.418.812 RON | 219.381 RON | 10 |
| 2021 | 2.768.703 RON | 201.323 RON | 825.563 RON | 174.138 RON | 989.851 RON | 311.843 RON | 8 |
| 2020 | 2.279.212 RON | 93.546 RON | 563.529 RON | 37.486 RON | 636.563 RON | 110.520 RON | 7 |
| 2019 | 1.260.961 RON | 3.002 RON | 466.503 RON | 36.838 RON | 446.639 RON | 16.974 RON | 4 |
| 2018 | 559.582 RON | 13.772 RON | 177.937 RON | 23.800 RON | 168.109 RON | 13.972 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.648.662 RON | 4.457.981 RON | 3.876.157 RON | 3.426.602 RON | 2.768.703 RON | 2.279.212 RON | 1.260.961 RON | 559.582 RON |
| Venituri totale | 4.727.247 RON | 4.532.554 RON | 3.950.909 RON | 3.473.507 RON | 2.780.137 RON | 2.286.376 RON | 1.265.502 RON | 559.791 RON |
| Cheltuieli totale | 4.606.367 RON | 4.301.165 RON | 3.854.237 RON | 3.220.380 RON | 2.553.825 RON | 2.175.892 RON | 1.250.544 RON | 540.421 RON |
| Profit brut | 120.880 RON | 231.389 RON | 96.672 RON | 253.127 RON | 226.312 RON | 110.484 RON | 14.958 RON | 19.370 RON |
| Profit net | 89.967 RON | 183.115 RON | 60.929 RON | 219.141 RON | 201.323 RON | 93.546 RON | 3.002 RON | 13.772 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 51.454 RON | 86.478 RON | 120.306 RON | 159.093 RON | 174.138 RON | 37.486 RON | 36.838 RON | 23.800 RON |
| Active circulante | 1.749.526 RON | 1.726.550 RON | 1.671.487 RON | 1.418.812 RON | 989.851 RON | 636.563 RON | 446.639 RON | 168.109 RON |
| Stocuri | 1.162.388 RON | 1.068.823 RON | 914.323 RON | 773.899 RON | 561.225 RON | 398.095 RON | 323.589 RON | 124.329 RON |
| Creante | 437.674 RON | 522.720 RON | 474.882 RON | 531.520 RON | 320.112 RON | 163.414 RON | 90.268 RON | 12.218 RON |
| Casa si conturi la banci | 149.464 RON | 135.007 RON | 282.282 RON | 113.393 RON | 108.514 RON | 75.054 RON | 32.782 RON | 31.562 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | 30 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.706.190 RON | 1.619.590 RON | 1.665.029 RON | 1.337.441 RON | 825.563 RON | 563.529 RON | 466.503 RON | 177.937 RON |
| Venituri in avans | 4.583 RON | 10.083 RON | 15.583 RON | 21.083 RON | 26.583 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 90.207 RON | 183.355 RON | 111.211 RON | 219.381 RON | 311.843 RON | 110.520 RON | 16.974 RON | 13.972 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 10 | 11 | 10 | 8 | 7 | 4 | 2 |
162 de contracte atribuite, in valoare de 789.797 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 708.645 lei.
Achizitii directe
154 de contracte
708.491 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
81.306 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 08:51).