ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În baza disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei CLEAN CANDLES & UNIQUE SRL., procedura generală – perioada de observaţie, dispune: Pune în sarcina administratorului judiciar INTERCOM MANAGEMENT SPRL următoarele măsuri, sub sancţiunea aplicării disp. art. 60 alin. 2 din Legea nr. 85/2014: - să întocmească şi să depună rapoarte lunare cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, inclusiv cele legate de urmărirea operaţiunilor efectuate în baza avizului prealabil, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii; în raport se vor include informaţii privind respectarea obligaţiilor fiscale, referitoare la obţinerea sau necesitatea actualizării autorizărilor/autorizaţiilor pentru desfăşurarea activităţii, a actelor de control încheiate de organe de control şi onorariul încasat al administratorului judiciar, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia (conform disp. art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014); - să depună la dosar dovada publicării în Buletinul procedurilor de insolvenţă a extrasului raportului de activitate (conform disp. art. 59 alin. 2 din Legea nr. 85/2014); - să propună/să urmărească propunerea unui plan de reorganizare, dacă este cazul; - să analizeze cererea formulată de SC Platin Ambalaje SRL şi să facă menţiune despre aceasta in următorul raport întocmit - în eventualitatea depunerii unui plan de reorganizare, să publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă anunţul prevăzut de art 137 alin 1 din Lege nr. 85/2014, să ţină şedinţa adunării creditorilor pentru votarea planului în termen de 20-30 de zile de la data publicării anunţului conform art 137 alin 2 din Legea nr. 85/2014, să depună la dosar procesul verbal al adunării creditorilor prin care a fost aprobat/infirmat planul de reorganizare - în eventualitatea în care nu se depune plan de reorganizare în termenul prevăzut de lege, să formuleze cerere de deschidere a procedurii falimentului. - să formuleze şi să depună eventuale cereri privind procedura insolvenţei împotriva debitoarei. Acordă un termen administrativ de control la data de 17.09.2026.
Admite cererea de îndreptare a erorii materiale formulată de reclamant. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în considerentele şi dispozitivul încheierii pronunţată de Tribunalul Specializat Argeş la data de 18.12.2025 în dosar nr. 356/1259/2025, în sensul că: - termenul limită pentru depunerea cererii de admitere a crean?elor este 02.02.2026, în loc de 28.07.2025, cum din eroare s-a consemnat - termenul limită pentru verificarea crean?elor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar al crean?elor este 23.02.2026, în loc de 08.01.2026, cum din eroare s-a consemnat - termenul de definitivare a tabelului de crean?e şi solu?ionare a contesta?iilor, este 23.03.2026, în loc de 03.02.2026, cum din eroare s-a consemnat - prima ?edin?ă a adunării creditorilor va avea loc la data de 02.03.2026, în loc de 14.01.2026, cum din eroare s-a consemnat - raportul prev.de art.92 din Legea nr.85/2014 va fi depus până la data de 08.01.2026, în loc de 08.01.2025, cum din eroare s-a consemnat . Admite cererea de majorare a termenelor formulată de reclamant. Prelungeşte cu 30 de zile: - termenul pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei, precum şi cerinţele pentru ca o creanţă înregistrată să fie considerată valabilă – respectiv până la data de 05.03.2026; - termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă a tabelului preliminar de creanţe – respectiv până la data de 26.03.2026; - termenul de definitivare a tabelului de crean?e şi solu?ionare a contesta?iilor respectiv până la data de 23.04.2026, - termenul de convocare a primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – respectiv până la data de 02.04.2026. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea realizată prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, cererea de apel urmând a se depune la Tribunalul Specializat Argeş Pronunţată astăzi 22.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea creditorului SC GLOBAL PLAST SRL de deschidere a procedurii insolven?ei. În temeiul art. 72 alin. (6) raportat la art. 5 pct. 29 şi pct. 46, cu referire la art. 38 alin. (1) din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea procedurii insolven?ei în forma generală a debitoarei S.C. CLEAN CANDLES & UNIQUE SRL. În temeiul art. 73 din Legea nr. 85/2014, desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu pe INTERCOM MANAGEMENT SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr.85/2014, cu o retribuţie lunară fixă de 1000 lei, exclusiv TVA, plătită din averea debitoarei. În lipsa disponibilităţilor în contul debitoarei, se va utiliza fondul de lichidare, plăţile urmând a fi făcute în conformitate cu prevederile art. 39 alin. (4) din Legea nr. 85/2014 şi OUG nr. 86/2006, pe baza unui buget previzionat, în limitele prevăzute a fi decontate din fondul de lichidare. Menţine debitoarei dreptul de administrare. În temeiul art. 99 cu referire la art. 100 din Legea nr.85/2014, dispune administratorului judiciar provizoriu să notifice deschiderea procedurii generale de insolven?ă. Notificarea se realizează potrivit prevederilor Codului de procedură civilă şi va trebui, în acelaşi timp : - trimisă tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor, debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori altor registre unde debitorul este înmatriculat / înregistrat, pentru efectuarea menţiunii; dacă creditorii cu sediul sau cu domiciliul în străinătate au reprezentanţi în ţară, notificarea va fi trimisă acestora din urmă; - publicată, pe cheltuiala averii debitoarei, într-un ziar de largă circulaţie şi în BPI. În temeiul art.100 din Legea nr.85/2014 notificarea va cuprinde: - termenul limită de depunere de către creditori a opoziţiilor la deschiderea procedurii - 10 zile de la primirea notificării; - termenul de soluţionare a opoziţiilor - 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora; - termenul limită de înregistrare a declaraţiilor de creanţă – 28.07.2025; declaraţiile de creanţe se vor timbra cu 200 lei, sub sancţiunea anulării; - termenul limită de verificare a creanţelor şi întocmire a tabelului preliminar de creanţe – 08.01.2026; - termenul de contestare a creanţelor este de 7 zile de la publicarea tabelului preliminar în B.P.I.; - termenul de întocmire a tabelului definitiv de creanţe şi soluţionare a contestaţiilor – 03.02.2026; Prima şedinţă a adunării generale a creditorilor va avea loc la data de 14.01.2026. Administratorul judiciar provizoriu va întocmi până la data de 08.01.2025, raportul prev. de art.92 din Legea nr.85/2014, şi până la 28.01.2026, raportul asupra cauzelor şi împrejurărilor ajungerii debitorului în stare de insolven?ă, conform art.97 alin.(1) din Legea nr.85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar provizoriu să depună lunar raportul prevăzut de art.59 din Legea nr.85/2014 şi să publice un extras al acestuia în BPI. Administratorul judiciar provizoriu va efectua, conform art.101 din Legea nr.85/2014, inventarierea bunurilor debitorului în termen de 60 de zile de la deschiderea procedurii insolven?ei, iar conform art. 58 alin. (1) lit. p) şi q) din Legea nr.85/2014, evaluarea acestora se va realiza până la data stabilită pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor, administratorul judiciar provizoriu urmând a transmite spre publicare în BPI un anunţ cu privire la depunerea la dosar a raportului de evaluare, în termen de două zile de la depunere. Pune în vedere administratorului judiciar provizoriu să respecte prevederile art. 83, 84 şi 96 din Legea nr.85/2014. În temeiul art. 77 alin. (3) din Legea nr.85/2014, pune în vedere administratorului judiciar provizoriu să notifice furnizorilor de servicii deschiderea procedurii insolven?ei. Pune în vedere debitoarei să respecte prevederile art.82 şi 84 din Legea nr.85/2014. În temeiul art. 101 alin. (2) din Legea nr. 85/2014 raportat la art. 902 alin. (2) pct.16 Cod civil, dacă debitorul are bunuri supuse transcripţiei, inscripţiei sau înregistrării în registrele de publicitate, administratorul judiciar provizoriu va trimite instanţelor, autorităţilor ori instituţiilor care ţin aceste registre o copie de pe hotărârea de deschidere a procedurii, spre a se face menţiune. În temeiul art. 76 din Legea nr.85/2014, dispune comunicarea prezentei sentinţe către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului declarat la registrul corespunzător şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art.75. Stabileşte termen administrativ la data de 23.04.2026. Minuta sentinţei privind deschiderea procedurii insolven?ei se comunică de îndată administratorului judiciar numit provizoriu. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Tribunalul Specializat Argeş. Pronunţată astăzi 18.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea de emitere a unei ordonanţe de plată formulată de creditoarea Side Grup S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea Clean Candles & Unique S.R.L. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei, în termen de 20 de zile de la data comunicării prezentei ordonanţe, suma de 99.945,30 lei, reprezentând contravaloare marfă livrată şi neachitată. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei penalităţi de întârziere de 0,15%/zi de întârziere de la scadenţa fiecărei facturi şi până la data plăţii integrale a debitului principal. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de 40 euro, în echivalentul în lei la cursul BNR de la data plăţii, reprezentând daune-interese suplimentare minimale. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 230 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată constând în taxa judiciară de timbru şi taxă de furnizare informaţii ONRC. Executorie. Cu drept de cerere în anulare în termen în 10 zile de la comunicare care se depune, în caz de exercitare, la Judecătoria Arad. Pronunţată astăzi, 03.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 18.12.2025
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 466/2026
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 8458/2026
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 12176/2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.052.673 RON | -46.461 RON | 2.164.272 RON | 183.184 RON | 1.828.364 RON | -6.461 RON | 1 |
| 2023 | 4.199.252 RON | 127.065 RON | 2.652.766 RON | 260.096 RON | 2.297.517 RON | 40.000 RON | 3 |
| 2022 | 4.644.890 RON | 423.802 RON | 2.216.166 RON | 124.494 RON | 2.131.672 RON | 40.000 RON | 4 |
| 2021 | 3.474.124 RON | 202.429 RON | 1.260.310 RON | 128.607 RON | 1.171.703 RON | 40.000 RON | 5 |
| 2020 | 2.358.818 RON | 161.419 RON | 905.511 RON | 107.631 RON | 798.080 RON | 200 RON | 3 |
| 2019 | 1.985.993 RON | 17.195 RON | 637.462 RON | 81.618 RON | 556.044 RON | 200 RON | 3 |
| 2018 | 1.046.923 RON | 21.350 RON | 302.146 RON | 0 RON | 302.346 RON | 200 RON | 2 |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.052.673 RON | 4.199.252 RON | 4.644.890 RON | 3.474.124 RON | 2.358.818 RON | 1.985.993 RON | 1.046.923 RON |
| Venituri totale | 3.101.664 RON | 4.212.954 RON | 4.661.686 RON | 3.474.127 RON | 2.374.594 RON | 1.985.996 RON | 1.046.924 RON |
| Cheltuieli totale | 3.150.955 RON | 4.057.340 RON | 4.194.075 RON | 3.236.957 RON | 2.191.192 RON | 1.948.941 RON | 1.015.105 RON |
| Profit brut | 0 RON | 155.614 RON | 467.611 RON | 237.170 RON | 183.402 RON | 37.055 RON | 31.819 RON |
| Pierdere bruta | 49.291 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 127.065 RON | 423.802 RON | 202.429 RON | 161.419 RON | 17.195 RON | 21.350 RON |
| Pierdere neta | 46.461 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 183.184 RON | 260.096 RON | 124.494 RON | 128.607 RON | 107.631 RON | 81.618 RON | 0 RON |
| Active circulante | 1.828.364 RON | 2.297.517 RON | 2.131.672 RON | 1.171.703 RON | 798.080 RON | 556.044 RON | 302.346 RON |
| Stocuri | 1.088.182 RON | 1.351.801 RON | 1.212.239 RON | 1.001.116 RON | 504.974 RON | 265.759 RON | 118.095 RON |
| Creante | 696.138 RON | 867.830 RON | 755.719 RON | 484.360 RON | 269.100 RON | 251.909 RON | 160.544 RON |
| Casa si conturi la banci | 44.044 RON | 77.886 RON | 163.714 RON | -313.773 RON | 24.006 RON | 38.376 RON | 23.707 RON |
| Cheltuieli in avans | 146.263 RON | 135.153 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 2.164.272 RON | 2.652.766 RON | 2.216.166 RON | 1.260.310 RON | 905.511 RON | 637.462 RON | 302.146 RON |
| Capitaluri proprii | -6.461 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Capital subscris varsat | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 40.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 3 | 4 | 5 | 3 | 3 | 2 |
67 de contracte atribuite, in valoare de 76.816 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 74.487 lei.
Achizitii directe
66 de contracte
74.421 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
2.395 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 18:03).