ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
sectorul 2, parter
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.530.727 RON | -126.171 RON | 728.326 RON | 2.879 RON | 752.797 RON | 30.719 RON | 2 |
| 2024 | 2.825.103 RON | -94.243 RON | 654.782 RON | — | 930.240 RON | 276.691 RON | 2 |
| 2023 | 2.781.257 RON | 102.476 RON | 786.935 RON | 158 RON | 1.156.261 RON | 370.933 RON | 2 |
| 2022 | 2.109.573 RON | 44.715 RON | 279.866 RON | 111 RON | 547.587 RON | 268.457 RON | 2 |
| 2021 | 1.321.236 RON | 22.482 RON | 140.432 RON | 701 RON | 384.007 RON | 244.647 RON | 2 |
| 2020 | 637.686 RON | 1.176 RON | 113.050 RON | 112 RON | 335.103 RON | 222.165 RON | 1 |
| 2019 | 389.447 RON | 27.268 RON | 34.490 RON | 123 RON | 255.356 RON | 220.989 RON | 1 |
| 2018 | 47.996 RON | -28.279 RON | 36.064 RON | — | 47.985 RON | 11.921 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.530.727 RON | 2.825.103 RON | 2.781.257 RON | 2.109.573 RON | 1.321.236 RON | 637.686 RON | 389.447 RON | 47.996 RON |
| Venituri totale | 2.543.987 RON | 2.826.308 RON | 2.800.572 RON | 2.114.192 RON | 1.324.786 RON | 645.018 RON | 400.325 RON | 48.967 RON |
| Cheltuieli totale | 2.670.158 RON | 2.920.551 RON | 2.673.925 RON | 2.048.655 RON | 1.289.942 RON | 638.827 RON | 369.073 RON | 76.757 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 126.647 RON | 65.537 RON | 34.844 RON | 6.191 RON | 31.252 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 126.171 RON | 94.243 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 27.790 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 102.476 RON | 44.715 RON | 22.482 RON | 1.176 RON | 27.268 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 126.171 RON | 94.243 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 28.279 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.879 RON | — | 158 RON | 111 RON | 701 RON | 112 RON | 123 RON | — |
| Active circulante | 752.797 RON | 930.240 RON | 1.156.261 RON | 547.587 RON | 384.007 RON | 335.103 RON | 255.356 RON | 47.985 RON |
| Stocuri | 244.677 RON | 573.020 RON | 617.243 RON | 342.920 RON | 209.181 RON | 159.888 RON | 143.714 RON | 21.599 RON |
| Creante | 466.595 RON | 285.355 RON | 256.360 RON | 164.805 RON | 41.811 RON | 25.570 RON | 13.679 RON | 2.994 RON |
| Casa si conturi la banci | 41.525 RON | 71.865 RON | 282.658 RON | 39.862 RON | 133.015 RON | 149.645 RON | 97.963 RON | 23.392 RON |
| Cheltuieli in avans | 3.369 RON | 1.233 RON | 1.449 RON | 625 RON | 371 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 728.326 RON | 654.782 RON | 786.935 RON | 279.866 RON | 140.432 RON | 113.050 RON | 34.490 RON | 36.064 RON |
| Capitaluri proprii | 30.719 RON | 276.691 RON | 370.933 RON | 268.457 RON | 244.647 RON | 222.165 RON | 220.989 RON | 11.921 RON |
| Capital subscris varsat | 333.000 RON | 222.000 RON | 222.000 RON | 222.000 RON | 222.000 RON | 222.000 RON | 222.000 RON | 40.200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
31 de contracte atribuite, in valoare de 57.352 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 46.322 lei.
Achizitii directe
26 de contracte
46.296 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
5 contracte
11.056 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 21:44).