ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 62% |
| persoană | 38% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge apelul declarat de apelanta-reclamantă Şubran Cristina – Mirona, împotriva Sentinţei civile nr. 38/PI din data de 11 februarie 2025, pronunţată de Tribunalul Timiş în dosarul nr. 404/30/2025, având ca obiect ordonanţă preşedinţială. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 18 martie 2025.
Respinge cererea formulată de reclamanta ?ubran Cristina - Mirona în contradictoriu cu pârâta Storm Mechanics 11 SRL. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Timiş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 11.02.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.291.260 RON | 142.298 RON | 385.936 RON | 87.090 RON | 793.325 RON | 494.479 RON | 2 |
| 2024 | 1.620.899 RON | 10.486 RON | 521.983 RON | 150.859 RON | 723.305 RON | 352.181 RON | 2 |
| 2023 | 1.839.161 RON | 143.052 RON | 419.380 RON | 218.903 RON | 542.172 RON | 341.695 RON | 1 |
| 2020 | 311.103 RON | 205.073 RON | 30.439 RON | — | 270.681 RON | 240.242 RON | 1 |
| 2019 | 46.439 RON | 24.892 RON | 543 RON | — | 35.586 RON | 35.043 RON | — |
| 2018 | 16.814 RON | 9.951 RON | 504 RON | — | 10.655 RON | 10.151 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.291.260 RON | 1.620.899 RON | 1.839.161 RON | 311.103 RON | 46.439 RON | 16.814 RON |
| Venituri totale | 1.292.231 RON | 1.606.002 RON | 1.839.161 RON | 316.503 RON | 46.439 RON | 16.814 RON |
| Cheltuieli totale | 1.125.006 RON | 1.558.535 RON | 1.678.544 RON | 101.962 RON | 20.027 RON | 6.359 RON |
| Profit brut | 167.225 RON | 47.467 RON | 160.617 RON | 214.541 RON | 26.412 RON | 10.455 RON |
| Profit net | 142.298 RON | 10.486 RON | 143.052 RON | 205.073 RON | 24.892 RON | 9.951 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 87.090 RON | 150.859 RON | 218.903 RON | — | — | — |
| Active circulante | 793.325 RON | 723.305 RON | 542.172 RON | 270.681 RON | 35.586 RON | 10.655 RON |
| Stocuri | 49.570 RON | — | 40.766 RON | — | 1.269 RON | 1.159 RON |
| Creante | 653.015 RON | 669.825 RON | 460.607 RON | 249.899 RON | — | 456 RON |
| Casa si conturi la banci | 90.740 RON | 53.480 RON | 40.799 RON | 20.782 RON | 34.317 RON | 9.040 RON |
| Datorii totale | 385.936 RON | 521.983 RON | 419.380 RON | 30.439 RON | 543 RON | 504 RON |
| Capitaluri proprii | 494.479 RON | 352.181 RON | 341.695 RON | 240.242 RON | 35.043 RON | 10.151 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — |
2 contracte atribuite, in valoare de 2.430 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.731 lei.
Achizitii directe
1 contract
1.730 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
700 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:02).