ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
com. Feldru, satul Feldru
satul Sant, comuna Sant
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.461.577 RON | 87.803 RON | 1.022.019 RON | 510.488 RON | 635.015 RON | 88.043 RON | 5 |
| 2024 | 4.446.462 RON | 177.223 RON | 919.703 RON | 684.420 RON | 676.393 RON | 382.464 RON | 5 |
| 2023 | 4.845.691 RON | 178.909 RON | 330.106 RON | 211.222 RON | 406.745 RON | 205.242 RON | 5 |
| 2022 | 4.577.124 RON | 1.241.417 RON | 542.030 RON | 154.367 RON | 1.577.584 RON | 1.083.328 RON | 5 |
| 2021 | 1.653.691 RON | 29.461 RON | 189.632 RON | 130.660 RON | 110.642 RON | -78.944 RON | 5 |
| 2020 | 16.740 RON | -67.969 RON | 134.716 RON | 154.643 RON | 26.256 RON | -108.405 RON | 2 |
| 2019 | — | -40.636 RON | 140.554 RON | 178.626 RON | 100.054 RON | -40.436 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.461.577 RON | 4.446.462 RON | 4.845.691 RON | 4.577.124 RON | 1.653.691 RON | 16.740 RON | — |
| Venituri totale | 5.502.962 RON | 4.470.622 RON | 4.869.673 RON | 4.601.105 RON | 1.677.665 RON | 40.714 RON | 21.123 RON |
| Cheltuieli totale | 5.367.340 RON | 4.267.769 RON | 4.655.442 RON | 3.320.757 RON | 1.633.660 RON | 108.595 RON | 61.759 RON |
| Profit brut | 135.622 RON | 202.853 RON | 214.231 RON | 1.280.348 RON | 44.005 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 67.881 RON | 40.636 RON |
| Profit net | 87.803 RON | 177.223 RON | 178.909 RON | 1.241.417 RON | 29.461 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 67.969 RON | 40.636 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 510.488 RON | 684.420 RON | 211.222 RON | 154.367 RON | 130.660 RON | 154.643 RON | 178.626 RON |
| Active circulante | 635.015 RON | 676.393 RON | 406.745 RON | 1.577.584 RON | 110.642 RON | 26.256 RON | 100.054 RON |
| Stocuri | 7.413 RON | 216.771 RON | 53.491 RON | 87.561 RON | 23.406 RON | 8.136 RON | 15.508 RON |
| Creante | 575.931 RON | 397.008 RON | 260.732 RON | 1.174.062 RON | 13.205 RON | 8.448 RON | 48 RON |
| Casa si conturi la banci | 51.671 RON | 62.614 RON | 92.522 RON | 315.961 RON | 74.031 RON | 9.672 RON | 84.498 RON |
| Datorii totale | 1.022.019 RON | 919.703 RON | 330.106 RON | 542.030 RON | 189.632 RON | 134.716 RON | 140.554 RON |
| Venituri in avans | 35.441 RON | 58.646 RON | 82.619 RON | 106.593 RON | 130.614 RON | 154.588 RON | 178.562 RON |
| Capitaluri proprii | 88.043 RON | 382.464 RON | 205.242 RON | 1.083.328 RON | -78.944 RON | -108.405 RON | -40.436 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 2 | 3 |
9 contracte atribuite, in valoare de 72.083 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 59.091 lei.
Achizitii directe
8 contracte
59.083 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
13.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 09:27).