ONRC
ONRC
ANAF
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -8.876 RON | 10.392 RON | — | 31.537 RON | 21.145 RON | 0 |
| 2024 | — | -52.313 RON | 8.937 RON | 77.112 RON | 62.475 RON | 92.992 RON | 0 |
| 2023 | 312.161 RON | 145.065 RON | 45.296 RON | 112.149 RON | 152.098 RON | 145.305 RON | 2 |
| 2022 | 265.514 RON | 29.064 RON | 17.108 RON | 152.887 RON | 3.159 RON | 29.304 RON | 4 |
| 2021 | 336.859 RON | 72.598 RON | 10.655 RON | 176.109 RON | 253.652 RON | 273.484 RON | 4 |
| 2020 | 199.277 RON | 62.623 RON | 204.698 RON | 205.073 RON | 387.908 RON | 200.886 RON | 4 |
| 2019 | 165.654 RON | 76.127 RON | 5.354 RON | 2.438 RON | 141.179 RON | 138.263 RON | — |
| 2018 | 85.400 RON | 61.936 RON | 3.998 RON | — | 66.134 RON | 62.136 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | — | 312.161 RON | 265.514 RON | 336.859 RON | 199.277 RON | 165.654 RON | 85.400 RON |
| Venituri totale | 86.578 RON | 35.988 RON | 363.151 RON | 301.502 RON | 405.053 RON | 216.438 RON | 165.691 RON | 85.400 RON |
| Cheltuieli totale | 95.454 RON | 88.301 RON | 214.880 RON | 269.835 RON | 329.462 RON | 150.635 RON | 84.593 RON | 20.902 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 148.271 RON | 31.667 RON | 75.591 RON | 65.803 RON | 81.098 RON | 64.498 RON |
| Pierdere bruta | 8.876 RON | 52.313 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 145.065 RON | 29.064 RON | 72.598 RON | 62.623 RON | 76.127 RON | 61.936 RON |
| Pierdere neta | 8.876 RON | 52.313 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | 77.112 RON | 112.149 RON | 152.887 RON | 176.109 RON | 205.073 RON | 2.438 RON | — |
| Active circulante | 31.537 RON | 62.475 RON | 152.098 RON | 3.159 RON | 253.652 RON | 387.908 RON | 141.179 RON | 66.134 RON |
| Creante | 31.466 RON | 24.812 RON | 121.923 RON | -17.670 RON | 167.785 RON | 190.499 RON | 14.600 RON | 40.500 RON |
| Casa si conturi la banci | 71 RON | 37.663 RON | 30.175 RON | 20.829 RON | 85.867 RON | 197.409 RON | 126.579 RON | 25.634 RON |
| Datorii totale | 10.392 RON | 8.937 RON | 45.296 RON | 17.108 RON | 10.655 RON | 204.698 RON | 5.354 RON | 3.998 RON |
| Venituri in avans | — | 37.658 RON | 73.646 RON | 109.634 RON | 145.622 RON | 187.397 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 21.145 RON | 92.992 RON | 145.305 RON | 29.304 RON | 273.484 RON | 200.886 RON | 138.263 RON | 62.136 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 0 | 2 | 4 | 4 | 4 | — | — |
2 contracte atribuite, in valoare de 231.893 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
1 contract
223.490 lei
Achizitii offline
1 contract
8.403 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 09:30).